Sari la conținut
Forum Roportal
sado

Tristetea (nu faceti un colt si pt oamenii terminati?)

Postări Recomandate

poate varsta m-a facut sa gresesc,insa ea nu atarna in balanta cu durerea.am altceva de facut?si cam ce ar fi?stau in pat ca nu am forta sa ma ridic si daca reusesc sa ma ridic ma plimb pe strazi fara sa simt frig,noapte,sau alltceva!nu m-am inchis in mine.alti oameni traiesc si au nevoie de iubire,eu am nevoie de iubire ca sa traiesc!sunt mica da?sunt ridicola nu?spun banalitati...sa de-a domnu sa fie asa...dar nu e prima data cand trec prin asta cu aceeasi persoana...singura persoana de care imi pasa...stiu ce zici:"n-ai parinti,prieteni"...ba da...dar ce folos,nu au control asupra sentimentelor mele!si nici nu imi pot lua durerea!

 

 

rabdare am..adica las timpu sa treaca,oricum altceva nici nu as putea face...astept!

 

si intra-devar am nevoie sa mai cresc sa nu mai fac prostii...prostii care cantareasc asa greu in viata mea!am trait un vis...planuri,fapte,intamplari...s-au dus

Nu stiu daca o sa reusesc sa iti alin durerea, sau daca o sa iti spun ceva nou. In primul rand este o minune faptul ca respiram. Trebuia sa o spun la inceput. Si eu, la fel ac tine si multi altii, am trecut prin asa ceva... Cuvantul cheie este "am trecut". Cele mai frumoase lucruri se intampla cand ne asteptam mai putin. Iar faptul ca ai stat de vorba cu un fost prieten banuiesc, nu te face vinovata de nimic. Suntem oameni, ce naiba, nu animale. Insa ai o varsta frageda, si persoana pentru care este o tragedie ceea ce ai facut nu cred ca este prea copt. Vrea sa iti dovedeasca ca el este cocosul? Nu se pune aceasta idee intr-un cuplu. Barbatul completeaza femeia, si invers. Fiecare avem in acest univers un suflet pereche. Cel mai important este sa il gasim. Canalizeaza-ti energia inspre scoala. Banuiesc ca esti in liceu si te asteapta un bac. Gandeste-te la cariera ta... Incearca sa devii o femeie puternica, care poate hotari si singura pentru ea. Altfel o sa depinzi tot timpul de cineva, si sper sa nu ajungi sa depinzi de o persoana care iti interzice sa vorbesti cu cineva. Si nu te mai simti vinovata. Ce dumnezeu, nu te-ai destrabalat cu aceea persoana. Doar ai vorbit cu ea.Haide sa iti spun ceva ce mi-a fost spus si mie:

1) Unele persoane ies din viata ta pentru ca nu au nici un rol in viitorul tau.

2) Cine te face sa plangi nu iti merita lacrimile, iar cine iti merita lacrimile nu te face sa plangi.

Versurile lui Cosbuc sa iti intre permanent in minte:

 

"Traiesc acei ce vor sa lupte,

Iar cei fricosi se plang si mor.

De-i vezi murind, sa-i lasi sa moara,

Caci moartea e menirea lor."

 

Te rog din suflet nu intra in cea de-a doua categorie. Nu ne putem retrai viata. Ce e pierdut, pierdut ramane.

Bafta, mult noroc si sanatate.

:P :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar un colt pentru oamenii extraordinar de furiosi care vor sa scrie pagini intregi numai ca sa se descarce cand facem? Nu ma simt mai bine nici dupa ce am scris la "ce te-a infuriat azi"? si cred ca daca o tin tot asa in cativa ani voi ajunge permanent la "coltul oamenilor terminati"... Deja nu mai suport, nu mai am nici cuvinte sa spun prin ce trec...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce comedie gogoliana!colt pt oamenii terminati din dragoste,adica.jucarii,blandeturi!

colt pt oamenii terminati din lipsa dragostei,abia acolo e drama si perversitatea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar un colt pentru oamenii extraordinar de furiosi care vor sa scrie pagini intregi numai ca sa se descarce cand facem? Nu ma simt mai bine nici dupa ce am scris la "ce te-a infuriat azi"? si cred ca daca o tin tot asa in cativa ani voi ajunge permanent la "coltul oamenilor terminati"... Deja nu mai suport, nu mai am nici cuvinte sa spun prin ce trec...

