Sari la conținut
Forum Roportal
Sancy5000

Evreii si Iudaismul, din Palestina in lume si inapoi in Palestina

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Domnule ben_gal ,ai inceput un eseu ? Lasa-te ! Nu prea ai talent . Daca insisti insa ,nu mai scrie "una pe fata una pe dos"

Afacerea bani contra evrei sau sasi nu a propus-o Ceusescu ,i-a fost propusa de catre intermediari ai RFG,SUA si Israel.Initial "carmaciul" s-a tinut tare si nu a vrut ,dar pana la urma a acceptat trocul.Toata lumea a fost multumita atunci , de la Ceausescu nu se putea obtine mai mult. Daca acum sunt unii nemultumiti ,treaba lor.Au acceptat ghiseftul atunci,se cheama acord intre parti,semnat ,parafat ,ce atat discutie. Vrea cineva cumva sa reevalueze intelegerea.Sa avem pardon si pofta in cui.

Ce a facut Ceausescu cu banii este alta poveste,dar Casa Poporului era prioritate pentru el ,asa ca este posibil sa fi folosit ceva din banii aia si acolo.Oricum evreii la cat au primit despagubiri pe motiv de Holocaust ,nu-i bai ca au dat si ei ceva, iar nemtii s-au ghiftuit cu planul Marshall ,dupa ce au cotizat la evrei si rusi. Pe noi romanii ne-au tapat toti ,dar mai ales rusii , motivul fiind necinstita incadrare intre natiunile invinse dupa WWII. Cum dracu de rusnacii sunt singurii care doar au luat? Astia nu stiu sa dea.

Link-urile sunt si ele unul pe bune[primul] si unul la misto[al doilea] . Trebuie sa aiba cineva lipsuri intre neuroni, sa ia in serios articolul ala cu cerere de import "rase superioare". Cum nu pot suspecta in cazul domnului ben_gal probleme de IQ ,nu-mi ramane decat sa consider comentariul la cel de al doile link ,drept un "rautacism " ca sa citez un savuros personaj.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa traiti, jefu!!

Eu prezine multe respecte calaretului fara cap, jefu de pe aicelea.

Cit despre ceaus:

Desi si iel a devenit calaretul fara cap fiind spinzurat, pardon, inpuscat, toti evreii i-au fost recunoscatori.

Ceausul a implementat dictonul:

LET MY PEOPLE GO

lucru pe care Ramses de la faraoni nu a facut si i-a mierlit mostenitoru'.

despagubiri pe motiv de Holocaust au primit de la nemti, caci in Romania nu sunt multe verde, aka, valuta.

Nici pentru averea mea lasata boborului nu am primit [inca] nimic, caci FONDUL ala de Despagubiri

a dat falimente.

 

Sa traiti, jefu!!

Nu am talent, just jefu!! Probl. ci IQ.

 

Inchei cu:

Traiasca Casa Poporului

Editat de Burel001
Scos citat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In continuare rautacios si sarcastic domnule ben_gal?

Cand sunteti surprins in ofsaid renuntati la eruditie ? Pacat. Sa inteleg ca am avut prea mare incredere in IQ-ul domniei voastre sau asa cum am crezut de la inceput,in cinstea postarilor dvs ?

Tot mai aveti impresia ca Ceausescu via Pacepa,a propus celebrul troc,bani contra evrei,sasi si svabi?Sau am avut eu dreptate si a fost initiativa iudeo-Occidentala ? Macar odata, asa de impresie artistica poate recunoasteti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In continuare rautacios si sarcastic domnule ben_gal?

Cand sunteti surprins in ofsaid renuntati la eruditie ? Pacat. Sa inteleg ca am avut prea mare incredere in IQ-ul domniei voastre sau asa cum am crezut de la inceput,in cinstea postarilor dvs ?

Tot mai aveti impresia ca Ceausescu via Pacepa,a propus celebrul troc,bani contra evrei,sasi si svabi?Sau am avut eu dreptate si a fost initiativa iudeo-Occidentala ? Macar odata, asa de impresie artistica poate recunoasteti.

Nici rautacios si nici sarcastic domnule jef, dar cam plictisit.

Da in ceva ai dreptate, jefu.

Initiativa a fost a evreilor si, daca vrei sa stii, a mea si a unora ca mine [deci am conlucrat cu altii si m-am adresat Americii], caci am asteptat "Certificatul de Calatorie" timp de 14 ani, intre timp fiind exmatriculat de la Fac. de Electrotehnica ca tradator capitalist, Iasi, tata demisionind voluntar [a se citi "dat afara"] din functia de Administrator Financiar al Judetului Iasi si alte chestii de mare ghiduşenie.

