Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Acum sa va mai spun inca o intamplare,pe kre am auzito de la cineva din politzia din Mangalia(si aceasta este o povestie reala). Nu stiu dak atzi vazut la pro tv despre teribilul accident cu o dacia logan a unor tineri kre se intoceau din cta , caci venisera aici de 1 mai. Chiar langa loc. 23 August(se afla chiar langa Mangalia) este o curba foarte periculoasa si delok luminata. In masina se aflau parca 2 baietzi si 2 fete ceva de genu.Din cate am inteles baiatu de la volan fiind si obosit dupa drum si mergand si cu viteza , venind acea curba s`a speriat si a tras stanga puternic de volan si izbindu`se de copaci. Masina se infasurase praktic pe un copac.3 dintre tineri au murit pe loc,numai o fata scapand dar find in stare grava...parca coma ..ceva de genu.

Acum incep sa va spun ce mi s`a povestit de catrea acel politist care imi este prietem si nu ar fi in stare sa ma minta cu asa lucruri.

"Dupa un timp , fata care a supravietuit accidentului s`a trezit din coma , iar politia din Mangalia sa dus sa discute cu ea despre ce s`a intamplat in aceea seara. Ceea ce a spus aceea fata a fost shocant,aceasta a povestit k in timp ce se intorceau din cta , chiar in aceea curba pe mijlocul strazii se afla o femei in alb, acesta vazand`o a incercat sa o evite intrand in copac. Ceea ce este ciudat aici k exact in aceea curba s`au mai petrecut inca 3 accidente tot de masina kre au avut urmari tragice,si in fiecare a ramas kate un supravietuitor care a spus acelasi lucru k o femeie imbracata in alb se afla pe mijlocu drumului. Politistii din Mangalia se asteptau sa auda aceasi poveste despre femeia imbracata in alb.

In caz k trecetzi prin aceea curba o sa observatzi pe kiar pe marginea soselei niste candele si cruci , celor kre si`au pierdut viatza acolo.

Pot sa zic k este o poveste destul de shocanta...si ciudata:|

 

Lunile astea 2 iunie si iulie am trecut cam de 2 ori pe sapt ..pe acolo ..prin curba aceea ..si noaptea exact k cei cu accidentele.. si nu mi`a aparut nimic..nici sa nu imi apara Doamne Fereste!

 

Si despre chestia asta ce parere avetzi?.. :shipwrecked: E tare ciudata viatza:(

 

 

 

nici nu stiu cum sa incep.....mi-a trimis un amic link-ul asta...si culmea, asta era prima poveste....am citit primele randuri si mi s-a facut parul maciuca, pt k .....am trecut cu masina pe acolo la cateva minute dupa ce a avut loc accidentul asta despre care s-a scris....fugisem cu niste prieteni din buc la mare for the weekend si in noaptea aia, era sambata spre duminica, sau duminica spre luni,mergeam din eforie spre neptun, la nush ce party...amicul meu david conducea....si in fine, ascultam muzica , haules baules prin masina.....si doedata ne depaseste un espero gri si inca vreo 3 masini.....cu viteza super mare, erau la liniuta baietii.....si in fine, david s-a speriat, a tras de volan...si a zis k ...bah, pe astia ii vedem in copaci acusi...in fine, am mers noi, am mers si am dat de locul accidentului.....eexact cum spusese autorului post-ului....loganul alb facut ACORDEON in copac....politie pe acolo, ambulante....maxim creeepy,.....si o imagine pe care nu am sa o uit niciodata....o fata, cea care a supravietuit, intinsa pe asflat, iar doctorii incercau sa o resusciteze....nu o s auit imaginea never ever, fata avea par roscat deschis sau blond daca nu ma insel, iar bluza de pe ea era roz sau un rosu mai deschis....in fine,....am cam fost marcati cu totii de accident.....

ce mi se pare ciudat e k amicul imi mai trimisese un link al forumului....dar nu l-am accesat.....si dupa cateva ore, cand i-am cerut link-ul din nou, a trimis taman la pagina asta...sau pagina 45, unde povestea asta era quote, prima pe pagina :-o .....nu stiam de faza cu femeia imbracata in alb, bla....dar sunt speriata de accidente....amicul mi-a trimis link-ul joia trecuta, la 2 saptamani dupa ce era s ao patesc eu, sa am un accident de masina nasol rau de tot ....si la o saptamana dupa ce au avut ai mei un accident care se putea termina groaznic....cam multe coincidente zic eu....si nu vreau sa mai aud de accidente de masini never ever....well....sper ca intelegeti ceva, desi am fost cam incoerenta, dar deh, e 3 dimineata:)

 

 

si inca ceva....in august 2005 eram la mare, cu ftl si intr-o seara tot asa, am mers din eforie in neptun. si in neptun trebuia sa ma intalnesc cu un amic. el venea din costinesti si in fine, l-am asteptat vreo ora.....nu a venit, l-am sunat in draci si ori nu raspundea ori imi resppingea apelul. m-am enervat si i-am trimis un mesaj "de dulce" si mi-am vazut de distractie....ne-am intors in eforie, m-am bagat frumos la somn si cand m-am trezit, aveam mesaj de la amic pe telefon " am avut accident, sunt in spital in constanta"...la fel, avuses un accident aiurea de tot, tot in zona aia. el nu patise mai nimic, cel cu care era in masina fusese ranit destul de grav....sai fie vreo legatura?

