Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Telepatia

Postări Recomandate

Da, este adevarat, gandurile pot ucide, cum pot face si minuni pentru noi si cei dragi noua. De aceea, literatura de specialitate recomanda sa ne controlam gandurile, sa gandim pozitiv chiar si-n cele mai neplacute momente ale vietii noastre. La fel, e bine sa fim atenti si la cuvantul scris si rostit. Tot ce spunem s-ar putea chiar sa se si intample. Nu este usor, sunt de acord, dar dupa un timp acest lucru devine obisnuinta.

Eram studenta, tanara, frumoasa, desteapta si mai ales fericita, asa cum este tineretea. In timpul acela am scris niste poezii pe care numai peste ani le-am inteles. O poezie numita "Ruga" o inchei cu cuvintele adresata lui Dumnezeu, cu o rugaminte: "... sa ma lasi in viata / chiar cu nori si ceata"... N-am avut o viata personala de loc frumoasa, reusita, implinita. Am avut parte doar de suferinta: singurul copil mi-a murit in ziua cand a implinit 6 ani si de-atunci asa traiesc, singura, trista, cenusiu... :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:mda: oricum, oamenii pot vorbi prin telepatie......dar inconstient

dar altii au reusit sa creeze o punte intre constient si inconstient, mai precis isi pot coordona inconstientul constient...daca intelegeti :fool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca numai gandurile pot ucide...am sa va spun o poveste...eram adolescenta,indragostita de un baiat.....la un moment de suparare,l-am desenat pe o foaie de hartie si apoi am ars hartia......peste ani ,baiatul a murit,o moarte crunta,asfixiat intr-un garaj,se presupune sinucidere....m-am simtit ingrozitor de vinovata mult timp de atuncea....

acum incerc sa ma gandesc cu drag si liniste la cei dragi si uneori parca le merge mai bine.....iar despre telepatie pot spune ca a functionat cu o persoana aflata departe in alta tara,cand visam cu ea sau ma gandeam intamplator mai intens in timpul zilei,a doua zi ma suna sau chiar aparea in scurt timp in vizita....si nu mi s-a parut niciodata straniu...in schimb am incercat sa ma concentrez asupra cuiva,sa astept un telefon sau un mesaj...dar nu a fumctionat...deci presupun ca cele doua persoane trebuie sa fie cumva...pe aceeasi lungime de unda,nu ? :fool:

nu stiu daca esti asa de vinovata sau nu,dar intr-adevar poti sa faci mult rau cu aceasta energie negativa atunci cand urasti pe cineva ,pentru ca ura ,ca si dragostea este foarte intensa,chiar daca sunt doar niste momente de ura.si eu am dorit mult intr-o zi sa-si rupa mana cineva si chiar si-a rupt-o a doua zi.e un fel de blestem gandit.

Dumnezeu e mare si nu e bine sa ne incarcam cu ura.

Nu trebuie sa fii pe aceasi lungime de unda ca sa transmiti telepatic ceva,trebuie sa fii foarte relaxata,de aceea cand iti doresti ceva foarte mult ,nu mai poti sa te relaxezi.De asemeni persoana caruia ii transmiti un mesaj telepatic ,nu realizeaza ca vine de la tine ,insa te simte si poate ii convine ceea ce ii transmiti sau poate nega pur si simplu.Deci cel mai mare avantaj este sa te relaxezi si sa crezi,o sa vezi ca merge intr-adevar :mda:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o problema...de fapt mai multe...si nu am vb cu nimeni despre asta sa nu cumva sa creada ca sunt nebuna... sper ca am nimerit bine topicul ca nu ma pricep deloc la chestii paranormale.

Mi se intampla destul de des, la persoane cunoscute, sa STIU ce vor spune in urmatoarele secunde. Efectiv stiu. Nu stiu sa explic. Ma uit la ele, stiu cum va decurge in coontinuare conversatia, ce vor face, unde vor merge, cand vor pleca. Chestia ciudata e ca MA SPERIE cumplit chestia asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema...de fapt mai multe...si nu am vb cu nimeni despre asta sa nu cumva sa creada ca sunt nebuna... sper ca am nimerit bine topicul ca nu ma pricep deloc la chestii paranormale.

Mi se intampla destul de des, la persoane cunoscute, sa STIU ce vor spune in urmatoarele secunde. Efectiv stiu. Nu stiu sa explic. Ma uit la ele, stiu cum va decurge in coontinuare conversatia, ce vor face, unde vor merge, cand vor pleca. Chestia ciudata e ca MA SPERIE cumplit chestia asta.

nu ai de ce sa te sperii! esti mai speciala decat altii. incearca sa folosesti acest har in favoarea ta :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o problema...de fapt mai multe...si nu am vb cu nimeni despre asta sa nu cumva sa creada ca sunt nebuna... sper ca am nimerit bine topicul ca nu ma pricep deloc la chestii paranormale.

Mi se intampla destul de des, la persoane cunoscute, sa STIU ce vor spune in urmatoarele secunde. Efectiv stiu. Nu stiu sa explic. Ma uit la ele, stiu cum va decurge in coontinuare conversatia, ce vor face, unde vor merge, cand vor pleca. Chestia ciudata e ca MA SPERIE cumplit chestia asta.

