Sari la conținut
Forum Roportal
ironic

Ganduri fugare...

Postări Recomandate

Nu stiu, m-am intrebat de multe ori. Adevarul e ca eu am tinut la omul ala, poate ca eu am văzut in el ceva ce altii nu au fost capabili sa vada.

Scuze pt chat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Anii trec si usor incepi sa te definesti nu atat prin lucrurile pe care le-ai  facut, cat prin lucrurile pe care nu le-ai facut.

Iti propui sa faci atatea lucruri, dar multe nu le vei face si multe lucruri nu se vor intampla. 

Si la sfarsit esti ceea ce a mai ramas.

 

Traducere "personala" din filmul "Rememory". Ma va bantui...

Editat de adal*
  • Like 1
  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb cum de-a fost posibil ca un om care a facut rau tuturor celor cu care a intrat in contact mie sa nu imi faca.

Nici mie nu mi-a facut. Mi-a aratat toate slabiciunile lui. Si pot sa zic ca e un om foarte bun.

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nici mie nu mi-a facut. Mi-a aratat toate slabiciunile lui. Si pot sa zic ca e un om foarte bun.

Eu as zice ca nu e mult mai rau decat multi alții, un om bun e acela care se abtine sa faca rau, desi poate face rau, iar el nu prea s-a abtinut.

 

Muri Stela Popescu. Desigur, aparura o gramada de indivizi si individe care incepura sa-si spuna pareile de rau vis a vis de întâmplare. Cacat, cand esti mort, nimic nu mai conteaza.  Eu altceva ma tot intreb de fiecare data cand moare cineva si aud ca altii se vaita ca nu vor mai vedea niciodată persoana respectiva: de ce mama dracului oamenii nu se prețuiesc unul pe altul atunci cand sunt vii? 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as zice ca nu e mult mai rau decat multi alții, un om bun e acela care se abtine sa faca rau, desi poate face rau, iar el nu prea s-a abtinut.

 

 

 

:Think:

 

Vorbiti despre un membru al forumului?

 

 

Muri Stela Popescu. Desigur, aparura o gramada de indivizi si individe care incepura sa-si spuna pareile de rau vis a vis de întâmplare. Cacat, cand esti mort, nimic nu mai conteaza.  Eu altceva ma tot intreb de fiecare data cand moare cineva si aud ca altii se vaita ca nu vor mai vedea niciodată persoana respectiva: de ce mama dracului oamenii nu se prețuiesc unul pe altul atunci cand sunt vii? 

 

Poate ca unora dintre ei nici nu le pasa in realitate, mimand parerea de rau, ca da bine la imagine...vezi Doamne!

Iar daca intr-adevar exista oameni carora sa le pese, atunci pot sa zic ca nu i-au pretuit indeajuns nici cat au fost vii, dar nici morti.

N-are cum. Vorbim de oameni, si nu de realizarile lor, indiferent de domeniu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:think:

 

Vorbiti despre un membru al forumului?

 

Poate ca unora dintre ei nici nu le pasa in realitate, mimand parerea de rau, ca da bine la imagine...vezi Doamne!

Iar daca intr-adevar exista oameni carora sa le pese, atunci pot sa zic ca nu i-au pretuit indeajuns nici cat au fost vii, dar nici morti.

N-are cum. Vorbim de oameni, si nu de realizarile lor, indiferent de domeniu.

Eu ma gandeam la pasarea fata de cei care spunem ca ne sunt dragi. Cica ti-e drag de cineva dar nu-l cauti si nu ii vorbesti cu lunile, apoi crapa si te vaiti ca l-ai pierdut, de parca n-ar fi tot aia, ca oricum pana sa crape, din comportamentul fata de el rezulta ca nu ti-a mai pasat ce face, cum se simte etc.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la pasarea fata de cei care spunem ca ne sunt dragi. Cica ti-e drag de cineva dar nu-l cauti si nu ii vorbesti cu lunile, apoi crapa si te vaiti ca l-ai pierdut, de parca n-ar fi tot aia, ca oricum pana sa crape, din comportamentul fata de el rezulta ca nu ti-a mai pasat ce face, cum se simte etc.

 

Am fost inteles ce ai zis, nu era necesar sa repeti.  :lol:  :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi m-am gandit de o mie de ori sa sun o persoana cu care n-am mai vorbit din iunie, in cele din urma,  am renunțat,  m-am gandit ca nu are rost, pt ca nici persoana respectiva nu a mai dat niciun semn de viață.  Si apoi iar mi-au venit in minte persoanele care "se duc" si vaicarelile celor care raman.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu ma gandeam la pasarea fata de cei care spunem ca ne sunt dragi.

E clar, am baut prea mult.

(gluma, that is, stiu ce-ai vrut sa zici, da' imi place maxim ce-a iesit din cauza unor litere care n-aveau ce cauta acolo  :lol2:  )

Editat de gargbird
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu de ajuns la calitatea literelor tale...

E greu de patruns in nucleul unui sentiment...

Ce pare imposibil pentru altul, pentru tine este joaca. Multumeste-i Universului pentru talent! :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×