Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Nu esti obligata sa dai explicatii.

Noi, barbatii, suntem cam mocofani. Mereu dam cu stangu-n drept, crezand ca suntem buricul pamantului. Rahat!

Ce nu stiu unele minti sclipitoare, e ca femeia in afara de job, mai are de slugarit un barbat si cativa copii intre timp.

Mai are de spalat, calcat si gatit in putinul timp de care mai dispune, ramas din ziua ce se scurge ametitor de repede. Si toate tre' sa le faca, deoarece altcineva nu misca un deget.

Iar cand deja e epuizata la maxim, mai intra si in forum ca sa-i raspunda vaxului, ca deh...sa nu se simta jignit.

Rahat!

Barbate, chestiile astea pe care le-ai insirat mai sus (sau mai jos, depinde cum tii monitoru') se aplica intre tarani, "tarani" fiind la modul peiorativ.

N-am obligat pe nimeni sa-mi dea explicatii.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbate, chestiile astea pe care le-ai insirat mai sus (sau mai jos, depinde cum tii monitoru') se aplica intre tarani, "tarani" fiind la modul peiorativ.

N-am obligat pe nimeni sa-mi dea explicatii.

 

Desigur, doar nu esti tu cel in masura sa ne dea lectii, nu?

Mai! Da' ce poza ti-ai bagat la avatar!

Me sperii!  :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este normal sa poftesti la slana cu ceapa de ziua nationala

Si eu am mancat azi, cu mamaliga.

 

 

Este foarte buna mamaliga cu branza si cu bucatele de slanina prajita si se poate pune langa si carnacior afumat prajit si sunculita afumata prajita . Insa, atentie, sa nu exageram cu atatea prajeli, deci nu prea des ! 

(la noi se spune "paturi", adica se aseaza toate ca un tort: "blaturi de mamaliga asezate unul peste altul, intre ele branza framantata de oaie, presarata slaninuta si asa mai departe; faceam asta, cateodata, sambata la micul dejun, cand eram toti acasa )

Editat de LuciaD
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am trezit satula de som, dar acum iar as dormi. Probabil mai trebuie sa visez ca-mi cad si restul dintilor, ca am visat, printre altele, ca mi'au cazut o parte din dinti (inclusiv cei din fata), simteam ca se misca si ii trageam singura cu mana. Si imi ziceam: n-am ce sa le fac, trebuie sa ma impac cu gandul. Apoi ma intrebam de unde dracu o sa am bani sa imi pun dinti din aia cu surub.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E plictisitor sa asculti adevarul, cand toata lumea stie ca minciunile sunt mult mai frumoase. :)

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Gandurile fug prea repede si nu am surprins decat pe acesta.

 

Bucurosi de oaspeti!  :)

Poate te induri, si ne zici cine esti?  ;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×