Sari la conținut
Forum Roportal
fnicolici1

Verdictul CIJ

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

problema e ca rusia nu a spus nimic atunci la invazia Irakului,a avut jirinovskii un show si atat,plus la asta invazia nu a avut loc ieri si nici alaltaieri ,in ce priveste puterea SUA ea s-a vazut in conflictul osetin,unde au gresit startegiile,au incurcat hartile cred ca :roll: ,rusia are europa la mana ei,si asta ii sporetse potentialul economic,la fe;l are ca aliati o serie de tari arabe.USA pe cine are la mana? pe nimeni,nicci pe cei in nato nu-i poate santaja sa obtina cevaasa cum face rusia,mai pot doar sa suga petrolul din irak si sa invarta pe piata heroina Afgana,in rest au pierdut din popularitate

in privinta industrializarii USA este cu 10 clase peste insa se observa o cadere simtitoare a acestei industrii,pe cand in rusia ea abia infloreste

In privinta bugetului,da e mare insa si groapa in care au cazut e pe masura

 

iata acum cand rusia si-a expus clar pozitia fata de acest scut,de ce nu-l instaleaza?

 

Mai da ce mai saliveaza moldoveanu nostru la aroma curului rusesc. Si eu care imi doream in `90 sa se alipeasca Basarabia la patria muma. Acu mi-as dori sa plec din Romania definitiv.

Editat de terebentina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
,rusia are europa la mana ei,si asta ii sporetse potentialul economic,la fe;l are ca aliati o serie de tari arabe.USA pe cine are la mana?

 

 

Rusia are la m

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Rusia are 140 milioane de loc.,USA are 300 milioane,este o diferenta

 

plus la asta orice tara lipsita de principala sursa de venit se transforma in o tara din lumea a 3

 

 

Şi Japonia are tot 140 de milioane, aproximativ, dar, are un PIB de 4 ori mai mare dec

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sursa de venit,nu resursa,oricum,rusii nu traiesc doar pe gaz,spania deja se vede unde a ajuns,la un nivel putin mai inalt ca a romaniei,daca e sa luam gazul rusilor si daca ar fi ca si germaniei sa-i luam ramura constructoare de masini , vor cadea la acelasi nivel,pentru ca fiecare are o ramura de baza,insa mai au si alte alternative

 

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×