Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Kleopatrah a spus:

Am terminat acum primul sezon, adica 475 de episoade a 20 de minute

Am facut o socoteala si mi-a dat 6 zile si jumatate de vizionare. waw!

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 minute, adal* a spus:

Am facut o socoteala si mi-a dat 6 zile si jumatate de vizionare. waw!

Eram deja la episodul 180 cand am scris prima postare.

Dar da, au fost nopti pe care nu le-am dormit ca sa ma uit la blestematia asta de serial.

Dar oricum, putine episoade au fost pe care le-am vazut exact 20 de minute

Ca sunt scene in care el si ea se uita unul la altul 10 minute si normal ca dau pe repede inainte, ca eu am multa rabdare, dar nici chiar asa ...

Editat de Kleopatrah
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar acum, Kleopatrah a spus:

Ca sunt scene in care el si ea se uita unul la altul 10 minute si normal ca dau pe repede inainte, ca eu am multa rabdare, dar nici chiar asa ...

Cam asa este in serialele coreene istorice sau chinezesti. bag si eu boost la greu.:smile:

La seriale indiene inca nu am ajuns, dar nici tarziu nu este.:smile:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 07.05.2020 la 0:33, Kleopatrah a spus:

La productii gen ar trebui sa puna un avertisment : Nu beti lichide cel putin 2 ore inaintea vizionarii acestui serial

Nu sint pauze sau aparatul nu se poate opri si continua???   Pe cele mai noi sint atatea functii pe Remote-Control ca ametesti tot cautand ... limba in care vrei sa asculti gasesc ideala.

Ieri ne uitam la un episod de ceva cand un avion decola spre China si tot zbura ... am zis la omu' daca el sta sa zboare cu ei in timp real pana poimaine, n-are decat, eu ma culc si ma trezeste la atreizare sa vad cum arata orasul ca nu voi ajunge acolo in viata asta.   Sint multe despre temple, castele si alte cladiri si din Romania, dar nu toate sint filmate interesant.  Ador alea cu piata de legume si fructe, dulciuri, pite, gratare ca majoritatea marfurilor nu-mi sint familiare si macar invat cate ceva din ce se vinde si se mananca in Asia centrala in fostele State Rusesti si altele auzite la orele de religie in copilarie.   Imi mai plac filmele istorice cu marii cuceritori din Asia pana-n Europa Centrala ca-s facute ca desenele animate nu cu actori ci cu computer.   Daca asa s-ar preda istoria, toti copiii ar prinde mult mai repede decat prin metoda traditionala.   Genghis Khan cu tot neamul pe unde au trecut, cum au cucerit locul cu tactica militara existenta, e o placere sa vezi, e aproape Mario Brothers.     

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din acel serial de mers in China,  am aflat cum ne vad chinezii pe noi restul care nu semanam cu ei, ne pomenesc ca "nas lung" ... mai demult, dar si azi.  

Throughout China, people make comments about the waiguoren =  “foreigner” or even more ... have never seen a “big nose," as we Westerners were called."

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peaky Blinders.

Mor de ras acultandu-i cum vorbesc, o englezo-irlandeza super misto. 'We are foachin Piki Bloanders, yea?' 

Anii '20, pariuri, arme, tigani... misto. 

  • Like 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 04.06.2020 la 1:10, ♫ Blues ♬ a spus:

Peaky Blinders.

Mor de ras acultandu-i cum vorbesc, o englezo-irlandeza super misto. 'We are foachin Piki Bloanders, yea?' 

Anii '20, pariuri, arme, tigani... misto. 

sa nu uitam de actorul principal cillian murphy :w00t:=P~  doar pentru el singur merita sa te uiti <3

On: mie mi-a placut super super mult (si inca e in derulare) How to get away with murder (Cum sa scapi nepedepsit). Viola Davis joaca mega extra super demential, se foloseste o tehnica in care iti arata (nu mereu) punctul culminant care s-a intamplat, si abia apoi cum s-a ajuns la acel lucru astfel ca te tine in suspans si in priza, imbina tematica serialelor cu avocati cu cele cu crima, dragoste, uneori e putin tras de par, dar toate filmele au si acea mica doza de exagerare. Mie imi place super mult. am zis!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La 04.06.2020 la 1:10, ♫ Blues ♬ a spus:

Peaky Blinders.

Mor de ras acultandu-i cum vorbesc, o englezo-irlandeza super misto. 'We are foachin Piki Bloanders, yea?' 

Anii '20, pariuri, arme, tigani... misto. 

Dupa postarea asta de pe fb ma gandeam sa ma uit si eu la el, caci Casa de Papel mi-a placut mult:

Dar daca zici si tu ca e bun, sigur ma uit

Singura reticenta e saturatia de irlandezi teroristi din filmele americane, probabil de aceea nu l-am vizionat pana acum.

93711499_3247453248606410_2151910943238389760_n.jpg

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, si eu fumez mult cand ma uit, efectiv imi fac pofta cu felul in care fumeaza. Cum merg imbracati in costumele alea si cu tigara... barbati, nu gluma. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×