:tease: este un dar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu ai de ce sa te sperii! esti mai speciala decat altii. incearca sa folosesti acest har in favoarea ta :tease:

 

 

:lol2: este un dar

 

 

da dar.... vedeti voi... NU VREAU sa stiu ce gandesc ceilalti.... si daca intr'adevar as vrea sa stiu exact cum il pot controla...devin din in ce mai dese.... raspund inainte de a fi intrebata, intind sticla de suc inainte a mi'o cere, cateodata aud si ce nu rostesc.... NU cred ca e bine :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa va spun o poveste...reala.

in SUA traieste o familie de romani, pe care ii cunoaste matusa mea. si au o fetita de 5 ani, foarte..."speciala". adik, la 10 minute dupa ce s-a nascut, a "murit" si a "inviat" dupa vreo 30 de minute. medicii au explicat: omul isi foloseste 10% din creier pentru a indeplini functiile vitale si pentru a gandi. cand a murit, restul de 90% din creier a "invatat" pur si simplu sarcinile celor 10%. totul bine si frumos...fetita nu prea vorbeste, dar scrie pe calculator ceea ce vreo sa spuna si asta de la varsta de 1 an. si intelege vreo 4 limbi. cand i se explica ceva, un cuvant de exemplu, i se da definitia din dictionar, si ea o retine intocmai. isi aduce aminte cu exactitate tot ce i s-a intamplat de cand a "inviat" pana in prezent. nu se joaca cu alti copii, iar cand a fost intrebata de ce, a raspuns: "pentru mine e o pierdere de vreme. copii se joaca pentru a invata, dar eu pot asimila informatii prin alte mijloace, mai rapide." dar sa revin la subiectul topicului. bunica din romania a venit in vizita, iar cand a plecat mama fetitei a vrut sa o sune sa afle daca a juns bine inapoi si fetita i-a raspuns: "bunica e bine dar e ingrijorata pentru ca sashei (cainele bunicii) i-a aparut o iritatie pe piele. spune-i sa-i de-a medicamentul X si se va face bine." o sa ziceti ca a stiut pentru ca erau rude apropiate, dar asta nu e tot. a venit sa o vada un psiholog, care cand a vazut-o a intrebat-o: "ce stii despre mine?", iar fetita a raspuns: "stiu ca ti-e frica de apa, pentru ca mama ta a murit inecata cand aveai 9 ani."

daca asta nu e telepatie, atunci ce e? totul vine de la creier, numai ca noi nu suntem pregatiti pentru asta. nici fetita aceea nu e. imaginati-va ce va ajunge peste cativa ani. ea invata intr-o forma pe care nu o va putea suporta. daca citeste o carte de 100 de pagini o singura data, retine tot din ea, pana si punctuatia. dar nici un om nu poate suporta asemenea cantitati de informatie, la un moment dat va ceda. oamenii nu sunt pregatiti din punct de vedere biologic si structural pentru asa ceva. inca nu am evoluat suficient. de exemplu, un caine nu candeste constient, in schimb are auzul mult mai fin decat al nostru. daca omul, pe langa capacitatile pe care le are deja, ar avea auzul la fel de dezvoltat, si-ar auzi pana si bataile inimii, probabil ar lua-o razna. pentru a ne dezvolta unele capacitati "paranormale" trebuie sa lucram mult asupra noastra, pentru a le putea suporta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, este adevarat, gandurile pot ucide, cum pot face si minuni pentru noi si cei dragi noua. De aceea, literatura de specialitate recomanda sa ne controlam gandurile, sa gandim pozitiv chiar si-n cele mai neplacute momente ale vietii noastre. La fel, e bine sa fim atenti si la cuvantul scris si rostit. Tot ce spunem s-ar putea chiar sa se si intample. Nu este usor, sunt de acord, dar dupa un timp acest lucru devine obisnuinta.

Eram studenta, tanara, frumoasa, desteapta si mai ales fericita, asa cum este tineretea. In timpul acela am scris niste poezii pe care numai peste ani le-am inteles. O poezie numita "Ruga" o inchei cu cuvintele adresata lui Dumnezeu, cu o rugaminte: "... sa ma lasi in viata / chiar cu nori si ceata"... N-am avut o viata personala de loc frumoasa, reusita, implinita. Am avut parte doar de suferinta: singurul copil mi-a murit in ziua cand a implinit 6 ani si de-atunci asa traiesc, singura, trista, cenusiu... :tease:

ti-a lasat Dumnezeu intelepciunea...nu esti singura! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca asta nu e telepatie, atunci ce e? totul vine de la creier, numai ca noi nu suntem pregatiti pentru asta. nici fetita aceea nu e. imaginati-va ce va ajunge peste cativa ani. ea invata intr-o forma pe care nu o va putea suporta. daca citeste o carte de 100 de pagini o singura data, retine tot din ea, pana si punctuatia. dar nici un om nu poate suporta asemenea cantitati de informatie, la un moment dat va ceda. oamenii nu sunt pregatiti din punct de vedere biologic si structural pentru asa ceva. inca nu am evoluat suficient. de exemplu, un caine nu candeste constient, in schimb are auzul mult mai fin decat al nostru. daca omul, pe langa capacitatile pe care le are deja, ar avea auzul la fel de dezvoltat, si-ar auzi pana si bataile inimii, probabil ar lua-o razna. pentru a ne dezvolta unele capacitati "paranormale" trebuie sa lucram mult asupra noastra, pentru a le putea suporta...

creierul poate suporta cantitati uriase de informatii dar pentru ca noi folosim o mica parte din creier nu putem realiza acest lucru si din acest motiv ni se pare o nebunie. am inteles ca are o capacitate foarte mare de intelegere, deci....n-ai de ce sa-ti faci griji, stie sa se descurce singura. oricum, omul se acomodeaza cu orice tip de "mediu"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×