Sari la conținut
Forum Roportal
Heal_The_World

Film de groaza....Adevarat!

Spirite   

27 membri au votat

  1. 1. Ati avut experiente stranii?

    • Nici nu pot sa le numar....
      10
    • Cam 2-3
      12
    • Niciodata!
      5


Postări Recomandate

:lol2: Fii in pace. Sunt invidiosi pe tine, exact cum tu esti invidioasa pe prietena ta, desi nu ar trebui sa fii.

 

:lol2:) Desigur ca am glumit

 

Tocmai ca sa nu folosesc un termen ca asta am folosit sintagma 'predispozitie pentru bla bla bla'

Si parca era vorba de prietena ta?

Pana la urma despre cine e vorba?

 

Ba ai cerut pareri.

Faptul ca nu iti convine raspunsul, asta e altceva.

Pentru ca o parere rationala, care implica ceva psihologie, eventual psihiatrie, nu e asa cool. Cand ni se intampla lucruri de genul asta, asteptam confirmari cum ca am avea niste simturi extrasenzoriale, suntem iluminati, cum ca Dumnezeu se manifesta prin noi, inoculandu-ne viziuni si puteri paranormale.

Si iti spun asta din experienta, de cand credeam ca 'sunt posedat' de catre Dumnezeu.

 

Avand in vedere exuberanta varstei, diversele povesti 'paranormale' care bantuie pe internet, filmele tematice care incurajeaza imaginatia, coroborate cu existenta certa, indubitabila, netegaduita a fantomelor care este propovaduita peste tot, alimenteaza subconstientul. Daca mai exista si ceva angoasa mentala personala, ai un tablou destul de complet.

 

Deci, mai usor cu veridicitatea "celui de-al saselea simt" si mai multa atentie la creier.

Iti joaca feste astfel incat pui mana in foc ca ai vazut cai verzi pe pereti.

 

 

 

A.

Si asta nu exclude faptul ca poate fi ceva misterios intr-adevar.

Insa nici nu il certifica.

 

Deci ia in calcul si o explicatie rationala, nu te baza strict pe mediumi.

 

In primul rand, este vorba de prietena mea, nu am motive sa mint.

Am intrebat daca crezi ca sunt nebuna pentru ca am crezut ca vorbesti de mine.

La partea cu psihologia, am inteles in mare ce ai vrut sa spui, dar nu ma pricep in domeniu. Dar nu crezi ca m-ai luat umpic cam tare? Intre "Bine ca hranim predispozitiile pentru afectiuni psihice cu povesti nemuritoare.

Poate voi nu realizati puterea schizofreniei..." si aceasta explicatie este o diferenta destul de mare, cred eu, adica ai exprimat aceeasi idee intr-un mod mai amanuntit si mai..."bland"..dar nici la asta nu ma pricep.

Oricum, mersi mult si te rog nu ma intelege gresit. Nu aud numai ce vreau, dar nici eu si nici colega mea nu suntem schizofrenice :doh:

 

Peace!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×