Editat de pinkys

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a fost un film cu accidente din astea bizare... mureau in tot felul de ipostaze, dar am un lapsus acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant....povestea asta cu femeia in alb,se gaseste si prin alte locuri.....ati vazut Supernatural?e un serial care se ocupa tocmai cu mediatizarea fenomenelor paranormale,cu demoni si fenomene paranormale si unul din episoade era despre Femeia In Alb........asa ca se pare ca sunt mai multe,cate una pentru fiecare 'credincios' :shipwrecked:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutare natiune.

Uite k mi-am creat si eu cont ca sa va pot impartasi cateva dintre exeprientele mele mai mult sau mai putin interesante, dar de fiecare data reale

 

Acum 4 ani eram acasa la parinti (inainte de a pleca la facultate) si ma pun eu intr-o noapte sa dorm. Candva, in cursul noptii, ma trezesc cuprinsa de un sentiment ca vena nu este ok. Deschid ochii si vad pe tavanul camerei luminat destul de bine de lumina televizorului si becurile de iluminare stradala de afara un paianejn imens negru care ma vede k ma uit la el si dispare in singurul cont intunecat din camera. Mi-au trebuit cateva minute bune k sa pot adormi la loc.

La cateva seri dupa aceasta experienta....uitasem deja incidentul, ma trezesc dinou noaptea cu acelasi sentiment. Deschid ochii si vad acelasi paianjen, de data aceasta mai mare si mai aproape de patul meu. Dinou aceeasi reactie a paianjenului, fuge si dispare in coltul intunecat.

La alte cateva seri, cand deja imi verificam camera de paianjeni inainte de culcare, ma trezesc iarasi cu sentimentul ciudat. Refuzam sa deschid ochii pt k nu vroiam sa vad iarasi paianjenul. Intr-un final imi iau inima in dinti si deschid ochii. deasupra patului meu, cu picioarele cuprinzandu-mi patul.....da....paianjenul. Am inceput sa tip cat ma tineau plamanii. A intrat maica-mea in camera, dar nu inainte ca paianjenul sa apuce sa fuga. I-am povestit intamplarea si mama a scos din dulap o sticluta cu apa sfintita si a inceput sa stropeasca prin camera. De atunci paianjenul negru nu a mai aparut. Dar tot de atunci ma gandesc de doua ori inainte de a deschide ochii noaptea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum a reusit paianjanul sa fuga atat de repede?si daca l-ai vazut deasupra patului tau de ce nu l-ai atins sa vezi daca este sau nu real? si daca era atat de aproape de tine nu ai simtit un miros mai ciudat?a ce mirosea.....esti sigura ca nu visai? :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

interesante povestile voastre...ultimele au fost cam off topic dar...treaca de la noi..era vorba de povesti care-ti ridica parul din cap...eu personal nu am trait asemenea experiente si sincer nici nu as vrea chiar daca ma pasioneaza misterul si paranormalul...cei din familia mea au mai fost implicati in asemenea grozavenii...de exemplu nasa mea..ne povestea cand era ea mai tanara ca se ducea la biserica, la denie, cu prietenii...si cum bine stiti si voi k la denii toata lumea sta de vrajeli...nasa s-a gasit cu un tip si sa mai vorbeasca de una de alta, a inaintat in cimitir....se aseaza pe o cruce...iar cand baiatul asta vrea s-o sarute pe nasi-mea se rupe crucea cu ei...:D) am facut pe noi de ras bineinteles...dar in schimb cand am auzit continuarea ne-am speriat tare...ne-a spus ca venita acasa toata noaptea a auzit in curte niste bocanituri si ca un fel de ciocanit...parca se auzea cum bate toaca...cum bate cineva in lemn....iar dimineata cum a iesit afara era crucea aceea rupta rezemata de casa...nasa nu le-a spus despre ce era vorba....dar noapte viitoare tot asa s-a intamplat...si i-a fost frica si le-a povestit alor sai ce ce intamplase si ce legatura avea cu crucea..si tatal ei s-a dus si a reparat crucea...si nu s-a mai intamplat nimic...e cam tampita povestea..dar na...ce sa zici cand nu prea ai ce....:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×