 

Cit despre IQ-u domniei mele, Conte de Bahlui et Etzetera, ai dreptate, jefu.

E vb. de chestie congenitala.

In familia mea au fost muzicieni, sculptori, scriitori, etc., si toti erau idioti.

Eu sunt inginer idiot si idioti sunt si aia care mi-au dat premii pentru scamatoriile mele tehnice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...tata demisionind voluntar [a se citi "dat afara"] din functia de Administrator Financiar al Judetului Iasi...

Hmm...

 

Am o mica nedumerire...

Unde spui adevarul si unde minti, domnule bengal?

Nu cumva de fapt erai un copil de mic nomenclaturist comunist?

Cum ramine cu antonescu care spuneai ca ti-a ucis tatal?

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic14454-420.html

 

"QUOTE (ben_gal @ Dec 21 2009, 11:22 PM)

Trebuie sa iti mai atrag atentia ca antonescu mi-a ucis parintii."

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnule ben_gal , regret faptul ca familia dvs a trecut prin astfel de incercari.

Aceasta discutie nu isi are locul aici ,am sa imi asum off topicul ,dar trebuie sa va spun doua lucruri :

In mod clar nu asupra inteligentei dvs am eu dubii si cred ca am spus asta ,asa ca nu este cazul sa va victimizati.

Nu ma incumet sa pun la indoiala ce spuneti dvs. Eu stiu de alte cazuri intamplate dupa 1960-1965 ,cand au existat cetateni romani etnici evrei , acuzati de tradare in favoarea Uniunii Sovietice .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hmm...

O opinie foarte bine argumentata, multumim ca ne-ati impartasit-o. Pe ea, o.

 

In alta ordine de idei, faceti un efort si nu va mai impungeti, ca sunteti oameni in toata firea, ma bazez pe capacitatea dumneavoastra de a va abtine de la atacuri la persoana.

 

Multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici rautacios si nici sarcastic domnule jef, dar cam plictisit.

Da in ceva ai dreptate, jefu.

Initiativa a fost a evreilor si, daca vrei sa stii, a mea si a unora ca mine [deci am conlucrat cu altii si m-am adresat Americii], caci am asteptat "Certificatul de Calatorie" timp de 14 ani, intre timp fiind exmatriculat de la Fac. de Electrotehnica ca tradator capitalist, Iasi, tata demisionind voluntar [a se citi "dat afara"] din functia de Administrator Financiar al Judetului Iasi si alte chestii de mare ghiduşenie.

 

Cit despre IQ-u domniei mele, Conte de Bahlui et Etzetera, ai dreptate, jefu.

E vb. de chestie congenitala.

In familia mea au fost muzicieni, sculptori, scriitori, etc., si toti erau idioti.

Eu sunt inginer idiot si idioti sunt si aia care mi-au dat premii pentru scamatoriile mele tehnice.

 

Adaos:

 

http://209.85.129.132/search?q=cache:q08h4...lient=firefox-a

 

Marius Mioc [blogul lui Marius Mioc] [articolele acestui autor]

 

După răsturnarea lui Ceauşescu, cei mai apropiaţi prieteni ai acestuia se apucaseră să-l

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnule ben_gal , regret faptul ca familia dvs a trecut prin astfel de incercari.

Ce incercari?

Ca nu e posibil fizic sa fie si victime al regimului Antonescu si persecutati ai regimului Ceausescu?

 

Alt citat "made in bengal" : http://www.roportal.ro/discutii/ftopic14454-430.html

 

"Bunicul a luptat sub comanda la Antonescu la Marasesti.

Antonescu i-a ucis fiul, ofiter roman in rezerva, la Pogromul din Iasi."

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Domnule ben_gal , regret faptul ca familia dvs a trecut prin astfel de incercari.

Aceasta discutie nu isi are locul aici ,am sa imi asum off topicul ,dar trebuie sa va spun doua lucruri :

In mod clar nu asupra inteligentei dvs am eu dubii si cred ca am spus asta ,asa ca nu este cazul sa va victimizati.

Nu ma incumet sa pun la indoiala ce spuneti dvs. Eu stiu de alte cazuri intamplate dupa 1960-1965 ,cand au existat cetateni romani etnici evrei , acuzati de tradare in favoarea Uniunii Sovietice .

Sefu, sa traiti.

Ce-a fost, a fost.

 

off topic

Cre' ca sunteti un om bun.

Editat de ben_gal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×