Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Singurul meu motiv este vechiul dicton : dusmanii dusmanilor vostrii va sunt automat prieteni

 

Urasc comunismul, urasc securitatea - ghici ghicitoarea mea de ce nu imi plac Iliescu si ai lui

 

Simplu, nu ?

 

Auzi, imi venea sa zic altceva, da' o sa zic doar "fix pix". Dusmanii dusmanilor nostri, nu exista. Ei sunt prieteni intre ei, doar in aparenta dusmani. De cate ori nu au facut diversi afirmatii reciproce de toata jena, ca dupa 5 minute sa fie bot-in-bot?

 

Te-oi pomeni ca astia sunt mai buni. Mai sa fie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si crezi ca tot asa ar fi si daca lumea ar realiza ca s-au luat zeci de miliarde de EUR fara sa se faca un azil de batrani sau un pasaj in Bucuresti, si ca daca ii votam tot pe astia care recunosc ca nu sunt capabili sa scoata tara din criza ...dar stiu sa mai faca mari si dodoloate imprumuturi si apoi sa va stoarca si de putinul pe care il aveti ca ei s-o duca si mai bine iar voi si mai rau ...tot asa de important ai vedea faptul ca "ca s-a lipit ceva" ...sau te-ai gandi un pic si la tine si la viitorul tau?

 

Banii aia s-au luat acum doua luni - si doar prima transa ! - si sunt un ajutor financiar de urgenta fara de care SISTEMUL DE SALARII SI PENSII se prabuseste

 

Ce bati campii cu construitul ????

 

Cat despre pasaj - tot presa aia care da in Basescu a dat si in pasajele din Bucuresti fara mila - tot timpul gasesc motive pentru care SA NU SE FACA

La fel si cu autostrazile !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omule - daca esti - nu scrie NICAIERI ca in urma consultarii trebuia sa numeasca UN ANUME FEL DE CANDIDAT

Omule - daca esti - ...nu scrie pentru ca ea este in spiritul constitutiei si se cheama DEMOCRATIE!

Calea lui Basescu nu exista intr-o democratie ci doar intr-o dictatura .... si aceasta cale "smecherita de Basescu" cel care nu intelege nimic, dar a vazut ca "nu scrie" este extrem de periculoasa!

 

Ai curajul sa iti imaginezi pana unde duce calea sa antidemocratica daca fiecare o tine pe a lui asa cum o tin acuma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omule - daca esti - ...nu scrie pentru ca ea este in spiritul constitutiei si se cheama DEMOCRATIE!

Calea lui Basescu nu exista intr-o democratie ci doar intr-o dictatura .... si aceasta cale "smecherita de Basescu" cel care nu intelege nimic, dar a vazut ca "nu scrie" este extrem de periculoasa!

 

Ai curajul sa iti imaginezi pana unde duce calea sa antidemocratica daca fiecare o tine pe a lui asa cum o tin acuma?

 

E ca in Italia - parerea mea despre latinitate si politica am zis-o des

 

" Lasati orice speranta voi ce .... "

 

:roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Banii aia s-au luat acum doua luni - si doar prima transa ! - si sunt un ajutor financiar de urgenta fara de care SISTEMUL DE SALARII SI PENSII se prabuseste

Vezi ca te incurci in minciuni!

Banii pentru pensii si salarii s-au luat prin imprumut de la bancile interne

Prima transa s-a luat in aprilie atunci cand cel ce se recunoaste ca incapabil a dat banii bancilor straine ca sa isi repatrieze profitul!

 

Ce bati campii cu construitul ????

Pentru ca acesti "campi" l-au batut mai intai cei pe care tu ii aperi, si tot ei au vazut in aceasta o cale pentru a se iesi dib criza ...si iata ca nu am iesit ci ne-am afundat tot mai mult in ea!

Cred ca ai inteles ca asta e valabil si ptr autostrazi ++++++++alte vorbe goale vandute ca promisiuni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu urasc comunsimul Saha, nu pentru ca am dus'o rau in acele timpuri, ci pentru ca a schimbat in mod negativ mentalitatea a circa 20 si ceva de milioane de romani .

 

Basescu privit in antiteza poate parea un anticomunist, dar e numai o spoiala , in realitate foloseste aceleasi mijloace ca si predecesorii de trista amintire .

Mai mult, in politica romanesca nu exista partide cu doctrine politice bine determinate , asa cum existau in perioada interbelica si chiar inainte de razboi, exista doar partide de clica, restul fiind mascat printr'o demagogie agresiva , care insa are priza la un anumit segment de populatie .

 

Si eu fac parte din cei care au cazut in capcana vorbelui marelui carmaci Basescu, mi'am dorit ca toate acele vorbe populiste sa'si gaseasca rezolvarea , sa traim o normalitatea asa cum ne'am dorit'o in vremurile tulburi din 89' .

