Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

sa visam la Fat Frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

povestea ta care este? :P

stiu ca inca se mai scrie la "carte" dar cica o carte buna se termina acolo unde ar trebui sa inceapa... fa un debut aici :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aceleasi lucruri mi se spun si mie:ce astepti sa vina printul la tine calare?treci la actiune!

Cat despre povestea cu Alba ca Zapada sa va spun o chestie amuzanta:saptamana asta a trebuit sa iau niste pastile si am ramas cu una in gat,iar in sinea mea ma gandeam ca mi s-a intamplat ca Albei ca Zapada,cu niste mici/mari diferente:ei i-a ramas marul in gat si tot la ea a venit printul sa o salveze! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma faceti sa zambesc.... imi plac oamenii carora le palce sa viseze.. numai nu mai dramatizati asa... fat frumos ia diferite chipuri in ziua de azi, trebuie adaptat la vremurile noastre. Nu apare pe cal dar poate aparea la colt la cosignatie, iti zambeste si-ti ridica poseta pe care ai scapat-o fascinata de aparitia lui ... apoi dintr-o data incepeti o conversatie interminabila si in sfarsit va dati seama ca nu puteti fi impreuna, tineti legatura prin cele mai inedite metode dupa care sunteti nevoiti sa va luati adio.... vaaai ce cruda viata.. asta e tot, ramane doar povestea si..... regretul si..... visarea :-

hihi ... nu-mi venea finalul fericit, ma influientati voi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

FAT FRUMOS, sau Ileana Consanzeana e cel care se poate adapta dupa nevoile tale, si care te face sa te simti singura si unika persoana de pe lumea asta. Este persoana care iti da ceea ce te astepti sa-ti dea care te surprinde cand ai nevoie sa fi surprins(a). Este unicul (unica) marea dragoste pe care unii o intalnesc odata in viata, altii spera ca o vor intalni, iar altii nu o intalnesc niciodata. Eu tocmai am intalnit-o . :">

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fetele nu se gandesc decat la ele. Bla bla bla despre cum trebuie sa fie barbatul. Dar nu se uita in oglinda sa vada ce ofera. Cele mai multe stau cu taraba goala si asteapta cumparatorul! Invatati sa fiti Ileana Cosanzeana si apare si Fat Frumos. Altfel visati degeaba. Cand ceri ceva unui barbat inseamna ca ai ceva de oferit. Pasiune? Cate stiu ce e aia pasiune? Toate cer pasiune si cand primesc o iau la fuga. Sau credeti ca pasiunea barbatului e sa recite cu precipitatii!?! Multe sunt lemne ude la care pasiunea barbatului nu scoate nici macar fum. Dar cate stiu sa primeasca ceea ce cer?

Multe cauta competitia, sunt amazoane. Adica chestia cu puternicul care imblanzeste fiara - povesti de fete sigilate! Dragelor, daca nu stiti ce vreti taceti ca s-ar putea sa va arda vreun cowboy din asta... si dupa aia o sa plangeti dupa mieluseii ignorati si refuzati indelung.

 

Un sfat: daca vreti sa fiti fericite cautati iubitul nu asteptati sa va gaseasc el pe voi. Ca el va gasi ce isi doreste el si nu ce cautati voi. Si apoi dati vina tot pe el. Ca si in pat. Daca vreti pasiune 'dati din coate' nu stati ca molustele. Corabia sta pe loc daca vantul nu bate!

 

Cine cauta partenerul perfect e exemplul ideal de nefericit.

Ellla, intreaba-te dintr-o mie de barbati cati te-ar considera perfecta! Barbatul perfect e cel fata de care si tu esti perfecta. Imposibil, nu? >>Asa pierd femeile, intotdeauna exclud pe cei de fata!

 

Avolina, fa si tu un concurs de dosare, poate si un examen scris - sa tii cont si de media de la bac - si poate si recomandari de la iubitele anterioare. Tot ce se poate sa reusesti. Altfel cand nu o sa mai rezisti asteptand o sa te pape zmeul! Si o sa fie perfect... pentru el!

 

Andradada: rezuma-te la o cabana curatica prin munti si 2-3 zile de 'prajeala' si nu-ti mai trebuie castel. Ce oferi aia primesti. Oferi vise , vise primesti!

 

Cand mergeti la magazin sa cumparati haine le probati, nu? Asa sa faceti si cu barbatii. Nu mai puneti botul la orisicare, pentru un telefon, o masina, un cont etc. Pretul vostru e cel pe care il aratati barbatului.

Si nu uitati ca greseala celuilalt poate fi un efect al carei cauze este greseala noastra!

 

PS: barbatul perfect e vibratorul! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vaaaleu ... ai trezit lumea din visare si-ai dat pe toti care zburau cu capul de pamant. Ce urat din partea ta. Nu ti-ai ales momentul potrivit sa fii incisiv :P

 

faza asta mi-a placut cel mai tare

Cand mergeti la magazin sa cumparati haine le probati, nu? Asa sa faceti si cu barbatii. Nu mai puneti botul la orisicare, pentru un telefon, o masina, un cont etc. Pretul vostru e cel pe care il aratati barbatului.

Si nu uitati ca greseala celuilalt poate fi un efect al carei cauze este greseala noastra!

