Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Telepatia

Postări Recomandate

Practice makes perfect...

 

Btw2: Telepatia nu are ce sa caute la -Astrologie si paranormal- deoarece este un fenomen normal,explicat stiintific....doar ca exista mai putine informatii si oamenii il considera paranormal...

 

 

Ia lumineaza-ma tu pe mine acum si da-mi link sau ceva sa studiez fenomenul te rog...

 

Ca eu nu mi-l explic decat ca fenomen dincolo de lumea materiala, adik para-normal...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ia lumineaza-ma tu pe mine acum si da-mi link sau ceva sa studiez fenomenul te rog...

 

Ca eu nu mi-l explic decat ca fenomen dincolo de lumea materiala, adik para-normal...

Cumpara cartea - Clanul Invingatorilor - Pavel Corut. Acolo o sa gasesti informatii privind fenomenul,dar si multe alte lucruri utile.N-are rost sa cauti pe net,ca sunt putine sanse sa gasesti cartea.Eu am citit-o si am inteles fenomenul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Avand in vedere ca tocmai am sunat, din greseala, tocmai persoana pe care ma feream sa o sun, m-am gandit ca asta e telepatie necontrolata sau inversa :o:

Sau te feresti te feresti pana nimeresti :cry:

Telepatia era un mijloc de comunicare folosit de locuitorii Atlantidei se pare, controlat si eficient.Oare o sa ajungem iar la nivelul asta? Ca ei s-au autodistrus din prea multa lacomie.

Noi cat o sa mai folosim telefoanele mobile? Apropo am vazut "Phone booth" super tare :cry:

:o:

...pai asta este si motivul limitarii noastre biologice, imagineaza/ti ce ar daca interlocutorul tau ar stii ce gandesti...inainte de a deschide gurita! ha, ha...poti sa faci exercitiul acesta de imaginatie? :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pana la urma nici telepatia nu ne-ar ajuta..... de exemplu zilele noastre: avem mijloace de comunicare foarte complexe insa oamenii comunica din ce in ce mai putin.... a comunica in sensul de a spune ce gandesti cu sinceritate, nu doar asa de suprafata.... un paradox al zilelor noastre

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:o:

...pai asta este si motivul limitarii noastre biologice, imagineaza/ti ce ar daca interlocutorul tau ar stii ce gandesti...inainte de a deschide gurita! ha, ha...poti sa faci exercitiul acesta de imaginatie? :o:

 

 

OMG ... limitare biologica.

Problema unora e ca sunt prea mincinosi si uita cele 10 PORUNCI. Daca nu le-am incalca, telepatia ar fi la fel de normala ca si ... mersul pe jos.

Dar probabil inca nu suntem pregatiti sa fim total deschisi, sa nu ne fie frica de adevar si de consecintele acestuia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OMG ... limitare biologica.

Problema unora e ca sunt prea mincinosi si uita cele 10 PORUNCI. Daca nu le-am incalca, telepatia ar fi la fel de normala ca si ... mersul pe jos.

Dar probabil inca nu suntem pregatiti sa fim total deschisi, sa nu ne fie frica de adevar si de consecintele acestuia.

...lasa/le incolo de porunci!...cam cu cate secole suntem in urma...mental?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Telepatia este un fenomen destul de interesant dar cum niciodata nu o sa comunic prin mijlocul asta destul de ieftin ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu styu ce sa zic nu este ieftin dar ai inteles gresit :P

;)

copiii...piua! nu va mai certati...pai daca toti am comunica telepatic, ce ar mai face marile corporatii de comunicatii? faliment direct ! se poa'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Telepatia este un mod de comunicare spontan, de regula, intre membrii aceleiasi familii: mama-copil/copii, sot-sotie, frate-frate/sora, mai rar intre prieteni. Creierul se comporta adesea ca o statie de emisie-receptie, transmitand si primind informatii la si de la distanta. Pentru a stabili o legatura fireasca intre oameni, comunicarea este esentiala. Numai ca acest mijloc de comunicare, atemporal si aspatial, nu se stabileste la comanda si nici atunci cand se vrea. Pur si simplu se intampla, cu sau fara voia noastra. Importanta este legatura dintre emitator si receptor.

Intr-o perioada, relatiile dintre mine si mama nu au fost prea bune. Intr-una din zile m-a sunat sa-mi spuna ca vine sa ne vedem. Dupa ce am spus un "bine" sec, am inchis telefonul si am uitat imediat. In dupa-amiaza aceea, ma uitam la tv cu niste prieteni. Fara sa spun nimic, fara ca macar eu sa inteleg ce fac, la un moment dat, am iesit din camera si-am mers la usa de la intrare pe care am deschis-o larg chiar in momentul cand mama iesea din lift. Cand m-a vazut, m-a intrebat ce fac, unde vreau sa plec. I-am raspuns razand ca am venit sa-i deschid usa. Repet, ea tocmai iesea, sub privirile mele, din lift.

Acum cativa ani, mama a avut doua operatii grele in mai putin de doua luni. Nu a fost de loc usor. Eu, de acasa, ii simteam toata durerea si tot zbuciumul. Asta se intampla mai ales noaptea, pentru ca noaptea facea febra mare si-i era rau. Daca reuseam sa dorm putin, stiam ca ea s-a simtit bine. Doua luni cat mama a stat in spital, am dormit cand a dormit ea si mi-a fost bine cand ea s-a simtit bine. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×