Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:angry: :( :flowers:

Atitudinea mea este absolut normala, nu este nimic nelalocul lui, intentia mea este sa ajut si sa informez, asa cum si eu accept la randul meu sfaturi legate de o anumita problema.

 

Ce te face sa crezi ca m-ai suparat?

 

Am afirmat eu ca nu cred in Dumnezeu?cum ai dedus acest lucru? am spus ca nu mai cred in povestile preotilor cu iadul, sfarsitul lumii si cu Dumnezeul care judeca, el nu ne judeca, noi o facem, dar nu el.Dumnezeu ne iubeste, asta este credinta mea.Religioasa cum spui tu nici eu nu sunt, dar mi-ar placea sa pot afirma intr-o zi, ca sunt spirituala, iar in ceea ce priveste credinta, cred ca mai avem de invatat.

 

Sa caut altceva decit reiki? Nu e nevoie...am altceva![/b] cauta altceva in alta parte, nu m-am referit la reiki, sunt o sumedenie de terapii in lume ce pot fi abordate.

 

Boala mea se numeste microadenom hipofizar.

 

2. Pe ce te bazezi cind spui ca reiki e de natura divina?, pe o serie de experiente traite de mine insami, pe marturiile prietenei mele si ale cerlorlati practicanti pe care ii cunosc si care au ajuns departe si pe o sumedenie de carti citite pe aceasta tema.

 

Cum spune Ella nu-i bagati pe sarlatani in oala cu adevaratii maestri..., de ce te incapatanezi sa-i pui pe toti in aceeasi oala?

 

Eu pentru un grad, am platit 500.000 de lei, anul trecut , ca sa nu mai spun ca banii i-am dat dupa 7 luni, deoarece nu-i aveam atunci, asta in conditiile in care noi nu ne cunosteam deloc.

 

Si ma opresc aici ca am ajuns la niste polemici jalnice...si inutile!, pentru mine nu este o polemica jalnica si nici inutila, poate doar pentru tine.

 

;) :) :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma tem ca nu inteleg:maestrul tau a fost ucenicul parintelui ...".si il ajuta oferindu-i sedinte reiki?" , daca nu intelegi poate iti explica el mai bine, te pot indruma cu drag.

Dianuta...am aflat cine e maestrul tau! :( Intr-adevar, a fost ucenicul preotului Argatu dar nu facea sedinte de reiki asa cum am citit pe forum ci din contra, de la preotul Argatu a invatat multe lucruri, apoi a ajuns la reiki! Am dreptate? :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ai dreptate in mare, dar de reiki s-a apucat in timp ce era cu parintele Argatu si din cand in cand il ajuta sa scape de dureri.Acestea sunt exact cuvintele lui si eu il cred.

 

E tare tipul si sincer mi-as dori sa-l ajung macar pe jumatate, nu exista zile pe acest pamant sa-i multumim pentru ce a facut si ce face in continuare.M-as bucura tare mult ca numarul oamenilor cu aceeasi intentie, de a face bine sa fie cat mai mare ;) , numai asa vom reusi. :)

 

Repet , nu conteaza ce fel de terapie abordeaza,poate fi orice, ideea este sa ajute oamenii si sa-i indrume pe drumul cel bun.

 

Lucreaza impreuna cu Arhanghelul Gabriel si nu numai, pentru binele omenirii, al nostru al tuturor.

 

Multumesc Domnule Doctor, multumesc pentru tot ce realizati. :angry: :( :flowers:

 

Fie ca iubirea, pacea si lumina sa ne umple sufletele. :P :rot: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pentru dianuta numai cuvinte de bine :angry:

am observat ca lui bagherra i s+a raspuns la intrebari, dar cat de pregătit/ă a fost să le audă şi să le

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am beneficiat de indrumari reiki gratuit, nici macar nu ma cunostea si mi le-a dat si prin internet...si o fost bune :angry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dianuta...am aflat cine e maestrul tau! :( Intr-adevar, a fost ucenicul preotului Argatu dar nu facea sedinte de reiki asa cum am citit pe forum ci din contra, de la preotul Argatu a invatat multe lucruri, apoi a ajuns la reiki! Am dreptate? :angry:

 

Lasati-l in pace pe maestru!

Danuta a afirmat ca maestrul sau a fost ucenicul parintelui ...".si il ajuta oferindu-i sedinte reiki"!

 

Pai..daca maestrul a fost ucenicul....cum il ajuta ucenicul pe parinte(maestru)?

Aceasta era nedumerirea...acum,m-am lamurit...cine si cum. :flowers:

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasati-i in pace pe amindoi...

Era o greseala de formulare din partea ta Danuta... care,crea confuzie:ucenicul,il ajuta pe maestru?

Aceasta era ideea...

S-o lasam balta!

 

nu-i bagati pe sarlatani in oala cu adevaratii maestri...

 

Pai,e greu sa nu fie bagati in aceeasi oala,Ella!

Pentru ca nu le scrie in frunte fiecaruia ce este ....si le acorzi credit...si te "arzi"!

Editat de bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×