Sari la conținut
Forum Roportal
crystyann

Legalizarea prostitutiei si a drogurilor usoare

Evaluează acest topic

  

23 membri au votat

  1. 1. sunteţi de acord cu legalizarea prostituţiei?

    • da
      17
    • mă abţin /nu ştiu
      1
    • nu
      5
  2. 2. sunteţi de acord cu legalizarea drogurilor uşoare?

    • da
      11
    • mă abţin /nu ştiu
      3
    • nu
      9


Postări Recomandate

Legalizarea va creşte consumul !!!

 

Asta e o afirmatie total falsa. Foarte multi au acuzat Olanda pentru politica lor permisiva legata de drogurile usoare si au zis ca toti tinerii vor ajunge sa fie niste drogati. Hai sa vedem daca e asa.

 

Conform datelor oficiale din 2009 in care sunt in evidenta tinerii care au intre 15 si 24 de ani, situatia sta in felul urmator:

Olanda - 9,7% din tineri folosesc droguri usoare cel putin o data pe luna

Italia - 10.9%

Germania - 9,9%

Marea Britanie (tara in care consumul de droguri usoare se pedepseste cu ani grei de inchisoare) - 15.8%

Spania - 16.4%

 

Asa ca fraze precum "Legalizarea va creste consumul" sunt total nerealiste din orice punct de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu asta-i solutia prietene. Raul nu-l starpesti construind puscarii. Daca tu crezi ca Dumnezeu a aruncat raul din rai si el a disparut, te inseli amarnic. Raul va exista orice ai face. Daca nu se incearca transformarea raului in ceva mai bun, acesta va castiga putere.

 

 

Cand esti in totala bezna tare mult iti va prinde o lanterna. Intunericul se invinge cu lumina, prietene, ci nu prin alimentarea lui tot cu intuneric. Aruncand in puscarie pe acei nefericiti, ei nu vor intelege nimic, astfel ura va deveni si mai puternica.

 

 

Ar fi o buna instruire si comunicare chiar daca ei ar ajunge acolo . Aflat cauze , tratat cauze . Eu zic ca totusi ar trebui sa existe puscaria dar si un program de reabilitare , dar unul avansat nu asa de fatada

Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In Germania sunt mult mai multe probleme din cauza abuzului de alcool, la copii si adolescenti, decat al consumului de canabis.

Legile reglementeaza in Germania unde anume se poate sau nu construi in bordel. Politia germana nu e dura ci aplica legea!

Editat de MoselAnca

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu zic ca totusi ar trebui sa existe puscaria dar si un program de reabilitare , dar unul avansat nu asa de fatada

 

 

Cum ar fi să ne fie milă de Nuţu Cămătaru ? Rhini, vezi că eşti adolescentă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum ar fi să ne fie milă de Nuţu Cămătaru ? Rhini, vezi că eşti adolescentă
Editat de Rhini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crezi că Nuţu Cămătaru, are nevoie de ...lanternă ? Ăla e diabolic, şi abia aşteaptă să scape. Sper să nu-i dea drumul Băsescu.

 

 

Capeteniile intr-adevar trebuiesc ucise, dar castigi timp pentru scurt timp, deoarece se vor naste altele...

 

 

Necesar este sa ne schimbam urgent conceptiile, noua, copiilor nostri si celor care consuma asa ceva. Este nevoie de o revolutie a constiintei prietene, pentru a nu mai exista droguri si prostitutie.

 

 

Cand o prostituata va sta iarna pe trotuar 10 zile la rand si nu va mai avea nici un client, bat pariu ca se apuca de munca?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Conform datelor oficiale din 2009 in care sunt in evidenta tinerii care au intre 15 si 24 de ani, situatia sta in felul urmator:

Olanda - 9,7% din tineri folosesc droguri usoare cel putin o data pe luna

Italia - 10.9%

Germania - 9,9%

Marea Britanie (tara in care consumul de droguri usoare se pedepseste cu ani grei de inchisoare) - 15.8%

Spania - 16.4%

 

 

Oare se bucură părinţii copiilor de 15 ani din Olanda, că odraslele lor fac parte din cei 9 % narcomani, sau din Germania, că fac parte dintre cei 10 % ? Nu ştiu, ar trebui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba e foarte bine. Şi e foarte bine, pentru că Poliţia nemţească e dură cu peştii. Dacă n-ar fi, străzile Frankfurtului, Berlinului, Hamburgului...ar fi pline.

 

Eu am stat un an de zile in Nuremberg. Acolo exista o strada destinata exclusiv bordelurilor, unde prostituatele isi practica meseria legal. Eu o singura data am fost pe strada aia (doar ca sa ma uit din curiozitate :stars: ) si acolo e ceva semanator cu ce e in Olanda. Adica vitrine unde sunt mai multe prostituate (majoritatea asiatice). Prostituate pe strada nu mai exista de foarte multi ani pentru ca nemtii s-au obisnuit cu aceste bordele si ei zic ca daca o prostituata isi practica meseria pe strada, inseamna ca ea are ceva boala gen HIV si de aia nu a fost primita intr-un bordel. Si din acest motiv prostituate pe strada nu mai vezi deloc.

 

Oare se bucură părinţii copiilor de 15 ani din Olanda, că odraslele lor fac parte din cei 9 % narcomani, sau din Germania, că fac parte dintre cei 10 % ? Nu ştiu, ar trebui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×