Sari la conținut
Forum Roportal
Sancy5000

Evreii si Iudaismul, din Palestina in lume si inapoi in Palestina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iti place sa te dai in spectacol. Poti sa explici ce rost are aceasta ultima postare in afara de o ironie gratuita si cam rasuflata?

Am raspuns moderat, dupa parerea mea, insa nu-mi mai vad postarea.

Cred ca am propus deja transferarea postarilor nedorite de politia forumului, administrator si moderatori, la un loc COMUN tuturor thread-urilor ca un exemplu pentru altii. De acolo nu se va putea raspunde, insa parerea postatorului va fi pastrata in numele libertatii de expresie, chiar daca contravin regulamentului. Transferarea va fi pedeapsa.

E ca si in viata reala. Daca cineva savirseste o incalcare a legii, nu trebuie uitata [stearsa] de parca nu ar fi existat, ci pedepsita.

 

 

CUM AU VENIT EVREII IN ROMANIA SI, MAI ALES, CAND?

Dupa raspunsul dat de forumist se poate spune ca nu a aprofundat subiectul.

Cu evreii kazari, nu! Adica, dupa nici 100 de ani de la "tuflire", au facut destule pentru a-si incalca obligatiile de MUSAFIRI. Voi reveni dupa comentariile dumneazoastra cu un alt aspect in care voi demasca fapte lipsite de omenie ale evreilor la adresa romanilor. Asa ca Antonescu, poate ca era doar vocea poporului roman. Care nu era obligat sa suporte de patru veacuri jugul impus de nepoftitii MUSAFIRI KAZARI.

Nici chestiunea acelor kazari nu a fost tratata in mod aprofundat.

Cit despre Mars Antonescu...

Exista alt topic aici si se dezbate acolo intrebarea daca era criminal de razboi.

Aici forumistul este off-topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am raspuns moderat, dupa parerea mea, insa nu-mi mai vad postarea.

Cred ca am propus deja transferarea postarilor nedorite de politia forumului, administrator si moderatori, la un loc COMUN tuturor thread-urilor ca un exemplu pentru altii. De acolo nu se va putea raspunde, insa parerea postatorului va fi pastrata in numele libertatii de expresie, chiar daca contravin regulamentului. Transferarea va fi pedeapsa.

E ca si in viata reala. Daca cineva savirseste o incalcare a legii, nu trebuie uitata [stearsa] de parca nu ar fi existat, ci pedepsita.

 

Asa este tigrule bengalez ...si eu m-am lovit tot mai des de acesta problema .... motiv ptr care mi-am rarit considerabil aparitiile pe aici.

 

Pacat ca aici pe Roportal nu se inteleg cam multe .... tocmai datorita unor anumiti moderatori sau a unor echipaje de Militie a Portalului.

 

Adica tot asa cum nici Palestinienii nu vor sa recunoasca acum ceea ce au recunoscut (chiar in publicatiile lor oficiale) din perioada interbelica ....si anume ca evreii s*au reintors acasa !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sika ,raspunzi pe NV?

Ai vazut tu postarea lui ben_gal ca sa iti dai cu parerea?

Uite ca sa va lamuresc pe amandoi, era o postare in care ben_gal se autocita si repeta argumentele ,in speranta ca ma voi lasa convins din a doua incercare ,ca a postat on topic si perfect regulamentar.

Cred ca va este cunoscuta modalitatea de a comenta moderarea ,dar nu va pasa, in schimb va plangeti.

Preferabil ar fi sa postati on topic si sa nu va contrati cu moderatorii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa este tigrule bengalez ...si eu m-am lovit tot mai des de acesta problema .... motiv ptr care mi-am rarit considerabil aparitiile pe aici.

 

Pacat ca aici pe Roportal nu se inteleg cam multe .... tocmai datorita unor anumiti moderatori sau a unor echipaje de Militie a Portalului.

 

Adica tot asa cum nici Palestinienii nu vor sa recunoasca acum ceea ce au recunoscut (chiar in publicatiile lor oficiale) din perioada interbelica ....si anume ca evreii s*au reintors acasa !

