Sari la conținut
Forum Roportal
cristy_05

Va place Mircea Eliade?

Postări Recomandate

Eu tot insist ca Dune sa scrie o carte..ce zici Dune scrii o carte de Eliade?Poate daca citesc ce scrii tu,poate imi schimb parerea..hai ca nu e greu...daca stii sa injuri aici pe forum banuiesc ca stii sa scrii si de Eliade..sau injuraturile le-ai invatat din operele lui Eliade?

tu tot insista...aia ziceam si eu :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata nici macar nu ai citit Eliade , asta rezulta din toate topicurile tale! Ca era un citat si ca DIRIGA ta nu stiu ce a zis referitor la Eliade , fata asta nu iti da dreptul sa critici !

E ca si cum tu nu ai mancat niciodata ( sa presupunem prin absurd) ciocolata iar toti ceilalti au mancat , dar tu ai auzit pe nu stiu care ca a zis ciocolata nu e buna , si ai citit pe nu stiu ce dieta ca m-ai si ingrasa ! Dar tu de fapt nu stii gustul , nu ai probat ciocolata ! Pai cum naiba , sustii tare si mare ca e nu stiu cum ceva de care nu ai habar??

Nu inteleg logica ta !!!!

Nu te mai crede un geniu ...

 

ti-am explicat ca la prosti , poate intelegi o data

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si marmota invelea ciocolata in staniol :friends:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:friends: fac cu nervii oameni buni. lasati-o dracului de treaba. mergeti pe chat sau pe discutii offtopic, spre a nu mai vorbi de mesaje personale. dar nu, voi trebuie sa ne aratati tuturor ce mirobolant de fanatici sunteti. norocul vostru ca nu e un topic des vizitat. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:stars: si de ce postul meu e roz??

 

Ontopic: daca Eliade a fost un ratat in literatura... ce zici de filosofie? Sau, altfel spus: tu ce ai citit din el, o, tu. Aducator al Intunericului? Ilumineza-ne, detaliind, spune-ne de ce ar fi Mircea un ratat!

Nu te

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:think: si de ce postul meu e roz??

 

Ontopic: daca Eliade a fost un ratat in literatura... ce zici de filosofie? Sau, altfel spus: tu ce ai citit din el, o, tu. Aducator al Intunericului? Ilumineza-ne, detaliind, spune-ne de ce ar fi Mircea un ratat!

de filosofie nu pot sa ma exprim pt ca nu stiu, dar mai toti scriitori nostri sunt cam zero la nivel de literatura...ca pe vremea lor erau apreciate si ca aveau alta valoare asta e partea a 2-a dar in ziua de azi sunt total depasite. pe vremea aia intr-adevar aveau valoare (poate) dar nu poti compara cu ziua de astazi..adevaratele opere isi pastreaza valoarea cat mai mult in timp si la ai nostri nu prea e cazu , decat in scoli si prin bibliotecile unor oameni a caror cultura in materia de literatura este mica sau pur si simplu nu au capacitatea de a discerne.....oricum dupa ce am citit ce am cititi sa si vreau si nu as mai putea citi asemenea opere perimate demult

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai citesc Jurnalul lui Eliade...imi vine sa rad cand citesc ce scriu unii imbecili

 

mircea eliade unul dintre ratatii clasici ai literaturii romane

 

 

Nu vreau sa intru in polemica dar chestiile astea merita aruncate direct la wc-*ul public

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×