Insa nu s'a intampat asta , Basescu si clica lui s'au dovedit la fel de harnici ca si ceilalti la matrapazlacuri, la devalizarea bugetului , la inrobirea cetatenilor acestui stat, care se numeste inca Romania .

 

Sunt si mai scarbit, incat realizez ca nu exista nici macar o umbra de speranta pentru generatia mea si nu vreu sa ma gandesc cum va arata tara asta peste 20 sau 30 de ani , pentru ca oamenii de stat au murit cu totii , patriotismul a devenit desuet si este pus la colt cu eticheta "extremist" , ca nu mai avem valori morale , iar cele spirituale atatea cat mai sunt, sunt si ele pe cale de disparitie .

 

Ma rog, sunt multe de spus , revenind insa la Basescu , el nu merita sa mai guverneze , nici macar din asa-zis ipostaza de anticomunist .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Auzi, imi venea sa zic altceva, da' o sa zic doar "fix pix". Dusmanii dusmanilor nostri, nu exista. Ei sunt prieteni intre ei, doar in aparenta dusmani. De cate ori nu au facut diversi afirmatii reciproce de toata jena, ca dupa 5 minute sa fie bot-in-bot?

 

Te-oi pomeni ca astia sunt mai buni. Mai sa fie!

 

Cu prima parte - ai dreptate

 

Cu a doua - da-mi voie sa am si eu o speranta - ca alta mai buna n-am

 

La urma urmei tot voi ati ales portofoliul disponibil ( am zis voi pentru ca eu eram african si nu mi s-a dat drept de vot ) ...dar oricum nu conta - jocurile sunt facute

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E ca in Italia - parerea mea despre latinitate si politica am zis-o des

 

" Lasati orice speranta voi ce .... "

 

:roll:

Aha ...calea mafiei?

Si sa intelegem ca tu esti de parerea ca este bine si corect sa o alegem ,...din moment ce deja se merge pe aceasta cale ... sau poate te gandesti ca este normal ca sa o combatem impreuna, adica sa faci si tu chiar acet lucru, in loc de a o sustine asa cum faci acum!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu urasc comunsimul Saha, nu pentru ca am dus'o rau in acele timpuri, ci pentru ca a schimbat in mod negativ mentalitatea a circa 20 si ceva de milioane de romani .

 

Basescu privit in antiteza poate parea un anticomunist, dar e numai o spoiala , in realitate foloseste aceleasi mijloace ca si predecesorii de trista amintire .

Mai mult, in politica romanesca nu exista partide cu doctrine politice bine determinate , asa cum existau in perioada interbelica si chiar inainte de razboi, exista doar partide de clica, restul fiind mascat printr'o demagogie agresiva , care insa are priza la un anumit segment de populatie .

 

Si eu fac parte din cei care au cazut in capcana vorbelui marelui carmaci Basescu, mi'am dorit ca toate acele vorbe populiste sa'si gaseasca rezolvarea , sa traim o normalitatea asa cum ne'am dorit'o in vremurile tulburi din 89' .

Insa nu s'a intampat asta , Basescu si clica lui s'au dovedit la fel de harnici ca si ceilalti la matrapazlacuri, la devalizarea bugetului , la inrobirea cetatenilor acestui stat, care se numeste inca Romania .

 

Sunt si mai scarbit, incat realizez ca nu exista nici macar o umbra de speranta pentru generatia mea si nu vreu sa ma gandesc cum va arata tara asta peste 20 sau 30 de ani , pentru ca oamenii de stat au murit cu totii , patriotismul a devenit desuet si este pus la colt cu eticheta "extremist" , ca nu mai avem valori morale , iar cele spirituale atatea cat mai sunt, sunt si ele pe cale de disparitie .

 

Ma rog, sunt multe de spus , revenind insa la Basescu , el nu merita sa mai guverneze , nici macar din asa-zis ipostaza de anticomunist .

 

Ai de ales intre trei rele - parerea mea e ca Basescu e raul care poate produce si ceva bun

Antonescu nu va produce nimic - va regresa si putinul realizat pana acum

Geoana daca iese - vom fi primul stat din EU care semneaza asocierea la spatiul ex-sovietic :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Urasc comunismul, urasc securitatea - ghici ghicitoarea mea de ce nu imi plac Iliescu si ai lui

 

Simplu, nu ?

 

 

Numai tu o urăşti ? Suntem mai mulţi. Putem chiar să facem un partid : Partidul Celor Care Urăsc Comunismul şi Securitatea (PCUCS, sau PeCUCS :roll: ).

 

Sigur, Iliescu nu e străin de aceste ideologii sau organizaţii, dar oare Băsescu e străin ? Nu a recunoscut chiar el că a fost comunist,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×