Sari la conținut
Forum Roportal
mihaiblag

Cabinet individual

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

m-ar interesa care sunt pasii de urmat pentru functionarea unui cabinet individual (de psihologie)

stiu ca trebuie mers la finante, la sanatate, la casa de pensii, se incheie anumite contracte

daca poate cineva sa-mi detalieze aceste operatiuni, sunt recunoscator

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

studiaza Hotararea Colegiului Psihologilor nr. 1/2006 publicata in MOf. 112/2007. Gasesti acolo toate informatiile.

Daca nu te descurci apeleaza la un jurist pentru acte (nu stiu cam ce suma ti-ar cere pentru asta)

Succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
studiaza Hotararea Colegiului Psihologilor nr. 1/2006 publicata in MOf. 112/2007. Gasesti acolo toate informatiile.

Daca nu te descurci apeleaza la un jurist pentru acte (nu stiu cam ce suma ti-ar cere pentru asta)

Succes

n-are nicio legatura cu hotararile Colegiului Psihologilor

e vorba de aceeasi pasi ca la un PFA sau o asociatie familiala sau cabinet medical, de avocatura...., si nu e vorba de acte, actele sunt facute, e vorba despre declaratii si alte formalitati legate de plata cas, cass, cumparare facturier, chitantiere si altele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n-are nicio legatura cu hotararile Colegiului Psihologilor

e vorba de aceeasi pasi ca la un PFA sau o asociatie familiala sau cabinet medical, de avocatura...., si nu e vorba de acte, actele sunt facute, e vorba despre declaratii si alte formalitati legate de plata cas, cass, cumparare facturier, chitantiere si altele

pai se pare ca stii foarte bine ce ai de facut... du-te si da-ti comanda la chitantiere etc. la o tipografie...ce-i asa complicat?

du-te si la casa de asigurari si la finante si gata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sint PFA.La mine au fost nevoie de multe chestii in plus pentru ca eu am cumparat terenul si am construit cabinetul pe el dupa ce am obtinut toate avizele:aut.de constructie,certif de urbanism,aviz daze,apa,telefon,pompieri,electrica,etc...

Dupa aceea am insris cabinetul la Primarie se la Financiar si in baza aut. de libera practica am cumparat actele necesare:chitantiere,registre,etc.Vorbesc de acum 8 ani...Poate s-a mai schimbat dar in esenta e ceva de alergat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×