Sari la conținut
Forum Roportal
soimos1

Pe agenda zilei. Evenimente interne.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci ce e clar, daca PDL facea peste 50%, este ca terminau astia autostrada noastra mult iubita de la Campia Turzii pana la iesirea din tara catre Ungaria.

 

Eu ma indoiesc de asta ......dar nici tu nici eu nu ne putem dovedi afirmatia ! Sunt doar presupuneri....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu ma indoiesc de asta ......dar nici tu nici eu nu ne putem dovedi afirmatia ! Sunt doar presupuneri....

In sprijinul afirmatiilor mele de la fata locului pot arata doar ca in acest an s-a lucrat la susnumita cat in toti anii de pana acum (ramintim ca lucrarea a inceput in anul 2000).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact

Si pana acum exact asa s-au petrecut lucrurile

Basescu a numit un candidat

Urmeaza consultari si vot parlamentar

Trece - bine

Nu trece - trece timpul - altul la rand

 

Cine a scris Constitutia , ori nu l-a dus capul mai mult - sau nu a crezut ca vreodata va fi utilizata impotriva celor ce au scris-o :roll:

 

NU e scrisa de Basescu

Da, stiu ca nu-i scrisa de Base, eu nu asta discutam aici.

 

Daca tot este nevoie de aprobarea parlamentului, de ce asta isi cauta ministri? Cum poti face un cabinet fara sa fii propriu-zis inscaunat? Sau asta se produce doar la cabinetul intreg nu si doar individual?

 

In sprijinul afirmatiilor mele de la fata locului pot arata doar ca in acest an s-a lucrat la susnumita cat in toti anii de pana acum (ramintim ca lucrarea a inceput in anul 2000).

Iubita, in an electoral.. s-a lucrat cat nu se lucreaza in anii ne. Deci.. p-asta o mai ia mutu drept argument.

 

Mai tineti minte summitul nato? Schimbarea produsa Bucurestiului m-a lasat cu gura casata, n-am crezut ca se poate vreodata, sa vad orasul schimbat la fata. Bine, nu vorbim de faptul ca era doar de suprafata, strazile adiacente vai mama lor.

 

De fiecare data, an de an, in an electoral, parca le intra un ceva undeva. Si nu cred, sincer, ca are vreo legatura cu altceva decat cu urmarirea propriului interes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai asa ca nu inteleg.

 

Presedintele numeste un prim-ministru, da? Parlamentul trebuie sa-l confirme, adica sa fie de acord cu inscaunarea lui, nu? Cel putin asa inteleg eu.

 

Nu te lua decat dupa textul din costitutie si nu dupa parerile altora.

 

In urma consfatuirii cu toate partidele parlamentare (ceea ce nu s-a intamplat) Presedintele nu numeste ci desemneaza ... dar nu un prim ministru ... ci doar un candidat ptr functia de prim ministru!

 

Iar parlamentul intradevar trebuie sa confirme candidatul recomandat de majoritatea parlamentara (caci doar acesta poate fi viabil) in vederea constituirii unui nou guvern, deci parlamentul nu are obligatia sa aprobe ce are chef presedintele Basescu, cel care ne-a dovedit ca una din marile sale realizari este un imprumut de cca 38 miliarde de EUR, din care nu s-a facut nimic din ceea ce s-a propus ca se va face, dar a dovedit ca se pot sponzoriza multe sarbatori populare, scene ptr "ascuns" banii sau ministrii care fac turism, risipind cu larghete ceea ce s-a imprumutat si trebuie inapoiat cu multa truda + dobanzi!

 

Si pentru ca planul unui asemenea presedinte sa functioneze bine ... si ca in urmatorii 5 ani sa se mai poata imprumuta si alti 300 de miliarde de EUR, evident ca trebuie sa ai propriul tau guvern ...ba chiar e indicat sa renuntam si la Parlamentul care se poate opune unei asemenea marete intreprinderi!

