Sari la conținut
Forum Roportal
sado

Tristetea (nu faceti un colt si pt oamenii terminati?)

Postări Recomandate

ACTIUNEA... asta-i cheia... daca incerci sa actionezi... ai sa descoperi incetul cu incetul totul...

da ...dar cateodata e atat de greu incat preferi sa lasi balta tot

 

Tristetea...In final ve-ti dori sa fie tristete!

eu una nu mai vreau sincer o urasc.... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da ...dar cateodata e atat de greu incat preferi sa lasi balta tot

Asta este datorita contaminarii gandirii cu o mentalitate alb/negru.... facut sau nefacut...

Sunt nuante de gri... si orice pas mic.... chiar daca nu este complet... conteaza...

Lasi balta, te apuci din nou, iar renunti, iar te apuci... asa-i viata.... ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zici ca o urasti, dar defapt iti place tristetea asta pentru ca intr-un fel ti se pare o alinare. Iar daca vei fi fericita vei avea impresia ca esti si mai nefericita.

Incearca sa rezolvi cumva, incearca sa-ti faci ordine in ganduri. Nu merita sa-ti treaca timpul degeaba, ca mai incolo sa regreti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa fiu rau , dar voi chiar mai credeti in chestii de genul: iubire, Mos Craciun sau Iepuras? :)

Eu zic ca fiecare are dreptul de a crede in ce vrea,si daca tu n u crezi ca exista dragoste atunci e problema ta,insa aici nu vb despre existenta dragostei sau nu,doar discutam problema fetei.....care e una dificila,poate tie nu ti se pare insa nu esti in locul ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer...nu vreau sa ma dau mare ca le stiu pe toate, ca sunt inca tanar si mai am multe de invatat de la viata si respect sentimentele fiecaruia. Am fost si eu in situatie mult mai naspa decat ea, am trecut si eu prin depresii si din toate chestiile astea am invatat 2 lucruri: primul e ca e bine sa nu fi pesimist si nici optimist ci sa fi realist si sa incerci sa fi indiferent(a) si al doilea... dragostea e un vis care la un moment dat se termina ca orice lucru lumesc.Nu-i vreau raul, nu vreau sa o invat chestii aiurea ci vreau sa faca ce e mai bine pentru ea: chiar daca continua sa creada in dragoste, sa incerce sa fie indiferenta acolo unde este nevoie. In felul asta va suferi mai putin.Oricum toti trebuie sa trecem prin asa ceva ca sa ne invatam minte.Sper ca si ea va invata unele chestii din treaba asta si sper ca va avea puterea sa treaca peste problemele ei. Cat despre cei care fac misto de cei care isi spun problemele pe forum...parerea mea e una singura: sa isi caute ceva de lucru sa le ocupe timpul, sa mai iasa din casa sau ..din nou nu vreau sa fiu rau dar sa isi dea GLONTZUL. O seara placuta in continuare si sper ca nu am jignit pe nimeni.Daca am jignit imi cer scuze. Bye :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dragostea exista in fiecare din noi,si de unde stiu eu asta? Pentru simplu fapt ca daca eu imi iubesc familia sau prieteni tot dragoste este,nu conteaza de care sau cui ii era adresata,toti o avem constient sau inconstient.Imi pare rau sa aud ca tu nu crezi in ea,insa poate atunci cand te va lovi puternic vei vedea altfel situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×