Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Lucifer,tind sa cred ca nu a fost imaginatie pentru ca a fost constient si a 2 la mana am mai incercat sa vb cu cineva in vis si a fost cat se poate de adevarat,"i-am intrat in vis" insa diferenta a fost ca atunci am fost treaz cand i-am intrat in vis persoanei aceleia si nu m-a vazut,ci doar a auzit vocea mea(mesajul meu) si tind sa cred ca a 2 oara la visul anterior cand i-am intrat la altcineva cred ca m-a si vazut fizic.

 

Cred ca am puterea de a intra in visul persoanelor,doar cele cunoscute logic

 

nu stiu ce sa spun.

ai incercat voluntar sa intri in visele cuiva?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am incercat voluntar(si treaz) prima oara sa ii transmit un mesaj unei persoane care dormea si persoana mi-a semnalat ca a avut un vis ciudat in care nu vedea nimic ci doar imi auzea vocea(mesajul).Acum tind sa cred ca daca am intrat si eu in vis,visul spus anterior,tind sa cred ca m-a si vazut si auzit(dar persoana caruia am intrat nu era prima ci alta) doar ca ... problema mare a fost ca nu m-am putut controla in vis(nu eram chiar constient,dar in esenta stiam ce sa ii zic,adica pe scurt nu era chiar un vis lucid)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am incercat voluntar(si treaz) prima oara sa ii transmit un mesaj unei persoane care dormea si persoana mi-a semnalat ca a avut un vis ciudat in care nu vedea nimic ci doar imi auzea vocea(mesajul).Acum tind sa cred ca daca am intrat si eu in vis,visul spus anterior,tind sa cred ca m-a si vazut si auzit(dar persoana caruia am intrat nu era prima ci alta) doar ca ... problema mare a fost ca nu m-am putut controla in vis(nu eram chiar constient,dar in esenta stiam ce sa ii zic,adica pe scurt nu era chiar un vis lucid)

 

inteleg.

cred ca e un dar :roll:

nu`ti mai trebuie telefon sau net:))

 

incearca sa mai intri in visele altcuiva.si poate te poti controla si astea.

si poti ajunge expert si dastea

adica.exerseaza :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar in legatura cu visul tau ironik:E bine ca ai visat ca esti peste tot,cand visezi ceva frumos Spiritul se inalta(si ai o buna-dispozitie) iar in legatura ca nu esti tu,aici intervine Sufletul,constiinta,care "te trage in jos" pentru ca ea crede ca trebuie sa ai trup deci n-ai cum sa fii peste tot.

 

 

:crazy: buna interpretare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
inteleg.

cred ca e un dar :o:

nu`ti mai trebuie telefon sau net:))

 

incearca sa mai intri in visele altcuiva.si poate te poti controla si astea.

si poti ajunge expert si dastea

adica.exerseaza :crazy:

In Vise parca am vazut undeva ca se creeaza legatura Spirituala,intre 2 persoane de ex si se poate comunica(dar nu stiu sigur) daca este cineva care stie sa zica mai detaliat

 

Nu intru in Vise decat daca e ceva important,nu sa ma aflu in treaba,una e sa folosesc Spiritul in actiuni pure,alta e sa abuzez de el,doar sa ma distrez eu.Nu stiu cum sa zic,in vis eu cu sufletul doar vedeam visul,si vorbeam cu Spiritul meu cu acea persoana.Si nu,in niciun caz,nu o folosesc ca ... n-am bani de net si internet,scopul este altul:Spiritul meu bate Spatiul cosmic si se uneste cu persoana in cauza.

Explicatia mea:

Cand visam ajungem in subconstient(Spirit) si cred ca asa putem sa comunicam

 

Iar in legatura cu visul tau ironik:E bine ca ai visat ca esti peste tot,cand visezi ceva frumos Spiritul se inalta(si ai o buna-dispozitie) iar in legatura ca nu esti tu,aici intervine Sufletul,constiinta,care "te trage in jos" pentru ca ea crede ca trebuie sa ai trup deci n-ai cum sa fii peste tot.

 

E bine pe viitor sa visezi frumos

 

 

inteleg.

cred ca e un dar :)

nu`ti mai trebuie telefon sau net:))

 

incearca sa mai intri in visele altcuiva.si poate te poti controla si astea.

si poti ajunge expert si dastea

adica.exerseaza :roll:

In Vise parca am vazut undeva ca se creeaza legatura Spirituala,intre 2 persoane de ex si se poate comunica(dar nu stiu sigur) daca este cineva care stie sa zica mai detaliat

 

Nu intru in Vise decat daca e ceva important,nu sa ma aflu in treaba,una e sa folosesc Spiritul in actiuni pure,alta e sa abuzez de el,doar sa ma distrez eu.Nu stiu cum sa zic,in vis eu cu sufletul doar vedeam visul,si vorbeam cu Spiritul meu cu acea persoana.Si nu,in niciun caz,nu o folosesc ca ... n-am bani de net si internet,scopul este altul:Spiritul meu bate Spatiul cosmic si se uneste cu persoana in cauza.

