Sari la conținut
Forum Roportal
iuliana1405

Diferente sociale si nu numai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De ce nu?! Din moment ce simti ca doar cu acea persoana poti fi fericit/a, nu vad de ce nu ai spune-o. Bun, in cazul in care iti tot repeti asta, cel mai probabil este sa treci foarte greu peste o eventuala despartire.

cu mult mult mai greu... dar nu asta e principala problema... principala problema e ca delegi fericirea ta... si astfel pui prea multa responsabilitate in bratele celeilalte persoane.

 

O atitudine mai sanatoasa este sa-ti vezi singurica de propria fericire.... si sa te bucuri de prezenta celeilalte persoane asa cum te bucuri de o zi frumoasa de vara...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doamne Iisuse,cat se mai complica lucrurile atunci cand femeile au bani!Iti multumim tie IIsuse ca ai facut ca barbatii in general sa fie mai bogati decat femeile,ca daca era invers,cred ca astazi pe teritoriul actual al N.Y. ar fi fost cactusi sau palmieri :beee: :think:

Editat de 1982

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamne Iisuse,cat se mai complica lucrurile atunci cand femeile au bani!Iti multumim tie IIsuse ca ai facut ca barbatii in general sa fie mai bogati decat femeile,ca daca era invers,cred ca astazi pe teritoriul actual al N.Y. ar fi fost cactusi sau palmieri :beee: :nea:

Ciudata mai e mintea umana...

Eu gasesc fascinant fenomenul acesta ce face ca minti de altfel bune, inteligente, sa traga niste basini atat de imputite. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
conteaza sa fiti asemanatori in idealuri dar si la nivel mental . de exemplu daca tu vrei la opera si el detesta asta ceva nu merge . singura diferenta intre oameni care poate fi acceptata e temperamentul . in rest daca stilul de viata e diferit nu merge . cineva sigur pe sine? sa te domine? nu nu . nu inferior nu superior ca acela te va privi asa cum iti pirvesti tu fostul prieten . iti trebuie un om pe aceeasi lungime de unda :haha:

 

nu.. n-are legatura .. ca asa, cand il alegi pe idea asta (sa aveti foarte multe in comun) nu da bine dupa vreo 2-3 ani.. va veti sufoca unul cu/de celalalt si veti consuma foarte repede subiectele (pt ca amandoi veti vorbi si actiona in acelasi mediu).. veti vrea sa vedeti mai rar.. si asa vor incepe nesigurantele "pana acum ne-am iubit, am fost mereu impreuna, iar aucm el/ea nu mai vrea sa ne vedem asa mult" ..

 

..

O atitudine mai sanatoasa este sa-ti vezi singurica de propria fericire.... si sa te bucuri de prezenta celeilalte persoane asa cum te bucuri de o zi frumoasa de vara...

 

foarte foarte bun sfatul :beee: ..ceva de genul "vezi-ti de viata (nesiguranta, nesansa, fericire, reusite, castiguri, dezamagiri, si altele) singura si bucura-te de ea alaturi de celalalt"

 

Doamne Iisuse,cat se mai complica lucrurile atunci cand femeile au bani!Iti multumim tie IIsuse ca ai facut ca barbatii in general sa fie mai bogati decat femeile,ca daca era invers,cred ca astazi pe teritoriul actual al N.Y. ar fi fost cactusi sau palmieri :think: :nea:

 

ah.. trebuia sa te scrii doar ce am ingrosat eu .. si este prea adevarat in cazul multor femei care nu accepta ca partenerul sa castige mai putin decat ele .. explicatia, explicatia doar ele o au, noi o stim :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu.. n-are legatura .. ca asa, cand il alegi pe idea asta (sa aveti foarte multe in comun) nu da bine dupa vreo 2-3 ani.. va veti sufoca unul cu/de celalalt si veti consuma foarte repede subiectele (pt ca amandoi veti vorbi si actiona in acelasi mediu).. veti vrea sa vedeti mai rar.. si asa vor incepe nesigurantele "pana acum ne-am iubit, am fost mereu impreuna, iar aucm el/ea nu mai vrea sa ne vedem asa mult" ..

 

ma bag si eu cam tarziu...eu cred ca totusi oamenii trebe sa semene, sau nu sa semene, sa aiba aceleasi gusturi mai degraba...

cu exemple: daca mie imi place sa dorm pana tarziu si lui nu, daca eu ma dau cu motorul si el zice ca-i ridicol, daca eu vreau la concert rock si el e clubber, cam cum sa mearga relatia?

 

Deci ai facut bine ca v-ati despartit...si nu, n-are legatura cu banii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut aproape un an de la deschiderea acestui topic. Am recitit toate postarile si parca, pentru cateva minute, am retrait acele momente, ganduri pe care le aveam atunci. Va multumesc pentru postari si trebuie sa va spun ca in aceste 11 luni care au trecut situatia s-a schimbat radical. La 2 luni dupa despartirea de cel de care va povesteam, am intalnit pe cineva care mi-a schimbat total viata. Nu este cineva care a avut de mic o situatie materiala buna, dar este cineva cu idealuri mari, asemanatoare cu ale mele. Pana la varsta de 22 ani a realizat foarte multe, fara ajutorul nimanui. Lucreaza in domeniul bancar, are propria firma de intermedieri bancare, si inainte de asta a fost manager intr-o banca. A reusit sa-si cumpere apartament intr-un complex nou si masina de prima clasa fara ajutorul nimanui. Este un barbat foarte respectabil, chipes si destept. Sunt foarte mandra de el si il iubesc enorm. De 3 luni locuim in apartamentul lui si deja am realizat foarte multe impreuna. Ceea ce vreau sa subliniez este ca, asa cum spunea cineva, nu situatia materiala conteaza, ci calitatile pe care un om le are pentru a putea realiza ceva in viata. Aceste calitati care i-au lipsit cu desavarsire fostului...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×