Sari la conținut
Forum Roportal
Nabukadnezar

Caut desenator

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hmmm...chiar nu stiu cum sa o gasesti... incearca sa faci 20 de desene pe desenatori...si sa primesti cel putin 20 de comentarii la ele....

Atunci poti sa dai comentarii si sa vorbesti cu ea...nu cred ca mai e alta modalitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei ii spun eu sa intre pe forum si sa vorbeasca cu tine...si cu aliosa si cu razana...Vrei? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salutari, caut desenator :spiteful:

 

Cerintele pe scurt sunt

 

- un taur ce fugareste o balanta

- ambele caractere trebuie sa aiba o tenta foarte nostima, sa fie ... foarte foarte amuzante, cele 2 personaje trebuie neaparat sa-ti smulga un zambet larg

- contrastul dintre taurul fioros si balanta speriata (taurul ataca, ca o ... urmarire)

- atentie la detalii

- nu am nevoie de un fundal anume, doar cele 2 personaje ma intereseaza in diferite ipostaze, dar in principal taurul atacand balanta

 

Mentionez ca desenul va fi folosit in corel pentru 1 poster mare si 2 rollupuri (de uz personal... am ceva de impartit cu persoana draga)

Pentru cel ce ma ajuta... recunostinta eterna, da stiu... asta nu tine de foame; asa ca voi face cadou celui care ma ajuta cu desenele de mai sus o tableta grafica ce am cumparat-o in iarna anului trecut si am folosit-o 1 sapt (zace la mine in dulap, sunt antitalent din pacate); am dat atunci 350 RON pe ea, este completa (mouse+tableta si pen, nu cred ca mai am cutia).

 

Tableta o pot da in avans fara probleme daca desenatorul considera ca ii este indispensabila pentru a-si pune in evidenta calitatile in realizarea desenului

 

Nu ma intrebati ce marca e, habar nu am, am cumparat-o la recomandarea unor forumuri pentru incepatori - avansati in digital painting

 

Puteti lua legatura cu mine pe mess la "emanuel_andrei" ; sau imi puteti lasa un mesaj aici

 

Va salut si va doresc o imaginatie cat mai bogata,

Andrei

 

P.S Sunt din Bucuresti

Editat de skyrunner

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am nevoie de desene grafice pe teme religioase, fie digitale, complet alb-negru sau desenate in marker si scanate. Aceste desene grafice alb-negru trebuie concepute oarecum in negativ pentru ca dupa prelucrare imaginea finala sa fie in fundal negru.

exemplu mai jos.

Pentru detalii email: just.react@gmail.com

Astept oferte reale

post-249306-1254424060_thumb.jpg

Editat de Emanuelalex

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

am nevoie de cineva din Bucuresti care se pricepe la caricaturi si cartoon effect, ar fi perfect sa stie sa le faca pe tableta digitala si destul de repede de fata cu clientul. Daca este cineva interesat de o colaborare avantajoasa si pe termen lung va rog sa-mi trimiteti datele de contact pe ciontoloi@yahoo.com .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×