Explicatia mea:

Cand visam ajungem in subconstient(Spirit) si cred ca asa putem sa comunicam

 

Iar in legatura cu visul tau ironik:E bine ca ai visat ca esti peste tot,cand visezi ceva frumos Spiritul se inalta(si ai o buna-dispozitie) iar in legatura ca nu esti tu,aici intervine Sufletul,constiinta,care "te trage in jos" pentru ca ea crede ca trebuie sa ai trup deci n-ai cum sa fii peste tot.

 

E bine pe viitor sa visezi frumos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am visat acum 2 seri ca ma marit. Se facea ca trebuia sa ma casatoresc cu un nu stiu care bou, si io cautam de nebuna rochii de mireasa pe la Shtefanel. Ajung io acas' la mine, dar de fapt eram la bunica-mea. Si ma trimite sa iau oua, asa in rochie cum eram, cica sa avem ce manca la nunta. Mai era si bunicu-meu, mort de 5 ani, care ma punea sa sar gardul la un vecin de-al lui, un evreu care avea o pravalie, si m-a pus sa iau paine. Penibil, io in rochie de mireasa escaladam gardul lui nea' Josef, ca sa cumpar io paine cica "ungureasa".

Mno, ma intorc eu acasa, eram tot la buna-mea. Zic, sa vad cu cine ma casatoresc. Cand numa vad. Ditai omu' batran, namila de om, un austriac (nu zic care ca stiti deja ) casatorit cu doamna Matzelsberger, ai carei parinti locuiau in aceiasi ograda cu bunica-mea. Si asta, Franziska Matzelsberger, era jumate rusoaica. Ma-sa lu' asta, era o rusoaica ( parca o si vad: batrana si imbracata in mov, cu batic in cap si cu cativa dinti lipsa ) si parca o chema Nastarovia Trebovskaya. Si m-am apucat sa vorbesc cu soacra lu' Alois, cu rusoaica. O luam io cu chestii legate de Stalin, Rahmanin, dar Stalin daca avea p'atunci vreo 5 ani :roll: Si nu stiu cum s-a terminat visul dar imi ziceam in gand zic: baaa....pai asta inseamna ca Alois Jr si sor-sa sunt rusi un sfert ?!?!? Si asta inseamna ca nepoata lu' domnu' e rusoaica 1/8 ?!?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda..ciudat vis ai avut eden

sa-l spun si pe-al meu, l-am avut acu 1 saptamana

deci, m-am trezit in vis in mijlocul unei campii, pe un deal, inconjurat de o gramada de tineri, care beau, petreceau. vreo 3 dintre ei purtau dupa ei un mort, plin de sange, in lanturi. apoi ajung la o manastire, in mijlocul pustietatii, iese un calugar cu gluga pe cap si le spune alora unde sa-l duca pe tanarul mort. intru si eu cu ei:il pun pe o masa de piatra, din aia de se fac sacrificii pe ea.

si urmeaza socul(pt mine):apare o colega, inlantuita langa tanarul acela, si plangea. am intrebat-o de ce l-a omorat( stiam informatia asta da nush de unde), si mi-a spus ca este posedata, si brusc, i s-a schimbat fata cu una de drac, rosie, cu riduri d-alea negre, ochi rosi injectati (ca intr-un film horror). am iesit fugind din incapere, plangand si strigand sa fuga toata lumea ca aia e posedata (la inceput credeau ca joc teatru, dar cand au vazut ca-mi curg siroaiele de lacrimi au luat-o la fuga). tin minte ca fugeam toti ca disperatii, pe potecile dealurilor.ma intalnesc cu o fata pe care o cunosteam, si mergem mult, dam de tarani pe camp, muncind, pana ajungem la niste mlastini. apa era mica asa ca am traversat-o la picior. ajungem intr-un azil de batrani, unde ne intalnim cu un alt grup fugar, printre care era si unu pe care nu-l suport:x: iesim toti din azil.....si atat....aaa trebuia sa ajungem in satul nostru

weird, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va zic ce am visat :::

 

am visat ca mergeam cu un coleg si cu o prietena Aida si cu inca 2 prietene de ale ei care le cunosc , am mers cu autobuzu astea si deodata prin autobuz incepea sa curga sange,iar cand am ajuns a dat soferita peste un om si din el nu curgea sange curgea ceva portocaliu,iar cand am intrat in casa , am vb cu colegu meu si cu cele 3 fete sa mergem in mol,din greseala o prietena de a fetei a injunghiat-o pe aida,si ma striga Cristi vino si ajutama si tot asa de 3 ori,m-am dus la ea si cautam un spital dar nu gaseam nici unu,pana in sfarsit cand gasisem unu mic ,am stat cu ea pana si-a revenit,iar apoi am mers in mol,dar ea nu venise cu noi si eu nu stiam asta,am intrb pe Marina prietena aidei unde este prietena ei,ea a rasp ca langa ea dar ea se referise la cealalta prietena a ei Denisa,si eu am intrb ,unde este aida si a zis ca la spital, si dupaia s-a terminat visu...

ziceti-mi si mie de ce am avut acest vis va rog

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt o persoana care primesc multe info in vis... unele lucruri sunt exact ca cele din realitate, nici nu au nevoie de interpetare... se intampla exact la fel cum am visat, in urmatoarele zile.

 

intrebarea mea e: cum se pot amplifica aceste vise? cum pot primi mai multe info?

ceva ajutor...regim, post, un anumit nr de ore de somn, pozitie de somn...ce anume ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×