Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

sa visam la Fat Frumos

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ELLLA, pentru visele tale ai nevoie de un 'regizor' bun care sa iti transforme viata intr-un serial de succes. Eu iubesc ca un nebun, am iertat ce juram ca nu am sa iert niciodata si iubesc si mai mult. Pacat ca ea se teme de iubire, desi si-o doreste ca si tine.

 

Cand se domoleste pasiunea ramane iubirea sau nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai fu una frumoasa...intr-o zi cand eu ma plictiseam l-am cunoscurt pe net...si din asta nu credeam sa iasa mare lucru,dar dupa multe zile de discutii a iesit o vizita la mine de Craciun.Doamne ce Craciun a fost! Au fost 3 zile care nici macar nu mi le-am imaginat ca ar putea fi. Apoi a plecat.Am promis sa nu ne luam la revedere caci probabil nu ne vom mai vedea. Dar au urmat tone de sms-uri si telefoane. Ajunsesem sa comunicam telepatic uneori. Asa ca au mai urmat cateva zile impreuna la mine...de neuitat. Si alte tone de telefoane si fiori. Si apoi n-a mai suportat si m-a chemat langa el...dar la o analiza mai practica l-au apucat indoielile si uite asa in seara dinainte mi-a spus ca nu e sigur.Si cam pe aici e sfarsitul desi am fost la el apoi, am mai continuat sa ne auzim , chiar si acum desi e deja un an si ceva de la ultima data de cand l-am vazut. Inca simtim iubirea pura de care lui i se face dor si-mi spune ... dar spatiul si situatia ne desparte . Asa ca m-am indragosti iarasi de cineva la distanta , la mai mare distanta. Un artist fauritor de vise ..:- ... care e prea incapatanat sa se lase iubit.

Parerea mea, e ca nu ai fost indeajuns de puternica, si daca ti-ai fi dorit cu adevarat sa fi langa el, atunci azi ai fi langa el, ai avut parte de dragostea pura si adevarata si ai lasat-o sa treaca pe langa tine, fara sa misti un deget. :P poate ca intr-o zi o sa o poti reinchega.... succes

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sunteti asa de duri cu noi? :P am luat o ,,cazatura" destul de dureroasa cand am citit ce ati postat baieti!acum sunt cu picioarele pe pamant! :- Normal ca in relatiile cu baietii am incercat sa dau nu numai sa primesc!si tocmai ca eu am fost cea care a cautat sa mearga totul bine si ce am primit in schimb?nimic,poate doar dezamagiri!De aceea de multe ori ma hranesc cu vise,incet,incet incep sa ma conving ca EL nu exista!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Parerea mea, e ca nu ai fost indeajuns de puternica, si daca ti-ai fi dorit cu adevarat sa fi langa el, atunci azi ai fi langa el, ai avut parte de dragostea pura si adevarata si ai lasat-o sa treaca pe langa tine, fara sa misti un deget. :P poate ca intr-o zi o sa o poti reinchega.... succes

 

Usor de spus, greu de facut....o relatie de dragoste presupune implicarea (si aici nu zic ca el nu s-a impicat, ci ca pt a putea fi amandoi in acelasi oras si aceeasi casa nu numai ea tb sa faca ceva) ambilor parteneri. Eu o inteleg pe ella...stiu exact ce spune....din pacate :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte adevarata faza cu regizorul, tsunami.Iubirea fara o cale bine marcata nu duce mai nicaieri. Indiferent cat lupti pentru o relatie, nu poti iubi pentru doi, observ. <Apropos, ziceai c-ai gasit-o pe Ileana, ne povestesti si noua ? E tipa cu care nu stiai daca sa te implici sau nu ?> . Ca desi ma iubea enorm, nu era sigur ca vrea sa ramana pentru restul vietii cu mine, asa ca nu am vrut sa-l determin sa faca ceva impotriva vointei lui.

Ariana , lasa mami ca pana la urma vine Fat Frumos contemporan, vedeti voi, si barbatii carora le e frica sa ne iubeasca o sa ramana ca amintiri frumoase deloc dureroase in urma. :)

 

Avolina, baietii astia de pe aici vad ca vor sa ne scoata din visare...nu cumva le e frica de visele noastre :P? Ca pe de o parte ne spunea bine tsunami ca avem valoarea care noi insine ne-o atribuim dar pe de alta parte nu ne lasati sa visam la "bunatati"? :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avolina, baietii astia de pe aici vad ca vor sa ne scoata din visare...nu cumva le e frica de visele noastre :P? Ca pe de o parte ne spunea bine tsunami ca avem valoarea care noi insine ne-o atribuim dar pe de alta parte nu ne lasati sa visam la "bunatati"? :-

 

cineva are impresia ca barbatii n-au voie sa viseze?

un drum de obicei are doua directii,din cate stiam...

intrebarea e incotro o apucam?

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ELLLA, pentru visele tale ai nevoie de un 'regizor' bun care sa iti transforme viata intr-un serial de succes. Eu iubesc ca un nebun, am iertat ce juram ca nu am sa iert niciodata si iubesc si mai mult. Pacat ca ea se teme de iubire, desi si-o doreste ca si tine.

 

Cand se domoleste pasiunea ramane iubirea sau nimic.

perfect!!! that's the point. pasiunea nu e tot una cu iubirea si nu merita incurcate, mai ales cand viata ne trage atatea tepe..

Fi-ti pe faza!! :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de acord, Dulcico, dar cum Doamen iarta-ma , le deosebim?

poi, cand iubesti deja pe cineva si ti se aprind calcaiele dupa altcineva, al doilea este cioara de pe gard si primul este rata . asta in cazul in care tu iubire vrei mai mult si mai mult. daca ai iubire pasiunea renaste ca pheonix dar invers..... :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×