Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cersetorii

Postări Recomandate

Dupa cum spuneam, este mult mai usor sa cersesti decat sa muncesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Popii care umbla prin trenuri sa ceara bani pt X restaurare in care categorie intra?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu i-as punela zid si i-as forta sa munceasca"..!!

 

 

Astia nu ar munci nici daca ar face-o pe bani buni. S-au obisnuit asa si le place sa stea si sa le dea lumea bani de mila.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu i-as punela zid si i-as forta sa munceasca"..!!

Sau, impozitati ca orice roman cumsecade. Nu-i drept noi sa ne spetim si sa platim si o groaza dse taxe, iar altii sa cistige ca intr-un paradis fiscal. De obicei nici pe mujloacele de transport in comun nu-i ia nimeni la rost, deci au si gratuitati....eu pentru angajatii mei platesc abonament!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm,chiar azi in drum spre casa,am vazut un cersetor,era copil putin mai mic decat fratele meu,care are 11 ani,din..multimea care bantuie pe strazi,,si..ave'am niste maruntis,si..i i'am dat!!treaba lor ce fac cu ei!!sincernu ma intereseaza,doar ca..mi'e mila sa ii vad,cum stau asa!!mai ales,ca sunt si copiiiii!!!!!!este groaznic

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau, impozitati ca orice roman cumsecade. Nu-i drept noi sa ne spetim si sa platim si o groaza dse taxe, iar altii sa cistige ca intr-un paradis fiscal. De obicei nici pe mujloacele de transport in comun nu-i ia nimeni la rost, deci au si gratuitati....eu pentru angajatii mei platesc abonament!!!!

Asta chiar ar fi o idee buna, dar cam greu de aplicat avand in vedere ca nu primesti chitanta cand le dai bani si nu ai cum sa le controlezi veniturile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te simti marinimos dupa ce ai dat bani unui cersetor?Te uiti in dreapta si in stanga si numeri (ne)cunoscutii care te-au vazut ?Wooowww, ai dat bani unui zdrentaros , unui slinos de care nici nu vrei sa iti imaginezi ca te-ai putea atinge .Auzi , dar dupa ce i-ai dat, stii ca exista o legatura intre voi ?O oarecare complicitate ...depinde de ce ai facut-o .... :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu te simti marinimos dupa ce ai dat bani unui cersetor?Te uiti in dreapta si in stanga si numeri (ne)cunoscutii care te-au vazut ?Wooowww, ai dat bani unui zdrentaros , unui slinos de care nici nu vrei sa iti imaginezi ca te-ai putea atinge .Auzi , dar dupa ce i-ai dat, stii ca exista o legatura intre voi ?O oarecare complicitate ...depinde de ce ai facut-o .... :yahoo:

Poate ca sunt eu mai tampita, dar nu ma simt marinimoasa, ma simt de multe ori rusinata ca n-am putut sa-i dau mai mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×