Sari la conținut
Forum Roportal
IMPERIAL

Creatii proprii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

aici este tentativa mea de a-l desena pe Chris Martin (coldplay) si asa cum v-am promis desenul chiar este neterminat.. :P niciodata nu reusesc sa desenez parul incat sa para cat de cat realist.. oricum dak reusesc sa il termin o sa posetez si varianta aceeea insa deocamdata lucrez si la alte desene.. nu ma opresc prea mult timp la unul singur

Foarte frumos. Si la mai mare, chiar.. :doh:

Sustin ideile de mai sus, oarecum: desenatul nu implica intr-o anumita proportie si talent? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am renuntat la desen cu foarte mult timp in urma. Si din pacate nu mai am nimic din tot ce am schitat atunci cand eram foarte preocupata de aceasta pasiune. Dar nu pot decat sa doresc succes tuturor celor care o fac :offtopic:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

uitati-va si la "picturile"mele din--- http://www.getasart.lx.ro

Dupa ce vizitati galeria,astept critici la adresa mea sia lucrailor; :offtopic:

 

 

 

 

 

 

edit: ti-am corectat linkul, l-ai postat cu htpp in loc de http :ok:

Editat de Shur'tugal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama face goblenuri...chiar am o icoana superba(si sfintita evident, chiar de un preot care imi este prieten din copilarie) si a mai facut multe...acum lucreaza la unul foarte misto cu papa ioan paul al doilea. necesita multa munca un goblen si solicita foarte mult ochii..de altfel pot aparea si probleme cu spatele dar s-a descurcat maica-mea ca-i femeie isteata :offtopic: . un goblen se vinde pe bani buni dar nu se indura sa le dea, decat rudelor. se investesc si sentimente in goblenuri :ok:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow! ce rabdare! :offtopic: cat iti ia sa faci un goblen?

Cat iti ia sa-l faci, asta n-ar fi asa o problema; se presupune ca te-ai nascut chinez batran si ai rabdare... Dar! Frumos e cand gresesti si trebuie sa desfaci... :ok: Stiu despre ce vorbesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Depinde de marime;de exemplu,in Apocalipsa,am lucrat 1,6 ani si 1 an am citit tot ce am gasit referitor la sf.lumii;apoi,am desenat si m-am jucat cu culoarea;in rest,le fac repede;sunt pensionara si am tot timpul din lume;lucrez numai ascultind muzica clasica instrumentala;ma inspira mult ;de ce trebuie sa gresesti si sa desfaci daca lucrezi dupa diagrama?;in general,un tablou de 30/40 il lucrez in 15 zile;dar la mine ziua de lucru,nu are ore;pot incepe la 1,30 dimineata si sa uit de exemplu sa ma mai culc daca sunt prea captivata de lucrare

Acum,mi-am desenat citeva peisaje foarte frumoase,si pentru ca-mi plac mult,sper sa le fac rapid;

 

Depinde de marime;de exemplu,in Apocalipsa,am lucrat 1,6 ani si 1 an am citit tot ce am gasit referitor la sf.lumii;apoi,am desenat si m-am jucat cu culoarea;in rest,le fac repede;sunt pensionara si am tot timpul din lume;lucrez numai ascultind muzica clasica instrumentala;ma inspira mult ;de ce trebuie sa gresesti si sa desfaci daca lucrezi dupa diagrama?;in general,un tablou de 30/40 il lucrez in 15 zile;dar la mine ziua de lucru,nu are ore;pot incepe la 1,30 dimineata si sa uit de exemplu sa ma mai culc daca sunt prea captivata de lucrare

Acum,mi-am desenat citeva peisaje foarte frumoase,si pentru ca-mi plac mult,sper sa le fac rapid;

:tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×