Sari la conținut
Forum Roportal
Juless

Ce facem cand el nu vrea sa faca sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tu acuma vb serios?

Dar nu e cel mai minunat lucru din lume sa fii intim cu persoana pe care o iubesti si care te iubeste?

Eu nu ma pot considera anormala...

Esti cat se poate de normala, doar ca normalitatea ta nu e si normalitatea lui... Uite ti-l dau eu pe al meu sa traga de tine in fiecare zi ca eu nu stiu cum sa mai scap :doh: eu as fi multumita sa o facem o data pe saptamana...cel putin momentan. Am prietene care se plang ca trag iubitii de ele sa o faca si de 3 ori pe zi si nu stiu ce sa mai faca :cry: si tu vrei mai des...bine asta cu barbati mai tineri se intampla, nu ne-ai zis totusi el ce varsta are.

Totusi la un moment dat te plictisesti si de sex si de orgasme, eu una m-am plictisit...dar sincer nu mi-e clar de ce anume...sunt intr-o dilema :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El are 30 de ani...

Sa nu fiu inteleasa gresit ca sper prin casatorie sa se schimbe ceva... Nu. Ma casatoresc pt ca il iubesc si pt ca ne intelegem f bine in rest....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si care-i realizarea ca au rezistat dar cine stie fiecare cate frustrari au adunat si poate unii simt ca si-au irosit tineretea, viata pentru ca nu au avut curaj sa creada ca merita ceva mai bun?

 

El are 30 de ani...

Sa nu fiu inteleasa gresit ca sper prin casatorie sa se schimbe ceva... Nu. Ma casatoresc pt ca il iubesc si pt ca ne intelegem f bine in rest....

acest in rest s-ar putea deteriora in timp datorita acestei frustrari ... tu stii ce decizie sa iei :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si care-i realizarea ca au rezistat dar cine stie fiecare cate frustrari au adunat si poate unii simt ca si-au irosit tineretea, viata pentru ca nu au avut curaj sa creada ca merita ceva mai bun?

da, bine, Samsara!

iti doresc sa nu treci prin asta. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar si asta am facut: am propus sa facem sex in anumite zile, dar a luat-o in gluma si a zis ca o sa il omor :doh: Eu nu vreau sa fac sex cu jucarii, in cazul meu apetitul sexual e strict legat de el... cu el vreau eu sa fac sex. Daca nu e el ma pot abtine si cateva luni. La sexolog inca nu am fost, dar si asta am propus si daca as insista mai mult l-as convinge...

 

Repet, e ceva la care puteti gasi o rezolvare impreuna. Am mentionat de jucarii pentru ca asta a fost parte din solutia oferita de un sexolog celebru intr-un caz tratat. Pe scurt, un tip se casatoreste cu prietena din liceu si dupa nunta descopera ca tipa nu vroia decat o data pe luna iar el ar fi vrut macar o data pe saptamana. Se desparte de ea si dupa ceva vreme gaseste o alta tipa care era exact opusul. Tipa noua vroia in fiecare zi si, daca se putea, de mai multe ori pe zi. Initial crede ca l-a prins pe D-zeu de un picior dar dupa 3 luni, cand oboseala devenise cronica si-i scazusera periculos de mult performantele la servici, cauta ajutor. Ajunge cu sotia la sexologul ala celebru si asta este parte din solutia propusa de sexolog. In anumite zile tipa se autosatisfacea, eventual ajutata de tip, si in anumite zile era sex traditional. Poti incerca de curiozitate timp de o luna, sa vezi cum te simti. La inceput poate o sa fie ciudat... dar... cine stie... poate rezolva problema. Discuta cu el, vezi ce parere are si el despre chestia asta. Abordati lucrurile cu mintea deschisa, cautand solutii de compromis altfel... va fi din ce in ce mai multa frustrare si e posibil sa va casatoriti doar pentru a divorta la 6 luni dupa casatorie. Nu e o problema pe care sa o ignori, rezolvati-o!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ajuta prea tare autosatisfacerea :doh: Ea vrea sa simta un barbat, nu o jucarie si mai mult .. il vrea pe el. Cam aiurea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ajuta prea tare autosatisfacerea :doh: Ea vrea sa simta un barbat, nu o jucarie si mai mult .. il vrea pe el. Cam aiurea.

Aici cred ca depinde foarte mult de modul in care privesti lucrurile...

Nu am zis ca o sa-i rezolve problema ci doar ca poate INCERCA si asa ceva. Am mentionat ca e posibil sa fie ceva mai ciudat... dar se poate trece peste aceasta ciudatenie initiala... daca vrea...

 

Pana nu incearca nu are de unde sa stie cum e. Poate sa-si imagineze si sa respinga ideea datorita unei multitudini de factori DAR daca vrea cu adevarat sa salveze relatia in care este, poate incearca sa se foloseasca de asa ceva macar cu caracter de test... macar sa STIE ca nu-i suficient. Nu am zis sa incerce asa ceva pentru a il inlocui total ci pentru a completa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×