Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Stai bland FNF. Te agiti degeaba si este pacat sa iei o sanctiune pentru un ,cum zicea Bydy :tease: chat turcesc.

Mehmet acesta nu este Mehmet acela ,al II-lea , pe care il cauta Tepes prin cort si din pacate nu a dat de el,cand cu atacul de noapte ,stii tu.

Mehmet al nostru se distreaza si el un pic, bag eu seama si i-a scapat porumbelul cu Vlad Tepes.Acu nu-i pregati si tu teapa ca mai apoi si-a revenit ,a spus ca-l apreciaza si respecta pe urmasul lui Vlad Dracul. Mie Draculea ala imi pare fascinant, dar este alta poveste.

Neculaiul, de ce nu ai domnule respect pentru marele Stefan. Stii tu ca din 47 ,a castigat el doar 3 si restul a dat la pace cu vrajmasii? Ai chemat duhul Vrancioaiei cu masa, sau ce?

Stim si noi ca istoria a fost romantata si inobilata cu eroism uneori nefondat,ca Stefan era betiv si muieratic ,iute la manie si cam neam prost, dar razboaiele alea au fost pe bune asculta la mine.

Turci,polonezi,unguri,ucrainieni,tatari,romani munteni sau transilvaneni ,le-a suflat la toti in ceafa, cand fugeau de pe campul de bataie si au ramas ceva dovezi prin manuscrise ,asa ca nu mai face tu pe romanul de caracter care recunoaste masluiala istorica .La Stefan nu este cazul.Sau tie nu-ti plac moldovenii poate si de aia?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ti-e rusine ma?Da-i drumu de aici... Stai ma asa ca m-am enervat. Bai baiatule, cum iti permiti sa jignesti un personaj exemplar pentru romani?Postezi pe un forum romanesc si incepi sa arunci cu rahat in noi ?

 

HUOOOOOO.....

Ce era asa exemplar Vlad Tepes , ca nu am inteles?!

Tinea in teroare o tara intreaga de cand s-a intors de la Istanbul (a fost crescut de turci si el si fratele lui , bine hai sa spunem "tinut ostatic")

Si a luat domnia tot cu ajutorul unei cavalerii turcesti in Valahia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×