Sari la conținut
Forum Roportal
Juless

Ce facem cand el nu vrea sa faca sex?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iubitul meu nu are chef de sex... pur si simplu! Am incercat fel si fel de metode: lenjerie sexy, masaj, am discutat cu el ore intregi, i-am zis ca il las ca asa nu mai pot (nu sunt o maniaca dar macar de 3 ori pe sapt.... e mult?!) m-am dat eu la el, dar m-am saturat sa mi se dea numai pt ca cer :doh: De la el trec si 2 saptamani si nu vine initiativa.

Tin sa precizez ca sunt o tipa ok, slabuta, inca tanara (am 24) si atragatoare... se dau multi tipi la mine, vede si el asta si chiar el e inebunit dupa mine, nu se pune problema de asta si totusi... Nu are pe alta, nu va imaginati scenarii, sunt absolut sigura de asta, nu e gay, doar nu are apetit. Ma iubeste la nebunie, facem nunta in cateva luni, dar eu incep sa am dubii. Sa ma marit cu el in conditiile astea?

In rest ne intelegem f ok, nu am ce sa ii reprosez (asta e si motivul pt care nu l-am parasit). Lui ii place sa ma ia in brate, se incolaceste in jurul meu, imi da 1000 de pupici, are si erectie (e sanatos tun si nu e stresat) dar nu are initiativa. Cand o facem e f ok si ne simtim bine unul cu altul, numai ca se intampla muuult mai rar decat as vrea eu, asta in conditiile in care suntem de 1 an jumate impreuna si problema a aparut inca din primele luni...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigura ca nu e stresat? Poate nu iti spune. Daca nu e vorba de neintelegeri intre voi, trebuie sa fie o problema fiziologica; poate ii e rusine sau refuza sa recunoasca. Lucreaza mult? Fumeaza? Cat de des bea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vrei cam des totusi... de 3 ori pe saptamana inseamna la 2 zile, una da, una nu, una da, una nu... si facut continuu poate deveni incomod cu toata dragostea. Ca sa rezistati atat de des pe perioada lunga trebuie probabil sa variati zeci de pozitii si tehnici.

 

Pentru el sexul poate deveni o povara daca ceri mai mult decat are el nevoie, si e nociv, o sa-l atraga astfel tot mai putin. In general lucrurile pe care le faci peste masura (masura depinzand de la om la om), la un moment dat ti se apleaca.

 

Asta nu inseamna ca nu te iubeste foarte mult. Inseamna doar ca nu va potriviti la sex, daca tu nu poti rezista la mai putinul pe care poate el sa ti-l ofere din dorinta si nu din obligatie.

 

 

 

Uite ce-ti transmite o fata cu care m-am consultat acum:

doar ca pe voi doctorii nu va mai vad bolnavi ca va intindeti peste tot si oriunde! :doh:

deci nu e o anormalitate...poti sa-i spui tipei ca ori il accepta asa cum e, ori s-o lase balta! ca nu-l schimba, asa e aratata dragostea de aceste persoane

..cu alintaturi , pupici si imbracisari enorme

dau mai mult decat intr-un act sexual

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Uite ce-ti transmite o fata cu care m-am consultat acum:

doar ca pe voi doctorii nu va mai vad bolnavi ca va intindeti peste tot si oriunde! :cry:

deci nu e o anormalitate...poti sa-i spui tipei ca ori il accepta asa cum e, ori s-o lase balta! ca nu-l schimba, asa e aratata dragostea de aceste persoane

..cu alintaturi , pupici si imbracisari enorme

dau mai mult decat intr-un act sexual

sunt de aceeasi parere, acum nu prea ai ce face ori mergi mai departe, ori renunti. altfel poti chiar sa-l dezgusti cu insistentele. Daca mai tarziu constati ca esti prea frustrata, poti apela la suplimente alimentare, daca tot nu poti sa-l parasesti. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai vazut de la inceput ca nu va potriviti la capitolul asta , iar tu te simti deja frustrata , pt ce ati mai programat nunta ? :doh:

 

 

Daca dupa 1 an jumate , aveti problema asta , cum va fi dupa 20 ?

O sa tragi de el sa o faceti macar o data la 6 luni ?

 

 

Nu-i vina nimanui aici . Doar ca voi nu va potriviti sexual .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

N-as sari la concluzia ca nu va potrivti. Vorbesc din experienta. Exista perioade in viata omului cand lucrurile nu sunt tocmai roz, si poate fi afectat in sensul asta, concentrandu-se pe alte lucruri. Am avut o problema asemanatoare cu ceva timp in urma, de asta spun ca inteleg perfect. Dupa care lucrurile s-au schimbat si problema a disparut. Si pentru mine era important, nu intelegeam de ce, la fel ca tine. Sfatul meu e sa nu lasi asta sa-ti schimbe sentimentele fata de el, daca in rest totul merge bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sfatul meu e sa nu lasi asta sa-ti schimbe sentimentele fata de el, daca in rest totul merge bine.

De fapt asta am vrut sa spun si eu, dar nu-mi gaseam cuvintele. daca nu arde acum poate sa se casatoreasca si sa vada in timp ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai sunt si perioade din astea, dar ea zice ca el a devenit asa din primele luni dintr-un an si jumatate de relatie. Si zice ca e sanatos tun si nu e stresat. Deci cam pica varianta asta, daca nu cumva el ascunde anumite ganduri, preocupari care il streseaza. Altfel, se pare ca asa e el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubitul meu nu are chef de sex... pur si simplu! ...

 

Lasa-l pe el sa ia initiativa.Daca nu vine el la tine dupa sex ,abtine-te pana ia el initiativa.Daca nu se intampla nimic mai mult de o luna are o problema(sau mai multe...?!).Asta desigur daca te tin calcaiele sa stai tu fara sex un timp mai indelungat de 3 zile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doar ca voi nu va potriviti sexual .

 

Nu va potriviti sexual deloc.

El face parte din categoria o data pe saptamina, tu din categoria o data pe zi.

Ori unul din voi schimba categoria, ori schimbati partenerul amindoi.

In nici un caz nu se pune problema casatoriei, daca dupa 1 an deja nu mai rabzi.

Mai e varianta ca el sa fie intelegator si sa accepte sa mai calci strimb din cind in cind, dar e greu de crezut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×