 

totusi este cealalta extrema... deci e bine undeva pe la mijloc cu oscilatiiile de rigoare. :- spuse dulcica :)

Editat de Dulcica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fetele nu se gandesc decat la ele. Bla bla bla despre cum trebuie sa fie barbatul. Dar nu se uita in oglinda sa vada ce ofera. Cele mai multe stau cu taraba goala si asteapta cumparatorul! Invatati sa fiti Ileana Cosanzeana si apare si Fat Frumos. Altfel visati degeaba. Cand ceri ceva unui barbat inseamna ca ai ceva de oferit. Pasiune? Cate stiu ce e aia pasiune? Toate cer pasiune si cand primesc o iau la fuga. Sau credeti ca pasiunea barbatului e sa recite cu precipitatii!?! Multe sunt lemne ude la care pasiunea barbatului nu scoate nici macar fum. Dar cate stiu sa primeasca ceea ce cer?

Multe cauta competitia, sunt amazoane. Adica chestia cu puternicul care imblanzeste fiara - povesti de fete sigilate! Dragelor, daca nu stiti ce vreti taceti ca s-ar putea sa va arda vreun cowboy din asta... si dupa aia o sa plangeti dupa mieluseii ignorati si refuzati indelung.

 

Un sfat: daca vreti sa fiti fericite cautati iubitul nu asteptati sa va gaseasc el pe voi. Ca el va gasi ce isi doreste el si nu ce cautati voi. Si apoi dati vina tot pe el. Ca si in pat. Daca vreti pasiune 'dati din coate' nu stati ca molustele. Corabia sta pe loc daca vantul nu bate!

 

Cine cauta partenerul perfect e exemplul ideal de nefericit.

Ellla, intreaba-te dintr-o mie de barbati cati te-ar considera perfecta! Barbatul perfect e cel fata de care si tu esti perfecta. Imposibil, nu? >>Asa pierd femeile, intotdeauna exclud pe cei de fata!

 

Avolina, fa si tu un concurs de dosare, poate si un examen scris - sa tii cont si de media de la bac - si poate si recomandari de la iubitele anterioare. Tot ce se poate sa reusesti. Altfel cand nu o sa mai rezisti asteptand o sa te pape zmeul! Si o sa fie perfect... pentru el!

 

Andradada: rezuma-te la o cabana curatica prin munti si 2-3 zile de 'prajeala' si nu-ti mai trebuie castel. Ce oferi aia primesti. Oferi vise , vise primesti!

 

Cand mergeti la magazin sa cumparati haine le probati, nu? Asa sa faceti si cu barbatii. Nu mai puneti botul la orisicare, pentru un telefon, o masina, un cont etc. Pretul vostru e cel pe care il aratati barbatului.

Si nu uitati ca greseala celuilalt poate fi un efect al carei cauze este greseala noastra!

 

PS: barbatul perfect e vibratorul! :-

Tin sa te anunt ca nu e chiar asa. E mult diferit. Fat frumos is Ileana Cosanzeana exista. Si eu am certitudinea ca azi mi-am gasit Ileana Cosanzeana. Si nimic nu e mai frumos cand incepi sa te indragostesti, si vezi ca primesti inapoi acelasi sentiment.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"PS: barbatul perfect e vibratorul!"

Adevar ai scris aici dar cine spune ca e nevoie sa fie perfect?!

Perfectiunea e cam plictisitoare...nu vreau un mister perfect langa mine, m-ar plictisi de moarte! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iarta-ma daca a durut! Promit ca data viitoare va fi mai bine! :-

Nu am facut decat sa trezesc la realitate niste rataciti pe cale sa o comita!

Nu va doresc decat ce va doriti si voi: sa fiti fericite!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
povestea ta care este? :(

stiu ca inca se mai scrie la "carte" dar cica o carte buna se termina acolo unde ar trebui sa inceapa... fa un debut aici :P

 

Pai fu una frumoasa...intr-o zi cand eu ma plictiseam l-am cunoscurt pe net...si din asta nu credeam sa iasa mare lucru,dar dupa multe zile de discutii a iesit o vizita la mine de Craciun.Doamne ce Craciun a fost! Au fost 3 zile care nici macar nu mi le-am imaginat ca ar putea fi. Apoi a plecat.Am promis sa nu ne luam la revedere caci probabil nu ne vom mai vedea. Dar au urmat tone de sms-uri si telefoane. Ajunsesem sa comunicam telepatic uneori. Asa ca au mai urmat cateva zile impreuna la mine...de neuitat. Si alte tone de telefoane si fiori. Si apoi n-a mai suportat si m-a chemat langa el...dar la o analiza mai practica l-au apucat indoielile si uite asa in seara dinainte mi-a spus ca nu e sigur.Si cam pe aici e sfarsitul desi am fost la el apoi, am mai continuat sa ne auzim , chiar si acum desi e deja un an si ceva de la ultima data de cand l-am vazut. Inca simtim iubirea pura de care lui i se face dor si-mi spune ... dar spatiul si situatia ne desparte . Asa ca m-am indragosti iarasi de cineva la distanta , la mai mare distanta. Un artist fauritor de vise ..:) ... care e prea incapatanat sa se lase iubit.

 

Asa ca visez, tsunami, visez..desi nu sunt perfecta si nu vreau perfectiune .Vreau doar un om imperfect.Insa visez si la cai verzi pe pereti in lipsa de altceva... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×