Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

A apărut sezonul 3 al serialului Anne cu e la sfarsit, povestea unei fetite orfane care ajunge dintr-o greșeală sa fie adoptată de 2 frați în vârstă. Imi place pentru ca e un film care trezeste optimistul din tine, te relaxează si te ajuta sa vezi frumosul si in lucrurile si întâmplările urâte. Recomand!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va recomand serialul The good place. E o comedie spumoasa despre viața de apoi, rai, iad, dzeu, demoni, mântuire, păcate, ispășire, fapte bune, fapte rele, ego, biasari, logica, dileme etice, paradoxuri filosofice si alte concepte evoluționare. Foarte instructivă! 

Trailer:

 

Editat de observant
Typo
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, observant a spus:

Va recomand serialul The good place. E o comedie spumoasa despre viața de apoi, rai, iad, dzeu, demoni, mântuire, păcate, ispășire, fapte bune, fapte rele, ego, biasari, logica, dileme etice, paradoxuri filosofice si alte concepte evoluționare. Foarte instructivă! 

Trailer:

 

Fain! Multumim!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 Un serial fain, intr-o lume romantica, cu povesti de iubire, cu cavaleri si oameni onorabili.

Mi-a placut acest comentariu, facut de catre cineva care recomanda serialul: " Claire, o asistenta medicala teleportata in mod misterios in secolul al XVIII-lea e nevoita sa se casatoreasca cu un luptator scotian. In ciuda tuturor aparentelor, intre cei doi se naste o poveste de dragoste..."

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

The Handmaid's tale,  Povestea Slujitoarei

Distopian, un  exemplu perfect, demonstrat pas cu pas cum un regim totalitar si criminal se poate instaura prin indiferenta, lenea si fanatismul celor care ar fi putut face ceva sa il impiedice.

Mie personal mi s-a parut extrem de violent, practic tot serialul e un fel de situatie cu ostatici sau lagar de concentrare nazist ( poate chiar mai rau)

Recomand

 

  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre Cavalerii Templieri, despre credinta lor, despre vitejia, demnitatea si onoarea lor si despre iubire, intrigi si tradari de tot felul...

 

Editat de Lucia N
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Freud

 

si a inceput sezonul 4 Fabrica de bani

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Kleopatrah a spus:

Freud

 

si a inceput sezonul 4 Fabrica de bani

Mi-a placut Freud, chiar daca e doar o fictiune si nu povestea reala a acestuia.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doua seriale indiene (fara cantece si dansuri :biggrin:) care mi-au placut . Primul este inspirat dintr-un caz real, o tanara care este violata si batuta intr-un autobuz. Cazul tinerei  a stârnit în India proteste fără precedent față de violența împotriva femeilor. Al doilea s-ar incadra in genul politist, mi-a placut povestea si, mai ales, personajele. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu ma uit la unul vechi. nu stiu daca e bun sau sunt eu amorezata de actor. The Pretender...cameleon uman. invata foarte repede si se deghizeaza in oricine. pilot, doctor, fotograf, virolog..etc...are 4 sezoane

 

 

Editat de Ninen
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×