Sari la conținut
Forum Roportal
Dunedain

Loc de dat cu capul

Postări Recomandate

Prostia e relativa, mai ales ca e un calificativ dat total subiectiv. Ai sa observi ca persoane care tarasc limba romana prin noroi (e si treaba noastra sa semnalam) au totusi anumite arii la care se pricep. O tipa imi zicea ca 'suma calitatilor oamenilor este o constanta'. Departe de adevar, dar macar iti ofera ideea unui compromis.

Persoanele de care tu zici ca sunt ocrotite sunt pur si simplu ignorate - 'ignore them and they will go away'. Atat timp cat nu deranjeaza pe nimeni ii lasam sa scrie 10-20 de mesaje dupa care se vor prinde ca nu au audienta. Sa intervenim ar insemna posibilitati de vendeta - si doar stii ca nu e bine sa te pui cu unul cu mintea odihnita.

 

Cat despre banii care ies din forum... atat timp cat nu va cerem bani sa scrieti, nu ne dati bani si nu va apar ferestre in fatza sa va ceara bani, n-avem cum sa facem bani. Eu cred in principiul de comunitate, de 'prietenul la nevoie se cunoaste' si asta ne da un nume, chiar daca nu arhi-cunoscut. Asta creeaza o reputatie care pentru unii inseamna valoare negativa atat timp cat considera inutile discutiile de aici. Daca te uiti putin la modelul Google ai sa vezi ca iti ofera o gramada de servicii fara sa-ti ceara nici un ban, iar ei o duc bine-mersi.

treaba cu banii mi-a fost explicata intre timp :baby:.Cat despre treaba cu "ocrotirea" specimenelor respective,ma seca ca de cate ori il urechem pe unul din ei..ma trezeam "editat".Si plictiseala asta,precum si acceptarea faptului ca ceea ce spuneam era dintr-un punct de vedere "offtopic" m-a facut sa deschid topicul asta..Aici macar nu poate fi nimic offtopic.:o:.Asa am inteles eu sa conciliez situatia.Ca au aparut inerentii comform caruia sunt "paranoic","sado-masochist"(asta a fost deosebita!!!)"ignorat de familie si societate" ....doar sunt inevitabili.Desi,daca ma intreaba cineva mi-as fi dorit contestatari de un nivel superior.Sau macar care sa caste cerebelul si sa inteleaga ce am vrut sa spun..in fine!

Poate ca pana la urma administratorilor acestui forum nu am sa le reprosez decat o masura luata ceva timp in urma,si care a fost pe cat de subiectiva pe atat de inechitabila.Despre restul problemelor iti inteleg atat tie cat si lui roportal pozitiile adoptate si punctele de vedere. :P

Despre membrii forumului (aici intrand cu mare succes si moderatorii,pt ca personal singura diferenta intre cele doua categorii pt mine este culoarea cu care apar scrisi in lista) promit sa-i tratez pe fiecare dupa ceea ce produc din creier, prin intermediul tastaturii in speta :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"lasa`neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!! si dak nu ma slabesti cu superioritatea asta si cu aerele astea, s`ar putea sa iti arat eu pe deplin k nu esti asa de inteligent cum te crezi, draguta!"heidy2005 dixit

se anunta ceva spumos..vaca nostra mov va va prezenta ca "afara-i vopsit gardu' si-nauntru-i leopardu'!"

exprima-te!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ei..ar trebui sa dorm..dar nu ma pot abtine.Ma tot uit la Herr Spiegellman si nu-mi vine a crede.Un membru al forumului astuia,chiar moderator, care nu numai ca chiar stie ce spune,dar isi da cu parerea DOAR despre ceea ce chiar stie.Si mai raspunde si la toate intrebarile..si cu o promptidunine desavarsita.

Ei asta chiar ca e un exemplar ce ar trebui declarat ocrotit!

Herr Spiegellman,sunt convins ca nu va foloseste la nimic....dar aveti tot respectul meu! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa incepem cu inceputul post-ului: motivul existentei... eu unul admir ideea... Dunedain este putin mai agresiv din fire, probabil dintr-un motiv simplu : si-a pierdut rabdarea sa vada cum tzara asta este de kkt si nimeni nu face nimic. Are o gandire... OCCIDENTALA ! In America ar fi respectat (nu ca i-as respecta eu pe americani... is de kkt). Aici insa, dupa mentalitatea mostenita de la generatiile anterioare de romani, majoritatea lumii incearca sa il traga in jos.

