Sari la conținut
Forum Roportal
roportal

Cersetorii

Postări Recomandate

apropo de exemplul dat de mirela83, ati da bani unui astfel de cersetor??

 

eu unul as da, cei drept mai putin, macar pentru sinceritate si pentru amuzamentul situatiei.

Singurul cersetor la-a care i-am dat ceva ca ptr ceilalti nici nu ma misc!era unu zicea asa:"da-mi si mie un ban da stiu ca n-ai" :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul cersetor la-a care i-am dat ceva ca ptr ceilalti nici nu ma misc!era unu zicea asa:"da-mi si mie un ban da stiu ca n-ai" :friends:

O fi crezut ca-ti atinge ca te sensibilizeaza :spiteful:

Apropo de cersetori,la facultate cand iesim de la examene sunt o gramada,or fi crezand ca studentii dau pe dinafara de bani? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am zis ca nu le mai dau bani la cersetori deoarece ii asteapta cine si le ia banii.

Asa ca intr-o zi cand ieseam de la Bila i-am dat la un beietel o banana. Nu mare mi-a fost mirarea (ci foarte mare) cand l-am vazut cum fuge la un tigan si i-o da iar acesta i-o ia din mina.

Alta faza astazi. Am vazut o batranica care cersea. Am cumparat o paine. Cand i-am intins-o aceasta a refuzat-o. Am insistat crezand ca ii este rusine, dar ea mi-a raspuns ca nu-i place painea de la brutaria asta.

:flowers: :flowers: :good: ce fraiera sunt :doh: :o: :ok: si mie chiar mi se rupea sufletul cand ii vedeam asa amarati :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt amarati pt ca ei isi "promoveaza" o astfel de imagine... la mine in cartier e o tanti care din cersetorie e mai bine imbracata ca ceilalti care se scoala zi de zi dimineata si merg la serviciu si-si tocesc nervii....chestia e ca atunci cand e in "activitate" are o atitudine umila si un glas tremurat... vrajeala!...

eram in metrou... a intrat o tiganca (nu rromma, ci tiganca!) cu un puradel si un carut cu un bebe si pe un carton legat de carut scria "muritori de foame"... insa cand m-am uitat la ea am vazut ca avea un gabarit de vreo 11 kg... si mai avea si suvite blonde!... :flowers:

oamenii cu adevarat onesti si necajiti nu stau cu mana intinsa... te intreaba daca nu ai nevoie de ceva, un serviciu, o treaba pe care nu ai timp s-o faci etc.... intr-un cuvant incearca sa-si castige existenta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am oroare de cersetori,nu-i suport in preajma mea,ma simt incercuita si

presata...ma deprima si ma enerveaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e mila de ei si in acelasi timp i-as trimite la "arbeit" sa munceasca, ce dracu rezolva daca stau pe strada si canta "Da nene si mie o mie". Mi-e mila de batranii aia fara picioare care ar trebui bagati la azil si de copiii aia mici de un an sau doi care sunt tinuti de pirande in frig, sa inghete, s.a.m.d.

Da' pe aia apti de munca si sanatosi....la arbeit cu ei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×