Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

sa visam la Fat Frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

observ. <Apropos, ziceai c-ai gasit-o pe Ileana, ne povestesti si noua ? E tipa cu care nu stiai daca sa te implici sau nu ?>

Nu. e altcineva!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu. e altcineva!!!
Si cum e persoana care ti`a furat inima?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Persoana care mi-a furat inima e EA, e aleasa, e cea care credeam ca nu exista, care a aparut din neant, si pe care nu o voi lasa niciodata sa dispara... e persoana pe care am asteptat-o dintotdeauna si sunt cel mai norocos om de pe fata pamantului ca mi-a fost dat sa o intalnesc. Si simt ca nimeni de pe fata pamantului nu o sa mi-o poata lua...

Cuvintele nu sunt indeajuns pentru ceea ce reprezinta ea pentru mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu sa faci un tipar: e iubire sincera sau doar pasiune (dorinta sexuala)?

Barbatul si femeia se opun ca structura. De aceea se si atrag.

Barbatul are o energie impilsiva, sa zicem focul. Femeia are o energie domoala, sa zicem apa.

Asta e problema reactiei diferite in fata iubirii.

Insa ce nu spune nimeni niciodata, si astfelramane nerezolvat misterul, este ca sufleteste barbatul e femeie (apa) si femeia e barbat (foc). Si focul fiind partea activa a fiecaruia, de aici apare conflictul: BARBATUL VREA SA ARDA FIZIC,IAR FEMEIA VREA SA ARDA SUFLETESTE. Nu e vorba de ceva constient, ci de structura inconstienta a omului. Si asta e rostul cuplului. La inceput confundam iubirea cu pasiunea, cu dorinta. ARDEM! Dar fiecare trebuie sa incalzeasca cu focul sau apa celuilalt. Femeia trebuie sa aprinda sufleteste barbatul, iar barbatul trebuie sa aprinda fizic si psihic femeia.

De ce nu se spune "iubire la prima vedere"? Ci doar "dragoste la prima vedere"? Nu poti iubi ceva ce nu cunosti. Cei doi trebuie sa se cunoasca din toate punctele de vedere. Am patit sa intalnesc fata perfecta, ziceam eu, dar la un moment dat nu mi-a mai placut gustul ei. Devenise un cosmar pentru mine. Si iubirea se transformase intr-un cosmar. Cu alta nu m-am putut alinia psihic: prejudecatile ei arau o cursa cu obstacole pentru mine. O alta, desi mergea totul perfect intre noi, constatasem ca fusese "defectata" de parinti. Mult prea rasfatata, mult prea alintata, prea mult ferita si mintita despre lumea reala. Nu puteam trai intr-o lume de vis (prea mult). Era ca si cand alergam pe un teren plin de oua - fara sa calc pe ele. GREU!

Cu prietena mea actuala - cea mai lunga relatie a mea - e cel mai greu. Dar am invatat sa dau iubirii ce e al iubirii, si chiar sa o pot ajuta sa isi depaseasca limitele.

Ca in poveste, pe drumul initiatic sunt trei incercari. Noi pe drumul iubirii noastre am trecut de doua incercari grele. A treia incercare se intampla acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, insa mai sunt si femei si barbati defecti...barbati care sunt mai mult femei si femei care-s mai mult barbati. Ciudat e ca eu sunt mai mult barbat si el mai mult femeie si ... nu reusim sa trecem de regulile lumii materiale desi sufletele simt, asta e cert... grea viatza, ioi! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

- Constient a privi, a contempla, Iubitul meu este alb si rumen, osebindu-se dintre zece mii, cine este acest tinar, "osebindu-se dintre zece mii"

- Sa scriem constient a privi, a contempla pe celalalt - Capul lui este ocununa de aur curat, pletele lui ca niste valuri, sint negre cum e corbul.

- ce ne place la celalalt, imaginea lui - Ochii lui sint ca niste porumpei (este cinstit) pe marginea izvoarelor, scaldati in lapte, si odihnindu-se in fata lui plina.

- calitatiile lui - Obrajii lui sint ca niste straturi de mirezme, in care cresc saduri mirositoare (este deschis)

- Buzele lui (senzuale) sint niste crini (albi - poseda credinciosie, numai pentru ea sint pastrate) din care curge cea mai aleasa smirna (bucuria)

- Miinile lui (Lucrarea sa) sint niste inele de aur (valoare),ferecate cu pietre de hrisolit; (stralucitoare)

- Trupul lui este un chip de fildes (alb) lustruit, acoperit cu pietre de safir (verde) - Da vitalitate

- Picioarele lui sint niste stilpi de marmora alba (curatia), asezati pe niste temelii de aur curat (adevarul)

- Infatisarea este ca Libanul (trad.= Cel alb pentru ea pastrat), pare un tinar ales ca cedrii (O statura dreapta de caracter)

- Cerul gurii este numai dulceata (Are cuvinte numai dulci, ca dragostea care nu poate sa raneasca) si toata fiinta lui este plina de farmec (dragoste fermecatoare curata)

- Asa este iubitul meu, asa este scumpul meu: O narcisa din Saron = Cimpie

Longevitate, Hormon de crestere HGH, Colostru: www.anti-aging-systeme.com

info@anti-aging-systeme.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ariana , lasa mami ca pana la urma vine Fat Frumos contemporan, vedeti voi, si barbatii carora le e frica sa ne iubeasca o sa ramana ca amintiri frumoase deloc dureroase in urma. :-

 

 

Pai Fat Frumos contemporan a aparut deja in viata mea, numai ca exact ca si in cazul tau el este departe, ii este frica sa iubeasca (sau sa recunoasca) si....mai stau si alte bariere in calea noastra...

Intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat voi ajunge mai aproape de el (fizic, caci sufleteste suntem apropiati), dar...pana atunci se pot intampla multe...Eu am nevoie de iubire....mi-e dor sa fiu mangaiata, alintata, tanjesc dupa o imbratisare daruita din dragoste. Pot primi toate astea, il am pe Ionut langa mine (si stiu sigur ca ma iubeste), dar vreau sa daruiesc si eu...In plus devin o ipocrita care se lasa iubita, gandindu-se la altul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, insa mai sunt si femei si barbati defecti...barbati care sunt mai mult femei si femei care-s mai mult barbati. Ciudat e ca eu sunt mai mult barbat si el mai mult femeie si ... nu reusim sa trecem de regulile lumii materiale desi sufletele simt, asta e cert... grea viatza, ioi! :P

:- Impune si tu o limita in "tinuta" ta... delimiteaza feminitatea de fermitate...! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma primiti si pe mine in discutie, ma scuzati ca n-am cerut permisiunea ieri, este cineva interesat sa cunoasca pe acest Fat Frumos, care este de gasit sub numele de Narcisa din cimpie = Sarona,

si daca se doreste amanunte despre acest Fat Frumos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×