 

Mai exista si acele persoane care incearca sa medieze "conflictul" ... dar nu poti media decat daca esti neutru si nu poti fi neutru daca iti bagi coada in post-urile unuia anume si nu in ale tuturor... ale lui erau deranjante... ok, dar el asta a si spus ca va face... va posta deranjant AICI si DOAR AICI ... se ofera sa faca portalului un serviciu si sa adune toata turma de dobitoace (fara referinte speciale sau apropouri, e o discutie generica si neutra) aici ca dupa ce isi vor fi varsat nervii si dupa ce se vor mai fi culturalizat un pic (SE POATE ! Omul nu e piatra, omul este ceva pe care il poti educa ! Si pe caini si maimute le poti educa...) sa poata colinda linistiti restul forumului...

 

rezumat : ORICE CASA ARE UN COS DE GUNOI, NU ARUNCAM GUNOIUL PESTE TOT PRIN CASA ! Dunedain a pus doar placutza "Spre cosul de gunoi" pt cei mai ... "dezordonati" in manifestari...

 

Parerea mea este ca indivizii ce nu se poarta normal pe un forum nu se vor purta prea normal nici in viatza normala... este o trasatura de-a lor... Hai sa incercam sa schimbam un pic mentalitatea oamenilor... daca reusim e bine, daca nu, atunci macar am incercat... generatiile urmatoare nu ma vor putea arata cu degetul ca fiind un ignorant care a impiedicat mersul spre mai bine al lumii...

 

Va recomand sa cititi cartea "Furnicile" de Bernard Weber. incercati sa intelegeti si sa aplicati.

 

Evident si tu uneori, draga Dunedain, pui repede mana pe katana (pt cine nu sti: sabia de ninja) si tai tot ce se nimereste in raza lamei sangerande... incerca inainte de toate sa folosesti tactica aikido... ii doare mult mai rau... oamenii formati incomplet nu sunt statornici in ceea ce exprima... de aceea pot fi atacati cu propriile lor vorbe.

 

 

Referitor la ultimul tau post... Pai imi spun parerea DOAR unde stiu ca stiu pentru ca imi e frica de a gresi... pasesc pe varfuri dar am si sabie in teaca... Admir ca exista oameni ca tine care sa aiba ochii deschisi la ce se intampla in jur... Indeed... a rare breed... thy blood wasted should not be. Respectul tau imi foloseste mult. Pentru ca astfel, prin respectul reciproc, ne putem alia pentru a incerca sa schimbam ceva...

 

Salut Razboinicule !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dunedain este putin mai agresiv din fire, probabil dintr-un motiv simplu : si-a pierdut rabdarea sa vada cum tzara asta este de kkt si nimeni nu face nimic. Are o gandire... OCCIDENTALA ! In America ar fi respectat (nu ca i-as respecta eu pe americani... is de kkt).

 

ca sa pun sare pe foc ( sau ulei pe rana)...

daca si dunedaian are o g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acolo daca nu te intereseaza ca vecinul si-a luat-o pe cocoasa sub ichii tai de la vreo doi vagabonzi... sa nu te astepti sa se mai uite careva la tine din cartier... Nepasarea SE PENALIZEAZA !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
marlboro..tutunul dauneaza sanatatii psihice.nu te mai baga ca musca in lapte :doh:.ti-ai facut tema cu elfii?

 

ce-i papleaca? :evil:

care tema cu elfii ? despre ce vorbesti ?

exprima-te, hai, ca de ieri te tot roade, scoate din tine, spitt it out , fii a MAN.

care-i baiul.

hai c-am venit acilea pe topicul lui matale, sa-ti dau avantajul terenului :roll: :P

da' fa-o repede, ca am doar cinspe minute la dispozitie, pe urma ne mai vedem/auzim luni <_<

 

si o rugaminte personala : nu-mi mai trimite mesaje private dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce-i papleaca? :evil:

care tema cu elfii ? despre ce vorbesti ?

exprima-te, hai, ca de ieri te tot roade, scoate din tine, spitt it out , fii a MAN.

care-i baiul.

hai c-am venit acilea pe topicul lui matale, sa-ti dau avantajul terenului :roll: :P

da' fa-o repede, ca am doar cinspe minute la dispozitie, pe urma ne mai vedem/auzim luni <_<

 

si o rugaminte personala : nu-mi mai trimite mesaje private dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×