Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

Abuzul divin al copiilor in islam

Evaluează acest topic

Violenta asupra copiilor in educatia religioasa  

39 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religioasa?

    • Nu
      36
    • Da
      3


Postări Recomandate

No mei Sinoe io tocmai intorsu'm-am din orientu al mijlociu si sa stii dreaga ca atatia copii abuzati ce vazui asa la tot pasu,ba chiar mi s-a permis sa-l altoiesc si io pa unu asa de fun si femei maltratate aoleu de umblau toate pe strazi cu cate un ochi vanat si o buza umflata. Am incasat-o si io asa degeaba doar ca-s musulmanca.Fiecare barbat umbla pe strada cu cate 4 neveste,3 concubine si vreo 7 sclave.Ba o si biciuia pe una ca s-a apropiat de barbat la 2 pasi in urma lui in loc de 3.Iar bolovanii ii tineau musulmanii in rucsac pa spinare ca sa-i aiba la indemana. Stai ca nu ti-am zis inca de mormanu de maini taiate care era in mijlocu bazarului. Misunau mustele pa el. Vazui si vreo 5 occidentali trasi la protap pe parapetu unei moschei...unu cred ca era decapitat.Iar nunti cu minore erau in cartier zilnic.Fostam si io la una.Era in scutece mireasa tocmai se c...e in pampers. Si ce primitivi sunt locurile si oamenii,dormit'am in santz in c... de soareci si am baut'am apa din rau.Baie facut'am doar cand o plouat in prima zi si ne-am sters cu nisip la fund.Valeu ce rau am mai dus-o sunt marcata psihic de rau ce o fost in tarile alea musulmane din care ma intorsei.

 

:good:

 

STFU man....esti patetic....

Editat de S.M.Poupincourt
limbajul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
STFU man....esti patetic....

 

 

Frumos...asa te-a invatat Allah sau Mohamed?

Acusica iti postez filmulete cu extremism si in Canada nu te necaji si ai sa iti duci viata pe care ti-ai dorit-o mai sus si care exista din pacate

 

http://www.youtube.com/watch?v=Vs7PX_BulmA

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=vQh7KlT2_wk Afghan women suffer of domestic violence

 

 

Samia, victim of family violence in Afghanistan

 

 

Mass Graves of Civilian Victims found in Afghanistan

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=8e4lOcslEH0 More women suffer abuse in Dubai [DUBAISESSION.COM]

 

 

12-y-old girl in Afghanistan victim of violence by husband

 

 

Afghani girl burns herself to keep from being married young

 

 

AFGHANISTAN NEWS - Selling of Women & Girls in the South

 

unul din....

Editat de S.M.Poupincourt
citat scos

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar nu in numele dreptei divinitati, acesta a fost motivul pentru care vestul a putut evolua in schimb musulmanii vor trai mereu dupa legile primitive ale lui Mohamed. vrei sa te convingi? Iata exemplul Londonistan

 

http://www.youtube.com/watch?v=uSP88sCHGXA...feature=related

Care dreptate divina ? Daca nu era Revolutia Franceza mergeam inainte cu aceleasi mentalitati si aristocratie.

Regele este de natura divina si atat. Restul, oropsiti si la munca .

Femeile erau maritate prin aranjamente, dar de fapt erau vandute pentru ca nu reprezentau decat un mod de marire al averi.

Barbatul decidea ce anume are voie sa faca o femeie si ce nu . Daca ii dadea voie iesea din casa daca nu, nu .

Asadar nu suntem departe. Diferenta o fac doar doua secole. Ti se pare mult ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Islamul este un exemplu prin excelenta daca avem in vedere educarea religioasa prin violenta a copiilor. Doream sa subliniez in acelasi timp in ce mod viitorul individ musulman este indoctrinat sa accepte orice in numele religiei.

acum vreo 11 ani m-am intors dintr-o tara musulmana. si in cei 6 ani stati acolo, nu am vazut cazuri de genul celor amintite de tine.

 

Intradevar!

In nici o alta societate religia nu este bagata fortat in capul copiilor ca in islam, si aceasta explica motivul din ce cauza musulmanii sunt cei mai aberati si imbroboditi dintre pamanteni!(ca li se baga religia cu forta in cap de mic)

a invata copilul cultul religiei a carui credinciosi sunt parintii lui, ti se pare imbrobodeala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestionarul tau este abuziv d.p.v optiuni si rezultate sperate de tine:

 

Are un "text" de inceput: Abuzul divin al copiilor in islam....

Apoi un text ""Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religiosa?

Si un text de sfarsit": Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religioasa?

 

Daca nu ai fi forumist te-asi intreba ce alte cioace mai propui pe la servici de pus pe forumuri?

 

Cei care voteaza pe chestionar probabil cred ca voteaza "pentru a nu se abuza copii din islam".

 

Este normal ...si eu am votat "NU" despre folosirea violentei in viata religioasa ...nici macar nu inteleg necesitatea belirii chirurgicale a putei de catre uni preoti din diverse religii. Al meu baiat este ortodox.

 

Fiind "ortodoxa"...chiar ma intereseaza sa stiu daca la echipa "catolici" - se gasesc baieti mutilati divin, adica scopiti, ca sa cante in cor pe note inalte la Vatican?. Sau au fost astfel de baieti mutilati "divin" de Vatican in timpurile trecute...raspunsul este DA.

 

 

Deci, in afara de castrare si taiere imprejur...exista si abuzuri psihice la copiii dusi de parinti la preoti.

