Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

tari povestirile voastre.

cum nu a mai scris nimeni vreo poveste de groaza in sara asta, va voi spune eu cum am ramas socat intr-o seara.

 

Intr-o seara, inainte sa ma pun sa dorm, mi-am facut patul, dupa care m-am pus in el , am aprins TV-ul , m-am uitat ce m-am uitat la el, pana ce am hotarat sa-l sting pt a dormi, insa nu inainte de a-mi pune intrebarea daca exista sau nu spirite in casa mea;asa ca ce mi-am zis in gand..."daca exista spirite in aceasta camera, sa se stinga Tv-ul", am zis....evident, nu s-a intamplat nimic, asa ca pac am stins tv-ul si m-am pus linistit sa dorm. ;) am aruncat telecomanda pe un foltoiu, aflat in apropierea mea, m-am intors pe o parte, iar dupa vrea 10 secunde ce credeti ca s-a intamplat? :) hai ca va zic...s-a aprins TV-ul!!!! :flowers: :D :good: :P am ramas masca....daca va puneti problema telecomandei, cum ca de la ea s-a aprins, neah...nu a fost asa...trebuia sa se aprinda in momentul in care am aruncat-o, ceea ce nu s-a intamplat.

 

Alta poveste!

 

Un prieten de-al meu care a auzit povestea mea, intr-o zi! s-a pus cica el sa invete;unde? in boxa....a invatat vreo ora, dupa care s-a pus el sa mai ciuguleasca ceva alune , ce avea in boxa...si pac...isi da seama ca ii liniste foarte mare in boxa.Numai el si alunele....un sentiment bizar.PAC ii pica fisa si isi aduce aminte de intamplarea mea.Ce avea sa faca in minutul urmator este bineinteles, sa-si puna intrebarea care mi-am pus-o si eu, si anume:"exista oare spirite in aceasta incapere?" tin sa precizez ca in acea boxa murise cineva in urma cu aprox 9 ani.Urmeaza intrebarea mea.....ce credeti ca s-a intamplat in minutul urmator? :)) n-ati ghicit....m-a sunat baiatul cu vocea speriata si plina de frica sa-mi zica sa vin repede repede sa-i aprind becurile din boxa:)) ca cica i s-au stins.Interesant, nu? Ei..cand am ajuns in boxa, ce constat?becurile aprinse...hmmm,am zis eu.Am coborat pana la boxa lui, iar cand ajung la el, ce vad? baiatul cu capul in pamant cu tigara in mana, pus foarte pe ganduri si cu vocea tremuranda imi zice: Ciao! l-am intrebat pt ce m-a chemat daca becurile sunt aprinse.Atunci baiatul s-a pus sa-mi povesteasca ce v-am zis mai sus + faptul ca a zis in sine:"daca exista spirite, sa se stinga becurile in urm minut" am ras de el.Ce avea sa-mi zica in continuare este ca nici macar lanterna care avea bateriile plin incarcate, nu functiona, iar in momentul in care am dat sa intru in boxa, s-au aprins becurile. :)) socant si greu de crezut

Editat de Cipixxx

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt si bruiaza forumul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

haidetzi mey mai zicetzy povesti de groaza!! :D ;) :lol:

 

 

aah apropo, mi-a disparut icoana cu sfanta maria din senin... :roll: :hi:

Editat de goth.girl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot sa va zic niste povesti dintr-o carte?? .... nu sunt horror ..cu sange ...chestii din astea ...sunt mai psihologice.... mie mi-au placut foarte mult .... astept raspunsuri ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cipixxx hmm doar nu crezi ca e cineva asa nebun incat sa transcrie o carte de 100 de pagini pe forum :D, doar unele fragmente mai interesante poate ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lol:si vrei sa transcrii o carte de cel putin 100 pagini aici pe forum?

nu ... cine ti-a zis tie ca are o suta de pagini ? nu mai face presupuneri aiurea :yes:

 

vreti sau nu ??? nu o sa ma rog eu de voi ....oricum eu le stiu ...asa ca nu am nimic de pierdut daca nu le scriu ...eventual de castigat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×