In numele unei legi bune, principial, se produc uneori abuzuri si de aceea au aparut avocatii. Aici moderatorul indeplineste o functie tripla. El e si forumist si acuzator si executor. Generalissim, nu alta. Nu este bine, in special daca poarta ochelari de cal. Legea e aceeasi pentru toti, e adevarat, insa moderatorul [si nu ma opun, in principiu, troicei de mai sus] trebuie sa dea dovada de flexibilitate. Nu e bine sa stearga o postare fara a-si motiva actiunea. Daca umorul cuiva nu este pe gustul Domniei Sale trebuie sa inteleaga ca nu este singurul aici.

Din principiu nu fug cu jalba la stapinire si nu dau raport. Rufele murdare trebuie spalate aici. Asa cred eu. Insa spalate si nu distruse.

 

------------------------

Daca postarea mea se repeta si nu este adevarat, acum ca a disparut nu pot dovedi nimic.

Asta de acum e un mesaj general. Nu e un raspuns pentru moderator care, atunci cind baga litere colorate in al seu mesaj, trebuie sa intelegem ca a raspunde este echivalent cu o saritura in cap de pe acoperis.

 

Sa Traiti!, sefu.

------------------------

 

Inca ceva.

 

La deschiderea paginii apare acel mesaj murdar si antisemit a unui oarecare Sancy5000, care a dat bir cu fugitii scriind ca bine a facut MarsAntonescu.

 

E ca si cum ar fi aici o lozinca cu aste vorbe la putere de crez:

 

Atentiune, pro-evrei. Aici nu aveti ce cauta.

 

Dehhh!

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ben_gal ,ai impresia cumva ca joc fata-ascunsa cu tine.Totul are o limita.Un singur comentariu din asta "destept",off topic si referitor la moderare daca mai vad,ete nu stiu ce o sa fac.La inspiratie atunci voi vedea,dar mai bine nu incerca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In al doilea rand, va voi ruga sa nu considerati actiunea mea decat una obiectiva, bazata pe analiza informatiilor la care am acces, asa cum aveti si dumneavoastra.

Asta e din polologia din susul paginii si postarea asta nu poate fi ocolita caci e ca ziarul de dimineata - e primul lucru pe care-l vezi.

Si ce scrie in citat?

Chestia care urmeaza musai sa fie obiectiva si asta din doua pricini:

1) este informatii.

Asta e f bine. Omu' e informat si sursele nu conteaza.

2) Omu' a analizat.

Si asta e bine si calitatea analizei tot nu conteaza.

 

Concluzia:

Polologia este obiectiva.

 

Tot asa continua promitind neste dovezi pe care le mai astept.

Insa titlul topicului imi place. In special partea cu "inapoi in Palestina" si nu ma uit in spate cu manie sau parere de rau, insa compar. Cindva am trait printre oameni "obiectivi" ca autorul lungei polologhii. Daca a fost rau sau bine nu spui., insa acum e bine. Si poate nu credeam asa insa exista vorba: "aminteste-ti de unde vii".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si iata si mostre care defineste caracterul acestui forum:

 

Deci, sa inceapa jocurile!

 

..... Unde, ura si dezaprobul fata de evrei sunt existente

......

 

CUM AU VENIT EVREII IN ROMANIA SI, MAI ALES, CAND?

 

 

*Cea mai veche marturie arheologica atestata(acum), este una funerara. Datand din 1457

.....

Asadar, pe ici pe colo, cate unul, sau cativa.

......

 

 

Ideea pe care doresc sa o subliniez acum este aceea ca, evreii kazari

.....

Citez din Dosare Secrete Privind Razboiul Nevazut Al Evreilor Sionisti Cu Romanii

 

......

Aceşti israelieni

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Totus frumos din partea sa ca ne-aeliberat sa-i suportam inca replici de acelas gen.Poate la luat Dumnezeu sau poate Allah ca sai faca alunge mustele. Amin.

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor ,va lipseste "polemica" cu userul la care va referiti?

 

si iata si mostre care defineste caracterul acestui forum:

 

Daca nu va place "caracterul" forumului ,puteti cauta un altul care sa va placa mai mult.

Din nou sunteti off topic .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×