Sincer nu cred ca te va ajuta prea mult,mi-am facut si eu un colt pentru mine,adica pentru persoana terminata din mine si nu ma ajuta,degeaba parca tot mai rau imi face,incerc sa refuz sa mai accept astfel de sentimente si ma lupt sa gandesc pozitiv,de reusit nu prea reusesc dar cateodata exista rezultate asa o dat pe an parca parca mai rad si sunt fericita....

 

ce comedie gogoliana!colt pt oamenii terminati din dragoste,adica.jucarii,blandeturi!

colt pt oamenii terminati din lipsa dragostei,abia acolo e drama si perversitatea.

Da dar tu ai citit ce a scris fata aici,eu nu cred ca are parte de prea multa dragoste din partea unuia care se poarta asa cu ea,cine te iubeste sigur nu te face sa suferi......

Asa si sincer eu plang dupa dragoste si nu mi-a sarit inca nimeni in ajutor....dar nu sunt atat de egoista ...la sensul ca daca cineva are o suferinta incerc sa fiu mai putin antipatica si sa spun o vb buna ca poate ajuta....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce comedie gogoliana!colt pt oamenii terminati din dragoste,adica.jucarii,blandeturi!

colt pt oamenii terminati din lipsa dragostei,abia acolo e drama si perversitatea.

 

De unde dracu le scoateti cu dragostea asta, n-o sa inteleg... Promisiunea de care ziceam nu avea nici o legatura cu dragostea, iar sentimentele mele sunt legate de mai multe planuri ale existentei. Parca sunteti niste papusi fara haz care stiu sa faca acelasi lucru tot timpul - sa sara cu gura pe altii.

 

Lasa-ma-n pisicii mei in pace, nu ti-am cerut simpatia, am scris pentru mine si atat. De unde omniscienta asta grosolana. Auzi, ma plang din dragoste... Si treaba ta care e? Eu macar am o viata de bine de rau, nu stau sa comentez ce scriu altii pe forum, la sectiunea necazuri. Mi se pare hilar. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde dracu le scoateti cu dragostea asta, n-o sa inteleg... Promisiunea de care ziceam nu avea nici o legatura cu dragostea, iar sentimentele mele sunt legate de mai multe planuri ale existentei. Parca sunteti niste papusi fara haz care stiu sa faca acelasi lucru tot timpul - sa sara cu gura pe altii.

 

Lasa-ma-n pisicii mei in pace, nu ti-am cerut simpatia, am scris pentru mine si atat. De unde omniscienta asta grosolana. Auzi, ma plang din dragoste... Si treaba ta care e? Eu macar am o viata de bine de rau, nu stau sa comentez ce scriu altii pe forum, la sectiunea necazuri. Mi se pare hilar. :)

 

nu sariti,nu era pt dvs;daca era pt dvs,va quotam.

am stranutat si mi-am spus parerea,in general,despre tema topicului.care,indirect,e despre dragoste.

sa traduc:e mai bine sa suferi (sa fii terminat) din dragoste decat din lipsa ei.

am si eu viata,fiecare are viata.comentez ,ce-i drept.nu vedeti ,am 4700 de postari si stau pe forum intre 7 si 9 ore pe zi .viata mea proasta prefer s-o duc in realitate.topicurile, de obicei, le iau la intamplare.de pe prima pagina a forumului.azi s-a nimerit sectiunea tristi si mi-am bagat si eu opinia in el de topic.

deci,exagerati si imi vorbiti urat fara nici o jena.

ce naiba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai doar 18 ani ce naiba ,atunci eu ar trebui sa fi murit demult....Gandeste te ca ai toata viata inainte.Cum poti gandi asa la varsta ta?Lasa tigarile deoparte si nu te mai gandi la prosti.Poate sunt multi altii cara ar vrea sa fie impreuna cu tine insa nu le dai tu voie,sau mai bine zis nu dai voie iubiri sa te cunoasca.Lasa supararea deoparte si gandeste te ca viata are prioritate.Trebuie sa ai doar curj si nimic mai mult,am trecut si eu prin astfel de momente care mau impins la multe gesturi rusinoase.Eu am vrut o si acum ma intreb ce ce?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×