Sari la conținut
Forum Roportal
Demimurgul

Recomandati-mi seriale

Postări Recomandate

Sa nu radeti de mine, dar in perioada asta am descoperit serialele chinezesti istorice. Acum ma uit la Yanxi Palace. Imi plac costumele, interioarele, care sunt filmate in "Forbidden City".

Nu m-as fi gandit ca viata in palatul imperial atarna de un fir de par si oricand puteai cade victima unei intrigi complicate.

Imi place jocul actorilor si sa aud pronuntia aceea cantatoare, intr-o limba foarte muzicala.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Just now, adal* said:

Sa nu radeti de mine, dar in perioada asta am descoperit serialele chinezesti istorice. Acum ma uit la Yanxi Palace. Imi plac costumele, interioarele, care sunt filmate in "Forbidden City".

Nu m-as fi gandit ca viata in palatul imperial atarna de un fir de par si oricand puteai cade victima unei intrigi complicate.

Imi place jocul actorilor si sa aud pronuntia aceea cantatoare, intr-o limba foarte muzicala.

Bre, n-am încredere în chinezi nici măcar în filme! :laugh: Bine, hai, o să încerc să mă uit la...ce propuseși tu mai sus.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se poate vedea in conditii excelente pe TVR1HD, la ora 16.00, sau 17.00, de luni pana vineri.

Adevarul este ca m-am plictisit de filme cu "batai", sau cu chestii corect politice. Ma simt intr-o alta lume.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oki, oki, să vedem...

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, adal* a spus:

Nu m-as fi gandit ca viata in palatul imperial atarna de un fir de par si oricand puteai cade victima unei intrigi complicate.

În orice palat a fost așa nu doar la chinezi. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, adal* a spus:

Sa nu radeti de mine, dar in perioada asta am descoperit serialele chinezesti istorice. Acum ma uit la Yanxi Palace. Imi plac costumele, interioarele, care sunt filmate in "Forbidden City".

Nu m-as fi gandit ca viata in palatul imperial atarna de un fir de par si oricand puteai cade victima unei intrigi complicate.

Imi place jocul actorilor si sa aud pronuntia aceea cantatoare, intr-o limba foarte muzicala.

Da. Si mie-mi place serialul, il urmaresc si eu de ceva vreme!

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 ore, Vriies a spus:

Bre, n-am încredere în chinezi nici măcar în filme! :laugh: Bine, hai, o să încerc să mă uit la...ce propuseși tu mai sus.

:biggrin:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe Netflix se pare ca peste cateva zile va intra sez 4 din The last kindom, unul din cele mai bune seriale pe care le-am vazut.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apropos de seriale chinezesti istorice. Pe Netflix eu am ales limba engleza si am seriale care nu sunt pentru Romania, si au subtitrare in engleza,.

Mai sunt acolo 2 seriale bune: un miniserial Empresses in the palace, cu 6 episoade si The rise of Phoenixes. Vi le recomand.

Imi pare rau. Am verificat si miniserialul a fost scos din lista Netflix.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A aparut sezonul doi la After life, o super tragicomedie, povestea unui barbat a carui sotie moare de cancer si nu reuseste sa treaca peste. Filmul ar merita sa spun mai multe, dar sunt prea varză, altadata.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×