Sari la conținut
Forum Roportal
timida

Dupa un anumit numar de ani ...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si in drumul lor se poate intampla ca fiecare sa se indragosteasca de altcineva...

 

 

nu vb. aici de indragosteli de-o primavara ...ci de o relatie stabila ,matura ,temeinica!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu vb. aici de indragosteli de-o primavara ...ci de o relatie stabila ,matura ,temeinica!

Ai scris un mare adevar!

Nu stiu daca scrii de la balamuc(asa cum declari) dar pe aici se zice ca adevarul il afli de la copii si de la nebuni.Sper ca tu sa fi copil! :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai scris un mare adevar!

Nu stiu daca scrii de la balamuc(asa cum declari) dar pe aici se zice ca adevarul il afli de la copii si de la nebuni.Sper ca tu sa fi copil! :blink:

 

 

:D copil am fost...

 

revenind la topic...

de multe ori imi reprosez unde-i viata mea ...si am reprosat si alcuiva;gresesc...si sper sa dobandesc intelepciunea sa-mi cer iertare...astea-s incercarile(unele) calatoriei de care ziceam;

 

se pare ca ,copiii leaga cel mai mult o relatie(casnicie);de fapt asta-i scopul existentei...cum zice mama "nimeni nu mosteneste pamantul"...insa urmasii se pare ca o fac!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dupa 17 ani de casnicie inca nu a intervenit monotonia . :blink:

 

 

bravo...

deci se poate,nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink: copil am fost...

 

revenind la topic...

de multe ori imi reprosez unde-i viata mea ...si am reprosat si alcuiva;gresesc...si sper sa dobandesc intelepciunea sa-mi cer iertare...astea-s incercarile(unele) calatoriei de care ziceam;

 

se pare ca ,copiii leaga cel mai mult o relatie(casnicie);de fapt asta-i scopul existentei...cum zice mama "nimeni nu mosteneste pamantul"...insa urmasii se pare ca o fac!

Absolut copiii nu joaca nici un rol in durabilitatea unei relatii de dragoste.Teoria asta este o amagire si a dus intotdeauna la un compromis.

Cat despre copii,vorba ramaneasca(cine are sa-i traiasca,cine nu, sa nu-si doreasca) e inteleapta.

Cine este in stare sa creasca un copil s-o faca,este o experienta foarte interesanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Absolut copiii nu joaca nici un rol in durabilitatea unei relatii de dragoste.Teoria asta este o amagire si a dus intotdeauna la un compromis.

Cat despre copii,vorba ramaneasca(cine are sa-i traiasca,cine nu, sa nu-si doreasca) e inteleapta.

Cine este in stare sa creasca un copil s-o faca,este o experienta foarte interesanta.

 

 

nu stiu ...nu am copii inca...desi e cazul(sau poate prea tarziu)...insa consider copiii mai mult decat o"experienta interesanta"...

poate si unde ca am senzatia ca nu-i voi avea niciodata pe ai mei-sau teama de aceasta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini , poate pentru faptul ca la baza casniciei a fost o mare iubire , poate ca la inceput au fost greutati si ele ne-au indarjit sa ramanem impreuna , poate ca am fost intotdeauna sinceri unul cu celalalt , sunt foarte multi de ,,poate " .

Nu stiu exact ce anume a pastrat relatia la fel sau as putea spune ca a devenit mai trainica .

Lily Ane , spune ceva interesant despre parintii ei ( pag 2 - 3 ).

Si la noi daca unul este plecat , celalalt ii simte lipsa , ii duce grija , e stresat .

Buleala si la noi a venit mai tarziu , atunci cand eu imi pierdusem speranta :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×