Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

Abuzul divin al copiilor in islam

Evaluează acest topic

Violenta asupra copiilor in educatia religioasa  

39 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religioasa?

    • Nu
      36
    • Da
      3


Postări Recomandate

Mda. :salut: Poate pui si citatul respectiv unde scrie...70% din femeile din toata tara...

 

Si daca ar fi numai 5 in toata tara - tot ar fi 5 PREA MULTE !

Credeam ca asa ar judeca si o femeie IMPARTIALA

 

:spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca ar fi numai 5 in toata tara - tot ar fi 5 PREA MULTE !

Credeam ca asa ar judeca si o femeie IMPARTIALA

 

:spiteful:

 

Desigur....si una este deja una prea mult,dar nu-mi plac oamenii care mananca rahat. Ce ar fi sa ma apuc si eu sa scriu pe undeva ca in Romania 90% din femei sunt violate de huligani,batute de barbatii lor sau curve la drumul mare ? Pe ce m-as baza,incat sa fac astfel de afirmatii? Pe un numar oarecare si cazuri individuale pe care il atribui dupa aceea la nivel national pentru ca asa vreau eu? Cam asa si cu Rotan. Citatul de pe pagina wiki spune clar ...60% din femeile dintr-un sat anume....el acuma mai adauga de la el 10% si aplica totalul la populatia feminina matura a intregii tari. So...ce sa consider asta,ignoranta sau rea vointa? :salut:

Mai sa fie...am scapat eu oare prin urechile acului si oi face parte din alealalte 30 de procente.Whatever the F ever.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil a bit of both ....

 

O intrebare serioasa , poate cineva citind aici stie raspunsul STIINTIFIC : Lipsa clitorisului inseamna 100 % ca femeia in cauza nu va atinge niciodata orgasm ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De unde sa stiu. In viata mea (partea petrecuta in middle east) nu am intalnit o asemenea femeie sau fata. Si nici nu era subiectul parte din curiculum scolar sau tema de discutie la cina. Deasemenea nu era nici cabinet de taiere de clitorisuri pe la coltul strazii.In Iraq lumea care face asa ceva erau considerati outcasts si weird.Nimeni normal care se respecta si respecta religia nu avea deaface cu asemenea oameni.

Deci cat stiu eu despre practica asta de origine barbara si pagana,stiu ca orice om de pe internet si wiki.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde sa stiu. In viata mea (partea petrecuta in middle east) nu am intalnit o asemenea femeie sau fata. Si nici nu era subiectul parte din curiculum scolar sau tema de discutie la cina. Deasemenea nu era nici cabinet de taiere de clitorisuri pe la coltul strazii.In Iraq lumea care face asa ceva erau considerati outcasts si weird.Nimeni normal care se respecta si respecta religia nu avea deaface cu asemenea oameni.

Deci cat stiu eu despre practica asta de origine barbara si pagana,stiu ca orice om de pe internet si wiki.

 

Ei bine, mai gresesc si eu ... credeam ca tu le stii pe toate :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Desigur....si una este deja una prea mult,dar nu-mi plac oamenii care mananca rahat. Ce ar fi sa ma apuc si eu sa scriu pe undeva ca in Romania 90% din femei sunt violate de huligani,batute de barbatii lor sau curve la drumul mare ? Pe ce m-as baza,incat sa fac astfel de afirmatii? Pe un numar oarecare si cazuri individuale pe care il atribui dupa aceea la nivel national pentru ca asa vreau eu? Cam asa si cu Rotan. Citatul de pe pagina wiki spune clar ...60% din femeile dintr-un sat anume....el acuma mai adauga de la el 10% si aplica totalul la populatia feminina matura a intregii tari. So...ce sa consider asta,ignoranta sau rea vointa? :spiteful:

Mai sa fie...am scapat eu oare prin urechile acului si oi face parte din alealalte 30 de procente.Whatever the F ever.

Serios ? si legea aia in Iraq in 2005 s-a dat pentru 1 sau 2 fetite ? :cheer:

Dar tu nu din rea-vointa zici asta, ci din necunostinta de cauza, procentul ala... 0,1%.

Sa ma anunti cand te mai crede si altcineva, in afara de mine, of course. :scare:

Sau esti dezamagita ca se practica la tara si nu in cabinetele estetice din centrul Bagdadului: cat face taticul o liposuctie face si fetita un FGM sa arate frumos.

Editat de R0t1n3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Serios ? si legea aia in Iraq in 2005 s-a dat pentru 1 sau 2 fetite ? :scare:

Dar tu nu din rea-vointa zici asta, ci din necunostinta de cauza, procentul ala... 0,1%.

Sa ma anunti cand te mai crede si altcineva, in afara de mine, of course. :spiteful:

Sau esti dezamagita ca se practica la tara si nu in cabinetele estetice din centrul Bagdadului: cat face taticul o liposuctie face si fetita un FGM sa arate frumos.

Nu mai vorbi fara sa ai habar. :cheer: Daca ma crede careva pe aici mi-e total egal...insa nu mi-e egal cand vad atata bullshit scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci cat stiu eu despre practica asta de origine barbara si pagana,stiu ca orice om de pe internet si wiki.

 

Asa e, practica respectiva nu are legatura cu religia islamica; provine din anumite parti ale Africii, de exemplu Somalia. Din cate stiu e intalnita doar in acele tari si in familiile de imigranti proveniti de acolo. Nu se practica la cabinet, decat poate in acele tari, si uneori ilegal - in general FGM e facuta de femei care au aceasta "profesie", asa cum exista in mod traditional moasele, si e facuta fortat, la cererea parintilor. Stiu asta pentru ca in UK e o problema pe care autoritatile incearca sa o combata, dar inca mai are loc.

In ceea ce priveste orice fel de mutilare pe motive religioase, mi se pare absurda si un afront adus ideii de om ca creatie a lui Dumnezeu. Daca Dumnezeu a lasat omul pe pamant asa cum e, de ce sa vina cineva cu ideea ca anumite lucruri sunt in plus?

Vad ca nimeni nu a mentionat unele scoli crestine din SUA. Acolo se folosesc pedepse corporale, reglementate prin regulamentul scolilor respective si chipurile justificate prin interpretarea unor citate din Bibile.

Editat de WinoStonehead

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×