Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

:good: Nu stiu...oscilez,intre a crede si a nu crede...

Mai mult inclin sa nu cred ...decit sa cred;si nu as crede fiindca,biblia spune:"dupa moarte,nu mai e nimic...decit intuneric. Omul dupa ce moare,fara suflet,e doar un stirv!"

Exista o singura inviere:cea a judecatii!

Tot biblia spune ca un mort,nu trebuie atins;cine-l atinge,va fi necurat ...nu-mi amintesc cit timp.

Sau:"Eu,sunt un D-zeu al celor vii nu al celor morti!"

Sincer,chiar nu stiu ce sa cred!

Imi imaginez ca suntem niste jocuri pe pc-ul ...cuiva!

Cind se viruseaza soft-ul,se produc scurt circuite...si patrundem accidental,avem acces la memoria pc-ului,de unde,ne contaminam cu niste informatii care nu ne apartin!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am inteles. deci totul este intamplator. chiar daca se intampla sa avem acces la info care nu ne apartin este din pura neglijentza a adminitratorului de 'retea' . Deci, 'scuregerea' de info a fost un accident iar noi pt ca intelegem perfect ce se intampla pt ca suntem 110% informati si stim a cui este vina pt cele ce s'au intamplat putem spune lucrurilor pe nume .

 

 

:P :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Putem spune lucrurilor pe nume..."?

Care lucruri?

Ideea asta ar fi:patrundem accidental la info-le pc-ului central...unde sunt stocate vietile tuturor oamenilor...si credem ca este viata noastra anterioara...cind de fapt,este viata unica...a altcuiva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mmm...da..cunosc site-ul...multumim oricum,Larisa;poate fi util celor ce nu-l stiau...

In reiki,nimic nou sub soare....poate, doar parerile reikistilor....dar,de la parere si pina la certitudine,e drum lung!

Si eu imi pot face un site...unde,pot afirma orice...cine ma opreste?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda...cineva spunea ca avind gradul 3 in reiki,cauta pe net...

Pai,ce cautai pe net? Ca tratamentul complect pentru animale,plante....l-ai invatat la gradul 2 !

Da,oricine doreste,indiferent de religie,poate fi si ateu...poate practica reiki...cu conditia sa fie initiat de un maestru.

Treptat,practicind,spre binele lui....si nu numai,poate ajunge la gradul de maestru!

Degeaba ai grade daca nu ai rezultate! Si har! Practica,dezvolta,intretine ....

Pacat ca pentru majoritatea,reiki este doar o afacere....

Sunt practicant gradul 2...reiki,mi-a ascutit niste capacitati innascute...si cam atit!

Nu mi-a rezolvat nici o problema de sanatate dar mi-a trezit unele...nu vreau sa spun mi-a provocat...

REIKI,ma scapa de insomnii...

Mi s-au facut tratamente si mi-am facut autotratament....un an...fara rezultate...

Concluzia? Nu cred ca poate VINDECA vre-o boala fizica! Psihic,sunt sanse...e discutabil....

Acum,am renuntat...aveam neplaceri cu sanatatea care,sigur nu erau crize de vindecare!

Am avut multe vise ...intr-unul,mi s-a comunicat:"sa nu mai practici...e cu diavolul!"

N-as fi crezut daca nu as fi observat ca anual,de sub unghia degetului mic,imi tisnea pret de citeva secunde,fara motiv,ca o fintina arteziana,singe! Se oprea singur...

Oricit am cautat o explicatie sau o rana,ceva...nimic!

Asta e doar un exemplu....si ma opresc aici momentan ca e 4,30 dimineata....

Cine vrea sa practice,o poate face....eu,pina nu ma lamuresc bine,iau o pauza!

Pupici....voi reveni...

Cred ca esti matura spiritual,de aceea imi permit sa iti spun ca problema pe care o ai este de natura Karmica si nu poate fi rezolvata in aceasta existenta.Te rog sa nu te superi pe mine insa si eu cred ca si tine ca doar calitatile noastre native pot fi antrenate.Aceasta energie este un imprumut de la Divinitate si vine scadenta pentru tot ce primim pe drept sau pe nedrept.Jiva se intrupeaza in noi ca sa se bucure de fructele faptelor noastre trecute si actuale.Numai pace si sanatate iti doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este metoda secreta pentru a da nastere fericirii

Minunatul leac, care vindeca toate bolile sufletului si trupului

 

Doar azi

 

Nu te enerva!

Nu fi ingrijorat!

Fi recunoscator pentru toate!

Lucreaza cu severitate asupra ta!

Fi prietenos cu semenii tai!

 

Dimineata si seara aseaza-te in pozitia gasho

 

Si repeta aceste cuvinte cu voce tare, precum si in inima ta

 

Pentru tamaduirea trupului si sufletului

Usui Reiki Ryoho

 

Cunosc toate aceste principii . Dar am o intrebare . Cum le poti pune in practica atata timp cat sunt atatia factori externi care-ti influenteaza viata ?

Am facut pana la gradul III de Reiki . A functionat foarte putin , dupa care nu a mai avut nici-un efect . Ce puteti spune despre acest lucru ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×