Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Ce sanse ii dati lui Crin Antonescu?

Postări Recomandate

Dupa ce s-a intamplat in seara asta cred ca lui Antonescu i-au crescut sansele la sefia statului. Deci dupa ce toti s-au inteles, in scris, la o dezbatere in 5 la cateva ore vine seful TVR dn. Sasu membru psd sau fost membru psd si spune ca dezbaterea o sa fie in 7 (la ordinul lui Hrebenciuc) inclusi fiind Vadim si Becali moment in care Basescu, Antonescu si Oprescu se retrag de la dezbatere. Au rams in acesta dezbatere Gioana, Becali, Vadim, Keleman moment in care au decis sa anuleze dezbaterea.

 

Habar nu am cum cineva, informat, fara interese directe ar mai putea vota cu o persoana ca Gioana care mereu afirma ca vine la orice dezbatere apoi fuge de dezbaterea de la Cluj iar in final nu stie cum sa faca sa isi bata joc de restul candidatilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inca un plus pentru dn. Antonescu in aceasta seara la antena...cred ca au facut o mare greseala ca l-au pus pe Gioana in aceiasi camera cu Antonescu...l-a facut praf pe Gioana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Geoana este un imens nimeni nascut cu linguritza de argint in gura - daca se nastea "Popescu" nu ar fi auzit nimeni niciodata de el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu l-as fi votat pe Antonescu daca as fi stiut ca-si respecta programul, dar cu siguranta nu o sa-l respecte, sunt doar minciunele de campanie, ca la toti ceilalti dealtfel.

 

Pacat ca nu pot fi zburati din functie daca nu-si respecta planul prezentat in campanie. De asta nu votez, ca sunt toti niste mincinosi si nu pot fi condamnati pentru asta, iar cine voteaza ramane oricum cu buza umflata. Ce mai conteaza cine ajunge presedinte?

 

Singurul lucru care merita votat la ora actuala este "Jos cu mincinosii la prima minciuna, oricare ar fi ei!" - Asta o votez zilnic daca trebuie, dar nimeni nu cere asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Las- ca mai bine cu Gioana in turul 2. In Modrogan pot incepe sa desfaca sampania.

Jos palaria pentru Crin Antonescu dar tot nu il vad in postura de presedinte.In schimb de pe pozitia a 3-a poate negocia eficient pentru turul 2 si pentru dupa.Sper sa fi invatat ceva din tafna paguboasa a lui Tariceanu, pe care la vremea aia o sustinea si el.

Il sparge Vanghelie pe Geoana pentru chixul care se prefigureaza pentru PSD. :) Mama ce o sa ma distrez,ce imagine suculenta,Vanghelie stergand pe jos cu Gioana .Daca se sparge PSD-ul dupa scrutinul asta ,mai ales ca trece si referendumul, dau bairam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Las- ca mai bine cu Gioana in turul 2. In Modrogan pot incepe sa desfaca sampania.

Jos palaria pentru Crin Antonescu dar tot nu il vad in postura de presedinte.In schimb de pe pozitia a 3-a poate negocia eficient pentru turul 2 si pentru dupa.Sper sa fi invatat ceva din tafna paguboasa a lui Tariceanu, pe care la vremea aia o sustinea si el.

Il sparge Vanghelie pe Geoana pentru chixul care se prefigureaza pentru PSD. :) Mama ce o sa ma distrez,ce imagine suculenta,Vanghelie stergand pe jos cu Gioana .Daca se sparge PSD-ul dupa scrutinul asta ,mai ales ca trece si referendumul, dau bairam.

 

Antonescu este singurul care poate sa-l invinga pe Base in turul 2. Prostanacul nu are absolut nicio sansa, iar Oprescu nu are sanse sa ajunga in turul doi.

Acum avem ocazia sa transam problema expusa de Base in 2004 si anume sa votam un om care nu a fost membru PCR.

 

Eu cu Antonescu votez.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul lucru care merita votat la ora actuala este "Jos cu mincinosii la prima minciuna, oricare ar fi ei!" - Asta o votez zilnic daca trebuie, dar nimeni nu cere asta...

 

 

ai dreptate 100 % :)

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Antonescu ai putea sa il votezi pentru ca este de dreapta. Guvernul Tariceanu ne-a adus pe +8%. Stiu ca a avut un climat economic foarte bun si stiu ca a facut si multe prostii cand si-a batut joc de bani cu salarii imense dar totusi PNL ar trebui sa fie la guvernare pentru ca a demonstrat si lucruri pozitive. In Romania unde tentaculele comuniste sunt inca prezente puternic nu stiu daca un presedinte necompromis ca Basescu ar fi mai bun ca Antonescu. Clar oricine ar fi mai bun ca Geoana deci orice votant de dreapta care ajunge sa voteze cu Geoana in defavoarea lui Basescu sau a lui Antonescu este un tradator cu propriile principii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Basescu este si el compromis dar in opinia mea ,mai putin decat altii si compenseaza cu alte calitati.In rest de acord cu ce zici tu.Nu poti fi de dreapta si sa-l votezi pe Geoana.Ramane doar ca saracia sa nu fi mutat electoratul prea pe stanga.Oricum dau in scris si fac pariu pe ce vrea fiecare,daca iese Geoana, va urma cea mai neagra perioada din istoria Romaniei. Fanariotii si presedintia lui Iliescu, ultimele repere in domeniu ,vor ramane doar niste glumite, in comparatie cu ceea ce ar putea urma .

PSD-ul avand din nou toate fraiele in mana,dar acest PSD de astazi :alien: ,ma ia cu racori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

PSD trebuie sa recupereze pierderile din ultimii ani. Pentru ei ar fi un dezastru total sa nu fie urmatorii 5 ani la putere intr-o forma sau alta. A fost o greseala alianta PDL-PSD si cred ca o sa fie o greseala si mai mare una PNL-PSD...ma refer la o alianta pe fata...nu una cum a fost in trecut pe sub masa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×