Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Turul II - alegeri

Turul II?  

114 membri au votat

  1. 1. Cu cine votati in turul II?

    • Traian Basescu
      71
    • Mircea Geoana
      43


Postări Recomandate

Chiar daca repeta turul II, si se evita frauda de ambele parti, probabil va iesi tot Basescu cu o diferenta chiar mai mare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum poti sa spui asta ? Nu ai citit lista ministrilor propusi in guvernul Negoita ? Multi dintre ei si-au demonstrat deja competenta. Ce putem sa vrem mai mult ? Presedintele Basescu ne ofera ce are mai bun. Trebuie doar sa avem incredere.

 

 

Ne-ai spalat pe creier si gata, cam asa suna formularea ta. Dormi linistit, guvernul lucreaza. Sau - crede si nu cerceta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acest lucru a inceput deja de mult...se vede ca tu nu prea traiesti in Romania ci pe luna probabil. :friends:

 

Cred ca gresesti . Ce a fost pina acum s-a numit surogat. "THE REAL DEAL" incepe abia acum , cu acesti oameni care au adevarate proiecte. Ei chiar vor reusi sa infaptuiasca nu doar sa mimeze. Ceea ce vor face ei istoria va retine intr-adevar.

Este un moment fara precedent si ar trebui sa-l apreciem la justa valoare. Tinerii si foarte tinerii ar trebui sa se bucure ca sint martorii acestei prefaceri si sper ca peste 15-20 de ani sa ne multumeasca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar daca repeta turul II, si se evita frauda de ambele parti, probabil va iesi tot Basescu cu o diferenta chiar mai mare.

 

Normal ca o sa fie o diferenta tot mai mare...cei care au votat Basescu mai mult ca sigur nu isi schimba optiunea iar cei care au votat Geoana s-au saturat deja de toata mizeria asta si vor sa iasa definitiv din ea. Si alegerile anticipate daca pica parlamentul tot acolo duce...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Videanu , a ordonat prefectilor sa stearga imaginile filmate la sectiile de votare .

 

E surprinzatoare graba acestuia, in conditiile in care numaratoarea noturilor este contestata de PSD.

 

Rl online

Marti, 08 Decembrie 2009

Ministerul Administratiei si Internelor precizeaza, printr-un comunicat remis, marti, Agentiei NewsIn, ca prefectii nu au acces la suporturile optice pe care sunt salvate imaginile preluate de camerele video din sectiile speciale de votare, contrazicand, astfel, declaratiile PSD, informeaza Newsin.

 

Te-ai facut Pesedist de ziua a IIa coane ? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ne-ai spalat pe creier si gata, cam asa suna formularea ta. Dormi linistit, guvernul lucreaza. Sau - crede si nu cerceta.

 

Nu v-am spalat pe creier. Nu. Regret doar ca n-am inteles mai devreme. Oricum , mai bine mai tirziu decit niciodata.

M-as bucura acum sa reusesc sa-i fac si pe altii sa inteleaga. Minciuni si zvonuri vor mai aparea insa noi trebuie sa avem incredere in cei care acum ne conduc. Ei ne pot apara (si au dovedit ca pot s-o faca) de comunisti, de moguli, de incompetenti si orice altfel de rauvoitori care vor sa ne priveze de sansa de a ne apropia real de valorile occidentale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, au castigat securistii de care toti vreti sa scapati. Mai bine asa, romanii au ce merita. Si nu e vorba ca unul e mai bun sau mai rau, era nevoie de o schimbare. Oricum nu mai am nicio speranta, degeaba i-au mintit pe parintii mei in 90 ca noi vom trai bine, ca nu traim, traim intr-o tara falimentara, asta e realitatea. Am 20 si ceva de ani si nu am bani, am 24 ani si am studii universitare si fac parte din elita si aveti tupeul sa ma las condusa de un mariner sau de o femeie usoara sau un analfabet ca profesorul de universitar de drept constitutional.

Pe dr.cu, traiesc prost, am multa ura ce mi s-a inclavat, inca imi amintesc de inceputul anilor 90 cand se facea foamea si imi ziceti sa il accept pe Basescu care imi zice ca traiesc bine cand nu traiesc, foarte bine il accept.

Cel mai mult ma enerveaza ca se moare de foame in tara asta, cand imi vad parintii ca muncesc si imi zic ca mi-ar da mai multi bani ca nu au, ma doare inima. Pe mama o trimite in concediu fara plata timo de 10 zile, pt ce, ca sa platim datoriile tarii ca au furat in dracie, ca EBA care e analfabeta a ajuns europarlamentara, eu de ce nu am ajuns, vorbesc corect romaneste, stiu limbi straine, sunt mai buna decat ea, si oamenii imi zic sa ma las condusa de astfel de oameni. Ar trebui sa fim condusi de oameni superiori,nu de rebooturi.

Nu, nu o sa accept asta, nu o sa accept ca ai mei copii sa fie tratati sclavi in tara lor, vreau sa vad speranta in ochii parintilor mei.

 

Cititi instructiunile si semnati aceasta petitie daca vreti!

 

http://www.petitieonline.ro/petitie-p57394054.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai , s'o desfintam , nu? :good:

 

Problema este ca dupa atatia ani de furturi si jaf practic toata elita politicienilor si a lumii de afaceri in Ro este penala. In momentul in care cei cativa procurori mai tineri si nemanjiti care se straduiau sa isi faca treaba s-au apropiat de cateva nume grele ... elita politica a fugit la Cotroceni pentru a obtine un ordin de sus sa se stopeze anchetele ( cum se proceda "normal" de la 90 incoace ... ).