 

Asta e miza ...adica tuturoiul cu bani ...si dupa noi potopul!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te lua decat dupa textul din costitutie si nu dupa parerile altora.

 

In urma consfatuirii cu toate partidele parlamentare (ceea ce nu s-a intamplat) Presedintele nu numeste ci desemneaza ... dar nu un prim ministru ... ci doar un candidat ptr functia de prim ministru!

 

........................

 

Acum pur si simplu MINTI

Inainte sa desemneze pe candidatul la functia de prim ministru Base s-a consultat cu toate marile partide politice

Pe urma l-a desemnat pe domnul Croitoru

 

A consulta nu inseamna a cadea de acord

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Saha, nici eu nu cred ca s-au sfatuit. Iar asta nu inseamna ca mint, asta este parerea mea, diferita de a ta, accept-o.

 

Am tot urmarit emisiunile in perioada aia.. si a picat direct cu numirea lui Croitoru. Astia din majoritate au vrut sa conteste numirea lui si-l sustineau pe primarul din Sibiu.

 

Reiau intrebarea: daca majoritatea parlamentara nu-l dorea pe Croitoru, asta cum a ajuns prim-ministru? Nu e ceva putred in Danemarca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact

Si pana acum exact asa s-au petrecut lucrurile

Basescu a numit un candidat

Exact ...dar gresit!

Basescu nu sa consultat cu partidele parlamentare ptr a stabili care este majoritatea parlamentara ca pe baza acesteia sa desemneze un candidat!

Trece - bine

Nu trece - trece timpul - altul la rand ]

... si asa tot inainte ca eu Basescu de la tuturoiul cu bani nu dau inapoi ... chiar de-ar fi sa piara Romania

 

Cine a scris Constitutia , ori nu l-a dus capul mai mult - sau nu a crezut ca vreodata va fi utilizata impotriva celor ce au scris-o :roll:

E scrisa logic si corect!

 

Problema apare acolo cand un smecher se face ca e prea prost ca sa priceapa ce scrie acolo ...desi aceste cazuri nu sunt noi ci s-au mai intamplat in scurta noastra demagocratie ...si smecherul Basescu a fost chiar de fata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te lua decat dupa textul din costitutie si nu dupa parerile altora.

 

In urma consfatuirii cu toate partidele parlamentare (ceea ce nu s-a intamplat) Presedintele nu numeste ci desemneaza ... dar nu un prim ministru ... ci doar un candidat ptr functia de prim ministru!

 

Pai de aici mi se trage mirarea. Cum de a ramas asta prim-ministru cand nu a avut sustinere?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Reiau intrebarea: daca majoritatea parlamentara nu-l doreau pe Croitoru, asta cum a ajuns prim-ministru? Nu e ceva putred in Danemarca?

dar n-a ajuns. trebuie sa intre in parlament impreuna cu guvernul si programul de guvenare pentru a primi votul de investitura, iubita. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Saha, nici eu nu cred ca s-au sfatuit. Iar asta nu inseamna ca mint, asta este parerea mea, diferita de a ta, accept-o.

 

Am tot urmarit emisiunile in perioada aia.. si a picat direct cu numirea lui Croitoru. Astia din majoritate au vrut sa conteste numirea lui si-l sustineau pe primarul din Sibiu.

 

Reiau intrebarea: daca majoritatea parlamentara nu-l dorea pe Croitoru, asta cum a ajuns prim-ministru? Nu e ceva putred in Danemarca?

 

 

http://www.antena3.ro/stiri/politica/partidele-politice-chemate-la-consultari-de-traian-basescu_82543.html

 

Ia citeste si o sa vezi ca nu afirm ca cineva minte fara sa fiu sigur ca o face :roll:

 

http://www.antena3.ro/stiri/politica/partidele-politice-chemate-la-consultari-de-traian-basescu_82543.html

 

Ia citeste si o sa vezi ca nu afirm ca cineva minte fara sa fiu sigur ca o face :roll:

 

Consultari au fost

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×