Sari la conținut
Forum Roportal
Ravl

Turul II - alegeri

Turul II?  

114 membri au votat

  1. 1. Cu cine votati in turul II?

    • Traian Basescu
      71
    • Mircea Geoana
      43


Postări Recomandate

Eu as vrea sa fiti mai increzatori in alegerile facute de Presedintele Basescu. Intreg PDL-ul ar trebui sa aiba mai multa verticalitate, asemenea Presedintelui Basescu. Cica l-ar fi sunat pe Tariceanu. Nici macar nu stiu daca e de crezut asa ceva. De ce sa-l fi sunat ?

 

Pai iti spun eu de ce sa-l fi sunat, pentru ca stie ca Antonescu si Tariceanu sunt in conflict si are tot interesul sa sparga PNL - ul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Masha, tu ce funcţie ai ? :good:

De-abia ti-am raspuns, acum 5 minute! :friends: vezi postarea si....... ia o lecitina, sau schimba ochelarii. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai iti spun eu de ce sa-l fi sunat, pentru ca stie ca Antonescu si Tariceanu sunt in conflict si are tot interesul sa sparga PNL - ul.

 

Ce rost ar avea sa-si mai bata capul. A cistigat alegerile, are deja alcatuit un guvern numai din oameni care si-au demonstrat calitatile, deci pentru ce ?

Domnul Presedinte Basescu ar trebui sa fie lasat acum in pace sa-si infaptuiasca programul. Toate aceste zvonuri care incearca sa-i erodeze imaginea nu fac decit sa intirzie. Nu cred in zvonuri ci in verticalitatea d-nului Basescu.

Are capacitatea si va demonstra ca alaturi doar de pdl (care de fapt sint tot liberali insa fara moguli) va reusi sa ne aduca bunastarea pe care o meritam.

Si ar fi cazul sa mai termine si aia cu contestatiile. Poporul si-a spus cuvintul si are dreptul acum sa se bucure de ceea ce a ales.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost ar avea sa-si mai bata capul. A cistigat alegerile, are deja alcatuit un guvern numai din oameni care si-au demonstrat calitatile, deci pentru ce ?

Domnul Presedinte Basescu ar trebui sa fie lasat acum in pace sa-si infaptuiasca programul. Toate aceste zvonuri care incearca sa-i erodeze imaginea nu fac decit sa intirzie. Nu cred in zvonuri ci in verticalitatea d-nului Basescu.

Are capacitatea si va demonstra ca alaturi doar de pdl (care de fapt sint tot liberali insa fara moguli) va reusi sa ne aduca bunastarea pe care o meritam.

Si ar fi cazul sa mai termine si aia cu contestatiile. Poporul si-a spus cuvintul si are dreptul acum sa se bucure de ceea ce a ales.

 

Si eu sunt perfect de acord ca Base e presedinte si contestatiile nu-si au rostul. Insa stii si tu (nu face pe naivul) ca situatia e mult mai complicata, lupta va fi foarte dura - mai ales cea pentru formarea guvernului. Nu prea cred ca o sa fie liniste si in niciun caz daca Base vrea sa faca numai guvern PDL.

 

Apropo, l-am auzit pe Ponta aseara (parca) spunand ca are 37 de ani si ca pana la 40 vrea sa scape de Base, ca in trei ani scapa de el.

Nu am prea inteles la ce se referea.

Editat de silvet

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De-abia ti-am raspuns, acum 5 minute! vezi postarea si....... ia o lecitina, sau schimba ochelarii.

 

.

.

.

(...5 minute mai t

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu sunt perfect de acord ca Base e presedinte si contestatiile nu-si au rostul. Insa stii si tu (nu face pe naivul) ca situatia e mult mai complicata, lupta va fi foarte dura - mai ales cea pentru formarea guvernului. Nu prea cred ca o sa fie liniste si in niciun caz daca Base vrea sa faca numai guvern PDL.

 

Nu fac pe naivul. Doar ca sint de parere ca romanii merita sa aiba ceea ce au ales. A fost o adevarata lupta.

Diaspora a intuit pericolul si a pus umarul alaturi de cei din tara pentru ca Presedintele sa termine odata cu comunistii si cu coruptia. OK. Acum s-a terminat. Romanii din afara granitelor, precum si familiile lor , prietenii ramasi acasa, noi toti meritam acum sa ne bucuram de rezultate. PDL-ul a demonstrat ca are oameni. Sa inceapa odata sa guverneze.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce rost ar avea sa-si mai bata capul. A cistigat alegerile, are deja alcatuit un guvern numai din oameni care si-au demonstrat calitatile, deci pentru ce ?

Pentru ca Basescu isi doreste sa guverneze cu o anumita parte a PNL'ului.

Si in PSD sunt multi care ravnesc la ciolan , riscand chiar unitatea partidului . Dar o vor face elegant, cu miros de reforma . :friends:

 

Ehe ... :good:

 

 

Angaja

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si in PSD sunt multi care ravnesc la ciolan , riscand chiar unitatea partidului . Dar o vor face elegant, cu miros de reforma . :friends:

 

Ehe ... :doh:

 

Pai o data au spus : "nu, noi suntem oameni de stanga. nu avem ce cauta la PDL. Am fost invitati dar noi am spus ca nu plecam". Probabil nu despre acestia e vorba.... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu e primul om in stat, deci iti dai seama ca, in conformitate cu definitia ta, are hard-ul de doua ori mai performant ca al lui Geoana, dar n-ai avut nici un fel de greturi sa-l ataci in timpul campaniei.

 

 

Nu mi-am permis să zic vreodată de Băsescu că e prost, din contră, am zis că e mai viclean, mai şmecher. Asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×