Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Telepatia

Postări Recomandate

, am iesit din camera si-am mers la usa de la intrare pe care am deschis-o larg chiar in momentul cand mama iesea din lift. Cand m-a vazut, m-a intrebat ce fac, unde vreau sa plec. I-am raspuns razand ca am venit sa-i deschid usa. Repet, ea tocmai iesea, sub privirile mele, din lift.

. :flowers:

 

hmm, hai să fiu delicat...pentru florile alea postate acolo!

ceea ce ne

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OK, am sa studiez si am sa vad. Bine ca are un nume, nu-i asa? Multumesc pentru delicatete! Nu stiu de ce a fost necesar sa fii delicat daca nu obisnuiesti. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....pai...pot frumos si linistit continua cu: cand vreau sa-mi sun prietena,ma suna ea! de multe ori cand imi sun mama,imi pune 'tocmai ma gandeam la tine!"...cand fica mea imi zambeste frumos,stiu sigur ca vrea inghetata :crazy: Insa astea sunt lucruri normale! nu..paranormale! Imi pare aiurea sa vb eu despre pri care suna si sa ma cred telepatica,cand telepatia este ceva mult mai profund si destul de greu.Daca era usor de comunicat telepatic...bine era! Nu mai dadeam banii pe medicamentele sotului care le ia inainte sa vada facturile telefoanelor!:roll:

Cat despre povestioara din copilarie...s-a vrut si putin subtila. :crazy:

Telepatic !Simte ce iti transmit eu acum.Fa aabstractie de glumele mele nesarate uneori.Pace fericire si bunastare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa ma credeti nebun dar uneori reusesc sa citesc ganduri,Am mai auzit si de puteri telepatice,telekinetice si nu ma asteptam ca eu sa am puteri dinastea ... desi majoritatea oameniilor isi folosesc doar 5 - 10 % Din creier,daca un om si-ar folosi macar 50 - 70 % din creier ar putea sa faca multe lucruri cu mintea,si ar evolua si prin evolutia asta se pot capata puteri telekinetice,telepatice etc.,Noi avem aceste puteri da nu le putem controla pt ca nu ne folosim tot creierul ... deci ce spuneti astept pareri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ma credeti nebun dar uneori reusesc sa citesc ganduri,Am mai auzit si de puteri telepatice,telekinetice si nu ma asteptam ca eu sa am puteri dinastea ... desi majoritatea oameniilor isi folosesc doar 5 - 10 % Din creier,daca un om si-ar folosi macar 50 - 70 % din creier ar putea sa faca multe lucruri cu mintea,si ar evolua si prin evolutia asta se pot capata puteri telekinetice,telepatice etc.,Noi avem aceste puteri da nu le putem controla pt ca nu ne folosim tot creierul ... deci ce spuneti astept pareri

 

 

 

spune-mi frate la ce ma gandesc eu acum?!

 

 

hai sa te vad! :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ma credeti nebun dar uneori reusesc sa citesc ganduri,Am mai auzit si de puteri telepatice,telekinetice si nu ma asteptam ca eu sa am puteri dinastea ... desi majoritatea oameniilor isi folosesc doar 5 - 10 % Din creier,daca un om si-ar folosi macar 50 - 70 % din creier ar putea sa faca multe lucruri cu mintea,si ar evolua si prin evolutia asta se pot capata puteri telekinetice,telepatice etc.,Noi avem aceste puteri da nu le putem controla pt ca nu ne folosim tot creierul ... deci ce spuneti astept pareri

 

 

Telepatia nu-i o putere, este un mod de comunicare care nu depinde de noi, nu-l putem programa, nici macar provoca. Fenomenul se preduce spontan, in general intre membrii aceleiasi familii sau persoane extrem de apropiate. Am postat pe aici, prin apropiere, un exemplu de fenomen telepatic produs intre mama si fiica. Cred ca nu trebuie sa facem confuzie intre fenomenele spontane si cele pe care le putem provoca dupa practica sau pregatire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Telepatia nu-i o putere, este un mod de comunicare care nu depinde de noi, nu-l putem programa, nici macar provoca. Fenomenul se preduce spontan, in general intre membrii aceleiasi familii sau persoane extrem de apropiate. Am postat pe aici, prin apropiere, un exemplu de fenomen telepatic produs intre mama si fiica. Cred ca nu trebuie sa facem confuzie intre fenomenele spontane si cele pe care le putem provoca dupa practica sau pregatire.

:doh: :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vreau sa ma credeti nebun dar uneori reusesc sa citesc ganduri,Am mai auzit si de puteri telepatice,telekinetice si nu ma asteptam ca eu sa am puteri dinastea ... desi majoritatea oameniilor isi folosesc doar 5 - 10 % Din creier,daca un om si-ar folosi macar 50 - 70 % din creier ar putea sa faca multe lucruri cu mintea,si ar evolua si prin evolutia asta se pot capata puteri telekinetice,telepatice etc.,Noi avem aceste puteri da nu le putem controla pt ca nu ne folosim tot creierul ... deci ce spuneti astept pareri

recent, am inceput sa-mi creez in minte dialoguri imaginare, insa ....e cale lunga pana la telepatie!

mnai mult...se trateaza, in cazul meu !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
recent, am inceput sa-mi creez in minte dialoguri imaginare, insa ....e cale lunga pana la telepatie!

mnai mult...se trateaza, in cazul meu !

poate fi telepatie transmiterea intr-un fel sau altul a energiei. Te poti ingrijora, relaxa (chestiile astea mai intra si la paranoia, uneori) .. dar nu poti conversa in sensul unui dialog :doh: . Cel putin asa cred..

Mai exact, la un moment dat, intuiesti fara sa vrei, daca te gandesti la X, cum se simte.

In ce priveste imaginarea unui dialog, faci asta azi,tot asa maine, si poimaine..se intampla.. Asta nu mai stiu ce e..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×