Sari la conținut
Forum Roportal
Juless

Ce facem cand el nu vrea sa faca sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca vezi ca n-ai nici o sansa, violeaza-l si gata. Solutii dupa viol nu cred ca iti putem oferi... daca va depune plangere impotriva ta.

Editat de Junk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu, sexualitatea difera in functie de persoana; sa zicem intensa, medie si slaba.

Ideal ar fi ca partenerii sa aiba acelasi nivel al sexualitatii. Mai merge si o relatie de genul intensa + medie (ori medie + slaba). O combinatie intensa + slaba ( cum pare sa fie in acest caz) nu merge deloc, relatia nu rezista, apar frustrari.

La fel, organele sexuale ( si la barbat si la femeie) au marimi diferite; sa zicem mare, mica si medie.

Ideal ar fi ca marimea sa se potriveasca intre cei parteneri. Relatia intre cele doua extreme (mare + mica) nu duce la satisfactie sexuala, ci la durere sau plictiseala.

 

Copyright Dr. Love & Kamasutra :doh:

Editat de florianb

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da normal ca poate incerca si asta, Jedi, ca incercarea moparte n-are. As fi curioasa de conculzia ei :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Juless, tu esti absolut sigura ca prietenul tau n-are sau o relatie extra sau mici escapade in care se descaraca

din putina mea experienta stiu totusi ca un mascul de 30 de ani are nevoie de eliberarea sexuala destul de frecvent.

lavarsta la care sunteti voi nu e nici o aberatie sa aveti nevoie si sa si practicati sexul zilnic.

 

eu cu sotul meu ne-am casatorit cam la aceleasi varste ca voi si crede-ma ca partidele zilnice nici nu ne-au obosit, nici plictisit, dimpotriva. ne-am folosit ani buni imaginatia, daruirea si faceam cam tot ce ne trecea prin cap, cum ne trecea.

 

si asta dupa ce el, la varsta de 28 de ani trecuse deja prin doo casnicii ratate printre altele si din cauza problemei descrisa de tine, dar ...invers.

 

deci nevoile tale fiziologice sunt absolut normale. daca ai comunicat cu el deschis, tandru, fara sa-l jignesti sau sa-i reprosezi ceva, fara sa se simta presat sau obigat si el totusi te respinge sau sta impasibil langa tine......well, e de nota 10 si propunerea lui Jedi, dar s-o faca partenerul tau, ca dovada de grija fata de tine.

 

sa stii ca si stresul provocat de apropiata voastra nunta si perspectiva viitorului in doi, cu tot ce se presupune a fi o casnicie, e foarte posibil sa-l fi adus in starea asta.

 

eu una te-as intreba pe tine....de ce vrei tu sa te casatoresti, ce inseamna casnicia pentru tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Juless, tu esti absolut sigura ca prietenul tau n-are sau o relatie extra sau mici escapade in care se descaraca

din putina mea experienta stiu totusi ca un mascul de 30 de ani are nevoie de eliberarea sexuala destul de frecvent.

lavarsta la care sunteti voi nu e nici o aberatie sa aveti nevoie si sa si practicati sexul zilnic.

 

deci nevoile tale fiziologice sunt absolut normale. daca ai comunicat cu el deschis, tandru, fara sa-l jignesti sau sa-i reprosezi ceva, fara sa se simta presat sau obigat si el totusi te respinge sau sta impasibil langa tine......well, e de nota 10 si propunerea lui Jedi, dar s-o faca partenerul tau, ca dovada de grija fata de tine.

A precizat ca nu o inseala si ca asta se intampla de la inceput. Mie propunerea cu masturbarea nu mi se pare ok fiindca nu e autentica. E o solutie la indemana cand aduci pe cel cu libidoul mare la nivelul celuilalt, dar nu la un numitor comun.

Este evident ca pentru un barbat nu e o situatie in regula, ori are ganduri cum am vazut la yoghini si la tarani cu reducerea sexului normal fiindca li se consuma din "viata", ori efectiv nu-i place libidoul ei ridicat considerand-o nimfomana, ori o manipuleaza inconstient frustrand-o sexual.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io creca undeva careva e dus cu pluta pe Dunare.

cum pacatele mele, la 24 de ani, daca ai chef si nevoie sa te descarci sexual zi de zi, sa poti fi considerat anormal si nimfoman, ha...

 

poate-si aminteste cineva ca suntem totusi oameni cu carne si instince si nu cartoane sau bucati de plastic.

 

numai degeneratii sau frustratii sau impotentii sau in fine, cei cu adevarat anormali sexual pot considera sexul un lucru negativ si descarcarea sexuala, sanatoasa, cu vointa si placerea ambilor parteneri, ceva la fel de negativ.

 

acuma si chestia cu pastrarea vietii e cica reala, ca am citit intr-un studiu medical ca barbatii, din cauza faptului ca fac mai mult sex decat femeile si se descarca mai puternic, forteaza inima si traiesc mai putin.

iar noi, femeile,finca ne conservam mai bine, live longer....and forever.... :) O:) :o: :)

 

aaaa ma mai gandeam la o chestie...daca acu, cand ea are numa 24 de ani o respinge facand-o sa creada ca e anormala, daca se castorec si ajung happily ever after pe la 70 de ani, daca ea o sa vrea iubita, ce-i zice, ca e opsedata,maniaca si ce face.....o reclama, cum a zis Junk.....semnu-ntrebarii... :doh: :cry: :doh: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaa ma mai gandeam la o chestie...daca acu, cand ea are numa 24 de ani o respinge facand-o sa creada ca e anormala, daca se castorec si ajung happily ever after pe la 70 de ani, daca ea o sa vrea iubita, ce-i zice, ca e opsedata,maniaca si ce face.....o reclama, cum a zis Junk.....semnu-ntrebarii... :cry: :doh: :) :)

Mai reclamatii exista, dar nu la politie... ca sunt oameni care mai vor sa faca si alte treburi in afara de sex cand nevasta e prea frumoasa nu le mai sta mintea la treburi. se duce averea pe apa sambetei, sau au probleme cardiace si nu-i lasa femeia sa respecte regimul. :doh:

Dar aici este vorba de un nene care se pupa in pat si dupa aceea pauza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×