Stupoare - locatarul de la Cotroceni NU A VRUT SA SE BAGE - practic le-a spus ca Justitia isi va urma cursul.

In asta a constat "dictatura" presedintelui .

Frumoasa poveste, insa departe de realitate . Daca justitia ar fi fost impartiala, am fi avut ocazia sa vedem si dosare ale membrilor PDL , partid pastorit de locatarul de la Cotroceni, ceea ce nu s'a intamplat insa .

Dar justitia nu'i impartiala, procurori, magistrati sunt cu toti implicati intr'un paienjenis de interese : loji masonice, ofiteri de informatii , membri ai unor grupari non-profit si non-guvernamentale (sic !) , etc ... servind practic a unul sau mai multi stapani . Justitia este subordonata intereselor de tot felul si asa va ramane pentru foarte mult timp.

Nu poti face o reforma peste noapte, iar cei tineri vor sfarsi prin a fi asimilati .

 

 

Clasa politica a sesizat imediat ca au de a face cu un act "nerusinat" care ii pune pe toti manjitzii in pericol.

Spiritul de haita si instinctul de supravietuire a mafiei au intrat in actiune si au decis ca pentru o protectie colectiva cateva lucruri trebuie sa se intample :

 

1. Paralizati sistemul in asa fel incat mecanismele Justitiei sa nu se poata roti

2. Eliminati prin orice mijloace pe procurorii si judecatorii ce nu fac parte din sistemul corupt.

3. Eliminati-l pe presedinte - "pentru linistea noastra"

4. Schimbati sistemul de Guvernamant in asa fel incat un alt accident Basescu sa nu mai fie posibil.

Da, Basescu reprezinta o mare problema , strategii financiari fiind cel mai puteric loviti , insa nici Base nu s'a dovedit a fi foarte corect, existand multe suspiciuni si asupra averii domniei sale, a copiilor, a fratelui, etc ... suspiciuni care n'au fost spulberate nici astazi . Si nici nu vor fi, pentru ca's reale , Basescu&co. adoptand tactica celor pe care ii infiereaza cu atata zel .

Tot ce se intampla in zilele noastre in Romania este direct legat de cel putin unul dintre cele trei obiective - faptul ca Romania nu are Guvern este cel mai bun mijloc de a paraliza decizia politica si a crea circumstantele pentru a trezi nemultumirea populara - ca sa scape de "Basescu care face scandal"

De-aia acum se contesta alegerile - nu crede nimeni ca rezultatul va fi inversat - DAR - orice piedica pusa in rotile guvernarii paralizeaza societatea - si protejeaza clica mafiota de la varf

Nu uitati - (sau aflati - daca nu stiti ) - cei de la varf sunt uniti de multe ori prin legaturi de sange sau incuscriti in adevarate dinastii - marea lor majoritate sunt de fapt elita fostului regim comunist iesita la vedere

Aceasta clica antinationala va face ORICE pentru ca isi apara privilegiile - mergand pana la sabotarea interesului economic si poilitic national - ideea fiind ca se conteaza pe manipularea vointei populare prin greutati economice pentru a il da jos pe Basescu indiferent de cat de jos va trebui tarata tzara pentru a atinge acest scop !

Da, ma repet ... Base e junghiul din coasta marilor ologarhi, care nu sunt doar aia stiuti deja , sunt altii mai rai , mai veninosi decat Voiculescu, Vantu sau Patriciu , sunt necunoscuti . :doh:

Nu exista diferente ideologice in momentul de fata in Romania - NU ESTE o lupta politica - este pur si simplu lupta lui David ( marinarul ) cu Goliath (clasa politico-economica-mafiota (de extractie comunista ) de la varful tarii )

Riscanta comparatie - recunosc - nu exista nici o dovada ca David romanul va putea invinge

Da, da... Goliath'ul securitatii ! :friends:

Nu uita ca Base a facut parte din anumite structuri . :doh:

 

Ramane speranta

Speranta moare ultima Saha, dar si cand moare ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa intelegem din "comunisti contra securisti"? sau invers.

 

 

 

Da, Basescu reprezinta o mare problema , strategii financiari fiind cel mai puteric loviti , insa nici Base nu s'a dovedit a fi foarte corect, existand multe suspiciuni si asupra averii domniei sale, a copiilor, a fratelui, etc ... suspiciuni care n'au fost spulberate nici astazi . Si nici nu vor fi, pentru ca's reale , Basescu&co. adoptand tactica celor pe care ii infiereaza cu atata zel .

Doar cineva care se scalda in riul sau de aur ar putea juca cinstit. Sau in alternativa a cineva, multimea daca ar respinge minciuna de orice fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu v-am spalat pe creier. Nu. Regret doar ca n-am inteles mai devreme. Oricum , mai bine mai tirziu decit niciodata.

M-as bucura acum sa reusesc sa-i fac si pe altii sa inteleaga. Minciuni si zvonuri vor mai aparea insa noi trebuie sa avem incredere in cei care acum ne conduc. Ei ne pot apara (si au dovedit ca pot s-o faca) de comunisti, de moguli, de incompetenti si orice altfel de rauvoitori care vor sa ne priveze de sansa de a ne apropia real de valorile occidentale.

 

Uite ca aici gresesti putin. Eu sunt convins ca tu esti de buna credinta, dar sa stii ca nu trebuie sa avem incredere decat in noi, iar in ceea ce ii priveste pe alesii nostrii, dimpotriva, trebuie sa le supraveghem atent activitatea pentru a constata daca actioneaza conform promisiunilor electorale si sa ii sanctionam imediat cand se abat flagrant de la linia trasata.

Asta inseamna democratie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×