Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Turul II - alegeri

Turul II?  

114 membri au votat

  1. 1. Cu cine votati in turul II?

    • Traian Basescu
      71
    • Mircea Geoana
      43


Postări Recomandate

Nu-ţi spun pentru că nu mi-ai spus. Nu e niciun PSD. :friends:

Oricum toate sunt mincinoase, nu conteaza. Dar cand sub minciuni mai sunt si intentii criminale pentru tara, atunci nu mai e bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ca aici gresesti putin. Eu sunt convins ca tu esti de buna credinta, dar sa stii ca nu trebuie sa avem incredere decat in noi, iar in ceea ce ii priveste pe alesii nostrii, dimpotriva, trebuie sa le supraveghem atent activitatea pentru a constata daca actioneaza conform promisiunilor electorale si sa ii sanctionam imediat cand se abat flagrant de la linia trasata.Asta inseamna democratie.

Tocmai pentru asta nu ar fi trebuit sa renuntam la bicamerale...Eu personal am votat impotriva atat parlamentului unicameral, cat si a reducerii numarului lor. Un parlament unicameral este mult mai usor de controlat...sunt ei , marea majoritate, corupti si asa...daca erau 2 camere macar exista speranta ca intr-unul dintre ele s-ar afla si cateva persoane lipsite de interese oculte...Dar asta e blestemul democratiei si trebuie sa ni-l asumam impreuna cu libertatile pe care ni le ofera.

Editat de 18tillIdie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tocmai pentru asta nu ar fi trebuit sa renuntam la bicamerale...Eu personal am votat impotriva atat parlamentului unicameral, cat si a reducerii numarului lor. Un parlament unicameral este mult mai usor de controlat...sunt ei , marea majoritate, corupti si asa...daca erau 2 camere macar exista speranta ca intr-unul dintre ele s-ar afla si cateva persoane lipsite de interese oculte...Dar asta e blestemul democratiei si trebuie sa ni-l asumam impreuna cu libertatile pe care ni le ofera.

 

 

Din cei 460 000 000 lucuitori ai U.E. doar ţările cu mai puţin de 10 000 000 locuitori au parlament unicameral.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum romanii au exact ce merita daca voi ati sarit asa pe mine, mai ziceti ca sunt eu cea cu venin, da :friends:

Sa traiti bine.

 

Nu. Diaspora il merita pe Basescu noi cam il meritam pe Geoana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Suntem una din ţările mari ale Uniunii Europene, dar vrem să avem un Parlament mic !

Am dedus din asta ca practic si tu esti impotriva parlamentului unicameral si a reducerii nr parlamentarilor, asa e ? Ma bucur ca macar periodic esti de acord cu mine... :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din cei 460 000 000 lucuitori ai U.E. doar ţările cu mai puţin de 10 000 000 locuitori au parlament unicameral.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu. Diaspora il merita pe Basescu noi cam il meritam pe Geoana.

 

Cum poti sa spui asa ceva ? Poate ii vine cuiva vreo idee sa ni-l ia. Doamne feri ! E adevarat ca e prea bun pentru noi , insa ar fi mult prea dureros ca tocmai acum cind ne invatasem cu binele sa vina cineva si sa ni-l ia.

Acum , dupa ce am zarit lumina nu ne mai putem intoarce in intuneric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putem sa schimbam zeci de presedinti si ministrii lucrurile vor ramane la fel daca nu ne schimbam felul de a fi si mentalitatea.

Incercam sa ne schimbam mentalitatea...te asteptam pe topicul partidului Adevarului.

Poate contribui cu ceva si tu la schimbarea mentalitatii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×