 

La ortodocsi, copilul este aproape innecat in apa fara a-si da consimtanantul ca vrea asa ceva.

 

Abuzul "divin" al copiilor este real - si in islam, si in catolicism si in ortodoxie....si probabil ca si in alte religii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care dreptate divina ? Daca nu era Revolutia Franceza mergeam inainte cu aceleasi mentalitati si aristocratie.

Regele este de natura divina si atat. Restul, oropsiti si la munca .

Femeile erau maritate prin aranjamente, dar de fapt erau vandute pentru ca nu reprezentau decat un mod de marire al averi.

Barbatul decidea ce anume are voie sa faca o femeie si ce nu . Daca ii dadea voie iesea din casa daca nu, nu .

Asadar nu suntem departe. Diferenta o fac doar doua secole. Ti se pare mult ?

 

 

In afara de cuvintele "dreptate", "divina" la care ne gandim cand ne este greu, poate la un Dunmnezeu gandim ,dar la....

 

La Vatican exista si cuvantul "castrare"...cantaretii din corul Papei erau scopiti - castrati (sunt si acuma?) ca sa s-e efimize in figuri de ingerasi si sa cante pe note inalte. ASTA CHIAR ESTE ABUZ din partea celor care isi inchipuie ca au dialoguri cu Divinitatea.

 

Iar la Vatican s-a practicat castrarea pentru cor. Nu ma gandedsc la abuzuri divine, doar imi inchipui cum se facea o castrare a unui baiat tanar pentru corul Papei...la un purcel se scobeste cu un cutit pana se scot testiculele care apoi se comdimenteaza si se prajesc pe gratar.

 

La baietii doriti de papa in corul lui cred ca castrarea se facea cam asa: se apuca, de catre un preot care tocmai lasase Biblia din mana, sacul cu testicolele victimei si se tragea in jos cu o mana pana se intindea pielea...apoi cu un cutit, un preot meserias taia cu raspundere sacul cu testicole si il punea deopare. Apoi incerca sa cauterizese rana cu un fier incins de la potcovar. In timpul asta - alesul pentru corul lui papa tipa mai rau ca un purcel scopit - de bucurie - ca a fost ales de papa in corul lui.

 

Sau nu era chiar asa?...ma refer la baieti castrati, ca abuz divin al servitorilor Papei de la Roma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chestionarul tau este abuziv d.p.v optiuni si rezultate sperate de tine:

 

Are un "text" de inceput: Abuzul divin al copiilor in islam....

Apoi un text ""Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religiosa?

Si un text de sfarsit": Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religioasa?

 

Daca nu ai fi forumist te-asi intreba ce alte cioace mai propui pe la servici de pus pe forumuri?

 

Cei care voteaza pe chestionar probabil cred ca voteaza "pentru a nu se abuza copii din islam".

 

Este normal ...si eu am votat "NU" despre folosirea violentei in viata religioasa ...nici macar nu inteleg necesitatea belirii chirurgicale a putei de catre uni preoti din diverse religii. Al meu baiat este ortodox.

 

Fiind "ortodoxa"...chiar ma intereseaza sa stiu daca la echipa "catolici" - se gasesc baieti mutilati divin, adica scopiti, ca sa cante in cor pe note inalte la Vatican?. Sau au fost astfel de baieti mutilati "divin" de Vatican in timpurile trecute...raspunsul este DA.

 

Deci, in afara de castrare si taiere imprejur...exista si abuzuri psihice la copiii dusi de parinti la preoti.

 

La ortodocsi, copilul este aproape innecat in apa fara a-si da consimtanantul ca vrea asa ceva.

 

Abuzul "divin" al copiilor este real - si in islam, si in catolicism si in ortodoxie....si probabil ca si in alte religii.

 

daca ai fi remarcat explicatia titlului poate ai fi inteles.

 

au gasit oare catolicii un verset revelator sa castreze copii in biblie? sau pedofilia in noul testament?

 

mai conteaza atata timp cat nu sunt musulmani nu are nici -o importanta.

 

si tot sustii ca coranul e divin....

uneori alegi raul mai putin rau...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
au gasit oare catolicii un verset revelator sa castreze copii in biblie?

 

Catolicii nu dar gasitau evreii al caror Dumnezeu este presupusul tata a lui Isus. :doh: Si acum ca veni vorba Jeshua (Isus) ce era nu tot evreu nascut in Judeea? Crezi nu era si el circumscris? :blink:

"On the eighth day following the Nativity, the Child was circumcised under the Old Law and given the name Jesus. So we read in St. Luke (2:21)"

"The Church observes the Feast of the Circumcision of our Lord on January 1st/14th, eight days after His Nativity. This feast celebrates God’s intention to perfectly fulfill the promise of the Law through His Son..."

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Circumcision_of_Christ

 

Rasfoieste putin testamentul vechi ...ala pe care crestinii il desconsidera in general si gasesti acolo povata divina in legatura cu circumcizia.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Catolicii nu dar gasitau evreii al caror Dumnezeu este presupusul tata a lui Isus. :lol: Si acum ca veni vorba Jeshua (Isus) ce era nu tot evreu nascut in Judeea? Crezi nu era si el circumscris? :roll:

"On the eighth day following the Nativity, the Child was circumcised under the Old Law and given the name Jesus. So we read in St. Luke (2:21)"

"The Church observes the Feast of the Circumcision of our Lord on January 1st/14th, eight days after His Nativity. This feast celebrates God

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×