Sari la conținut
Forum Roportal
ActorGrabit

Ce sanse ii dati lui Crin Antonescu?

Postări Recomandate

...are ceva sanse sa castige alegerile care se apropie cu pasi repezi?

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nici una.Nici macar nu va intra in turul doi.

Daca ar fi sa am de votat intre Crin, si un prostanac sau altul care recunoaste ca e incapabil sa conduca tara pe timp de criza, desi a aratat ca e priceput sa ieie bani imprumut in sume pentru care si impuscatu l-ar fi impuscat ...as prefera "raul cel mai mic" sub forma micului Crin

 

...dar cand vad ca ii gafaie in ceafa un nemernic de miliardar in Euro, unu care s-a imbogatit din "dai boje" fara sa plateasca nici un impozit ...zau ca-mi pare rau sa stric votul pe el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ar fi sa am de votat intre Crin, si un prostanac sau altul care recunoaste ca e incapabil sa conduca tara pe timp de criza, desi a aratat ca e priceput sa ieie bani imprumut in sume pentru care si impuscatu l-ar fi impuscat ...as prefera "raul cel mai mic" sub forma micului Crin

 

...dar cand vad ca ii gafaie in ceafa un nemernic de miliardar in Euro, unu care s-a imbogatit din "dai boje" fara sa plateasca nici un impozit ...zau ca-mi pare rau sa stric votul pe el.

 

Din dilema asta nu putem iesi !

Parca vad ca plecam spre vot si ne oprim la un mic si o bere.Faci cinste? Sau lasa ca fac eu mai bine.

Stai ca nu merge,tre sa dam pe la vot sa-i mai rarim pe domnii parlamentari,scuze de domnii.

Si atunci eu cu cine votez neicusorule?

 

Crin nu are sanse.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Din dilema asta nu putem iesi !

 

Si atunci eu cu cine votez neicusorule?

 

Crin nu are sanse.

 

Intradevar nu avem pe cine vota din inima, asa ca vom vota ca "de obicei", adica pentru inlaturarea "raului cel mare" adica acel rau vandut sub lozinca "sa traiti bine", si care vedem ca se agraveaza cand ni se flutura sub nas "dictatura ceausescu redivivat" a unui tatuc iubit ca Stalin dar cu prenume de roman, al carui urmas toti suntem adica un "all inclusive" cu limbi in fund si tamaieri ca in vremurile bune ale lui ceasca.

Asa ca vom alege raul cel mai mic ... fiecare dupa constiinta sa.

Si zau ca nu e usor sa votezi nici macar raul cel mai mic ptr ca:

 

Doctorasul smecher de Oprescu pedaland independent isi propune un guvern de oameni alesi pe criterii de competenta in majoritate tot independenti ... dar nu sunt sigur ca e competent ptr aceasta misiune.

Iar

Crin Antonescu, cel care nu s-a murdarit sa stranga averi in 20 de ani de politica la varf (oricum caz aproape unic) macar are un program de criza intradevar foarte bine pus la punct cu care intradevar ar putea scoate tara din criza, ba chiar si un prim ministru neamt adica serios si corect, si desi acest program miroase a patrician al petrolului, un singur lucru nu i se poate reprosa acestui petrolist, si anume faptul de a fi prost, (asa cum sunt altii care ne-au condus 10 luni).

 

In plus de asta trebuie sa recunoastem ca intre toate guvernele din ghena care ne-au condus, gunoiul liberal aflat tot sub monopol patrician, a fost totusi rau cel mai mic, pentru ca desi s-au facut multe porcarii, totusi in timpul acestui mandat sa trait cu adevarat ceva mai bine!

V-am zis eu ca nu e usor de ales, nici macar raul cel mai mic, ...dar ca este mult mai usor sa ne scapam de raul cel Mare intrupat de alianta prostalailor, adica prostanul jucator(prin birturi)care recunoaste ca nu e capabil de nimic si prostanacul lui Iliescu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine e Crin Antonescu ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine e Crin Antonescu ?

 

ala de se pune pe catafalc cum a zis GB ? :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Geoana este cel care nu trebuie sa castige...daca castiga dreapta chiar si prin Crin Antonescu pot sa traiesc cu asta. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...daca castiga dreapta chiar si prin Crin Antonescu pot sa traiesc cu asta

 

De ce, cu stanga nu poti ?! ... . :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×