Sari la conținut
Forum Roportal
iuliana1405

Diferente sociale si nu numai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ceea ce vreau sa subliniez este ca, asa cum spunea cineva, nu situatia materiala conteaza, ci calitatile pe care un om le are pentru a putea realiza ceva in viata.

 

:pardon:

 

Ma bucur pentru voi.Sa fiti fericiti!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A trecut aproape un an de la deschiderea acestui topic. Am recitit toate postarile si parca, pentru cateva minute, am retrait acele momente, ganduri pe care le aveam atunci. Va multumesc pentru postari si trebuie sa va spun ca in aceste 11 luni care au trecut situatia s-a schimbat radical. La 2 luni dupa despartirea de cel de care va povesteam, am intalnit pe cineva care mi-a schimbat total viata. Nu este cineva care a avut de mic o situatie materiala buna, dar este cineva cu idealuri mari, asemanatoare cu ale mele. Pana la varsta de 22 ani a realizat foarte multe, fara ajutorul nimanui. Lucreaza in domeniul bancar, are propria firma de intermedieri bancare, si inainte de asta a fost manager intr-o banca. A reusit sa-si cumpere apartament intr-un complex nou si masina de prima clasa fara ajutorul nimanui. Este un barbat foarte respectabil, chipes si destept. Sunt foarte mandra de el si il iubesc enorm. De 3 luni locuim in apartamentul lui si deja am realizat foarte multe impreuna. Ceea ce vreau sa subliniez este ca, asa cum spunea cineva, nu situatia materiala conteaza, ci calitatile pe care un om le are pentru a putea realiza ceva in viata. Aceste calitati care i-au lipsit cu desavarsire fostului...

 

Acum e invers...Ei, asa mai merge. Invers nu se putea.

 

Daca actualul isi pastreaza tendinta spre idealuri tot mai inalte, cand vei imbatrani, se va descotorosi de tine ca de un gunoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cam trasa de par povestea .. la 22 de ani are propria lui firma ..inainte a fost manager ..studii cand a mai facut ? sau a iesit de pe bancile facultatii direct manager , fara master , fara nimic ? in fine ... sunt doar invidioasa :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e cam trasa de par povestea .. la 22 de ani are propria lui firma ..inainte a fost manager ..studii cand a mai facut ? sau a iesit de pe bancile facultatii direct manager , fara master , fara nimic ? in fine ... sunt doar invidioasa :pardon:

 

A indeplinit idealul parintilor. A facut ceea ce a fost programata sa faca. Asta nu inseamna ca trebuia sa ramana in vechea relatie. Se spune ca trebuie sa faci relatii de la egal la egal. Nu sa treci dintr-o extrema in alta. In prima relatie, ea a iubit si el probabil ca nu. Acum in a doua relatie, ramane de vazut.

 

Ai putea sa fi invidioasa putin, daca ai fi sora ei geamana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A indeplinit idealul parintilor. A facut ceea ce a fost programata sa faca. Asta nu inseamna ca trebuia sa ramana in vechea relatie. Se spune ca trebuie sa faci relatii de la egal la egal. Nu sa treci dintr-o extrema in alta. In prima relatie, ea a iubit si el probabil ca nu. Acum in a doua relatie, ramane de vazut.

 

Ai putea sa fi invidioasa putin, daca ai fi sora ei geamana.

vorbeam aiurea ..ma gandeam doar ca si eu am 22 de ani ..si inca sunt la facultate .. partenerul ei are tot 22 de ani ..se presupune ca a terminat facultatea...a fost si manager ..si acuma are firma lui , si toate astea fara ajutorul nimanui .. ma rog , asa o fi .

 

sora ei geamana ...nu am cum ... :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vorbeam aiurea ..ma gandeam doar ca si eu am 22 de ani ..si inca sunt la facultate .. partenerul ei are tot 22 de ani ..se presupune ca a terminat facultatea...a fost si manager ..si acuma are firma lui , si toate astea fara ajutorul nimanui .. ma rog , asa o fi .

 

sora ei geamana ...nu am cum ... :pardon:

 

Le are, dar pe credit. Mai trebuie sa plateasca vreo 20-30 de ani, si asta daca se mentine in top sau urca.

 

Ideea e asa. Cand esti femeie, sexy si frumoasa, prima data vezi cat de usor e sa ai un barbat dpdv fizic. Te duci la el acasa, e aproape sigur ca te vei culca cu el. Apoi, daca vezi ca poti asta, vrei mai mult, si supralicitezi. Vrei sa obtii prin aspectul exterior al tau (daca esti foarte frumoasa) si placerea de a avea langa tine pe cel pe care il poti iubi (conditionat de faptul ca e la fel de frumos fizic ca si tine). Ei bine, cand vezi ca poti si asta, vrei mai mult. Vrei totul intr-unul. Sa fie si ok fizic (sexy) ca tine, sa fie si frumos ca tine dar si sa ofere ceva in plus, siguranta materiala, perspective, cum se spune, un mascul cu potential. Nu un mascul potential retardat. Nici pe departe. Nu vad nimic rau in asta. Oamenii trebuie sa-si valorifice potentialul. Barbatul inteligenta. Femeia frumusetea si inteligenta. Iar ceilalti sa se multumeasca cu ce li se ofera, daca vor sa le fie bine, daca nu, e loc la psihiatrie destul.

 

ps. important e cum sunt facuti acei bani, sunt si femei care nu sunt interesate cum fac partenerii lor banii, astea sunt de condamnat, restul, prin frumusetea lor, sunt in factor de progres social, un premiu pentru barbatul mai inteligent

Editat de Aurel.Novac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma rog ..mie mi se pare un pic superficiala ideea ta

 

Mai superficial e sa te mariti cu un alcoolic, care nu are nimic, care te bate, si sa faci copil cu el, si apoi, pentru ca inca mai arati bine, sa fi salvata de un italian de 50 de ani (urat ca dracu), atras mai mult sexual de tine, care te ia cu el in Italia si tu, cu banii lui obtii in proces copilul de la alcoolic. Astea sunt cazuri fericite. Dar sunt alte cazuri in care nu mai apar salvatori. Si raman copiii, care devin monstri langa mosntri. Asa, o putem acuza pe autoarea topicului ca e un pic superficiala, dar totusi, copiii ei nu vor ajunge in canal, asa cum ar fi ajuns cu celalalt care punea femeile sa se dezbrace la webcam. Natura e cinica dar relativ corecta. Cine comite o greseala, acea greseala se va propaga in lant si va lovi multe generatii dupa.

Editat de Aurel.Novac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×