Sari la conținut
Forum Roportal
black_metal

Formatii preferate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

prefer Anathema,My Dying Bride,Queens Of The Stone Age,Hypocrisy,Pain,Dark Lunacy,Moonspell,King Diamond,Immortal,Mayhem,Arcturus,T-Rex,Darkthrone.....si multe altele,cate putin din fiecare gen(fara heavy si power)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ac/dc

guns n'roses

kiss

skid row

led zeppelin

van halen

chimaira

black label society

dream theater

in flames

pantera

motley crue

aerosmith

rage against the machine

nickelback

oasis

ozzy

megadeth

hendrix ....

 

 

nu in aceasta ordine ( sper ca nu am uitat ceva :doh:?)

nu am o formatie preferata

depinde de starea de spirit

in mare cam astea sunt ... cam multe si amestecate nu? :doh: :yes: :P 8) 8)

Editat de funkymonkeylore

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa le clasific(cu siguranta voi rata multe dintre ele,avand in vedere ca sunt multe)

 

 

death metal:Anata,Amoral,Gojira,Kronos,Suhrim,Suffocation,Mortician,Brodequin,Arch Enemy,Dark Tranqulity,Possessed,Atrocity,Autopsy,Trauma,Wormed,Amon Amarth,Deicide,Dying Fetus,Disawoved,Atheist,Augury,Benediction,HellBorn,Krieg,Hipocrisy,Impetigo,In Battle,Incantation,Iniquity,Krisiun,Lost Soul,Neuraxis,Nile and so on..

 

black metal:

Zarathustra,Vlad Tepes,Varathron,Tvangeste,Thrundvangar,Temnozor,Taake,Summoning,Shining,Sear Bliss,Ragnarok,Limbonic art and so on...

 

viking/folk/pagan:Enslaved,Bathory,Falkenbach,Ensiferum,Einherjer,Vintersorg,Subway to Sally,Windir,Wintersun,Of wand and monn etc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte mult rock,este placut sa descopar aceste preferinte avand in vedere ca in Romania din pacate rockul este prea putin apreciat.

Nu sunt rockerita insa apreciez acest gen si respect pe cei care il produc/asculta cu pasiune.Am o problema insa cu cei care comenteaza rautacios gusturile altora si generalizeaza eronat "muzica de calitate".Am facut aceasta introducere pentru a evita ulterioare polemici.

 

Formatii de suflet:

1.Tokio Hotel

2.Poets Of The Fall

3.3 Doors Down

4.Nickelback

5.Within Temptation

6.PIO

7.Coldplay

8.The Fray

9.Rammstein

10.Yellowcard

+Greenday

Ascult ocazional Helloween,Magica,Iron Maiden,Stones,Scorpions,Metallica,David Bowie,Pistols,Slipknot,Korn,Sontata Arctica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

My Chemical Romance,Papa roach,SoaD,Falconer,Orphaned Land,Nightwish,Nirvana,Iron Maiden,Aerosmith,Metallica,Cradle of Flith,Sonata Arctica,Manowar( ocazional)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

the cranberries, ozzy osbourn, manowar, altar, cargo, criza, children of bodom, dimmu borgir, megadeth, negura bundget, nightwish, vita de vie, virgin black, system of a down, serj tankian, sarcofago, amon amarth, biohazard, si cand am vre-o gagicutza pe langa mine...Bullet for my valentine, Hoobastank, him....am zis ce am in calculator si ascult mai des

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×