Sari la conținut
Forum Roportal
Kahila

Alegeri prezidentiale 2009

Postări Recomandate

Alegerile prezidentiale din toamna acestui an se vor desfasura pe fondul marii crize economice ce va zgudui RO din temelii. Basescu va candida din nou in mod sigur numai daca nu cumva se vor produce mari framantari sociale care ii vor imputa direct lui dezastrul in care s-ar putea afla tara. Asta pentru ca a inceput sa se implice direct in conducerea guvernului, in politicile economice ale acestuia, fara a fi jenat de vreo prevedere constitutionala. Alti candidati la fotoliul cotrocenist incep deja sa se agite.Vadim , care spune ca are aceleasi sanse ca si Obama :blink: Patriciu,Antonescu si cu voia dumneavoastra,Geoana :lol2: .

Anul acesta o sa servim criza asezonata cu alegeri prezidentiale :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vom avea inca o data prilejul de a demonstra ca am desavirsit tehnica de a ne da cu stingul in dreptul, ca nu mai avem nici urma de demnitate, de ratiune. "Boborul" va avea din nou ocazia de a minca mititei (sau macar o vata pe bat sau un pumn de seminte - in functie de criza) pe banii partidelor (adica tot ai nostri), va flutura stegulete sau va purta sepcute in functie de "preferintele"politice, se va hlizi timp la toksoaie si va sfirsi invariabil cu multumirea alegerii bine facute. :blink:

La meme Jeanette autrement coiffee !

Indiferent cine va iesi in "capu' trebii" (vorba lu' Sorescu)... purceaua e moarta in cotet si cazuta in dreptul usii !

Traiasca Romanica, traiasca tricolorul si... bineinteles Maria Sa Poporul ! :lol2: :) :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va fi un al doilea recensamant, doar ca acuma se va numara populatia oligofrena a tarii. O sa fie trist si amuzant sa vedem handicapatii pe strazi ducandu-se sa voteze un alt handicapat. Paradoxul cel mare o sa fie la final cand voturile retardatilor il va depasi cu mult pe cel al persoanelor cu drept de vot.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Basescu vrea sa "rostogoleasca" efectele crizei pana trec alegerile prezidentiale.

De ce credeti ca doreste cu ardoare credit de 20 mld Euro de la FMI, BERD si UE?

Dupa alegerile prezidentiale cand o sa-si vada sacii in caruta, se pot plati si costurile imprumutului extern in scop electoral personal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-as fi bucurat sa merg la vot daca ar fi candidat Becali. Sint de parere ca pe el il meritam. Regret ca nu se expune mai des... desi , daca ma gindesc bine si Diaconescu OTV ar fi o varianta potrivita.

Ceea ce se intimpla ma face sa-mi doresc sa vad cit de jos putem ajunge. Cum era proverbul ? Aaah, mi-am amintit : "Chiorul e imparat in tara orbilor" ! :blink:

Sintem mincati ! Trebuie sa-mi manifest din nou bucuria :lol2: :) :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar cezici daca va candida Nastase

Basescu deja a luat-o pe aratura acum el este seful guvernului nu seful statului, mi se pare a fi un mic dictator, ramane de vazut daca am dreptate, dar pana atunci mai sant europarlamentarele si probabil o vom vedea candidand pe domnisoara Basescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Alegerile prezidentiale din toamna acestui an se vor desfasura pe fondul marii crize economice ce va zgudui RO din temelii. Basescu va candida din nou in mod sigur numai daca nu cumva se vor produce mari framantari sociale care ii vor imputa direct lui dezastrul in care s-ar putea afla tara. Asta pentru ca a inceput sa se implice direct in conducerea guvernului, in politicile economice ale acestuia, fara a fi jenat de vreo prevedere constitutionala. Alti candidati la fotoliul cotrocenist incep deja sa se agite.Vadim , care spune ca are aceleasi sanse ca si Obama :blink: Patriciu,Antonescu si cu voia dumneavoastra,Geoana :lol2: .

Anul acesta o sa servim criza asezonata cu alegeri prezidentiale :)

 

Criza se pare ca este una mediatica - "media" tot vorbeste de criza....

 

Posibili pretendenti la "Presedentia Romaiei":

 

- Traian Basescu - ok;

 

- Adrian Nastase - se crede deja "indicat" de PSD si se vaita, in acest an, ca procurorii il urmaresc fiindca vrea sa participe la alegeri prezidentiale.

- Mircea Geoana - un posibil candidat PSD;

- Un sef de la PNL - inca nu se stie cine o sa fie seful PNL;

 

Alt candidat eligibil (real) la functia de "Presedinte al Romaniei" cunoasteti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Criza se pare ca este una mediatica - "media" tot vorbeste de criza....

 

Posibili pretendenti la "Presedentia Romaiei":

 

- Traian Basescu - ok;

 

- Adrian Nastase - se crede deja "indicat" de PSD si se vaita, in acest an, ca procurorii il urmaresc fiindca vrea sa participe la alegeri prezidentiale.

- Mircea Geoana - un posibil candidat PSD;

- Un sef de la PNL - inca nu se stie cine o sa fie seful PNL;

 

Alt candidat eligibil (real) la functia de "Presedinte al Romaniei" cunoasteti?

 

Regret ca te dezamagesc insa criza nu e una mediatica si vei avea ocazia sa constati acest lucru cam...pe la inceputul verii (ca si restul populatiei de altfel). Daca ai urmarit stirile acum 2 zile probabil ai vazut taberele de corturi din California care sint deja full de oameni (multi dintre ei cu competente reale in diferite domenii) care acum un an probabil contestau si ei criza. Noi abia am inceput sa "gustam din cacao". Poate vom avea ocazia sa mai dialogam prin iunie !!!

Despre Nastase nu pot spune decit ceea ce am spus : la meme Jeanette..., despre Geoana -e un subiect inchis inainte de a-l deschide(amorf !!!=ingroparea definitiva a PSD), PNL - subiect inchis indiferent de candidat... si astfel raminem cuuuu....unicul, incomparabilul, inteligentul si extrem de moralul.... Basescuuu !!!! (control freak cu debut de paranoia - il mai tineti minte pe Ceausescu ?). :yahoo:

Deci...cum spuneam : sintem mincati.. sau altfel exprimat : mai alergam putin prin curte ca o gaina cu capul taiat !!!

S-auzim de bine ! Imi exprim din nou bucuria : :spiteful: :blink: :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-as fi bucurat sa merg la vot daca ar fi candidat Becali. Sint de parere ca pe el il meritam.

 

 

Pentru cultura maselor, da, Becali e potrivit,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×