Sari la conținut
Forum Roportal
sinoe

Abuzul divin al copiilor in islam

Evaluează acest topic

Violenta asupra copiilor in educatia religioasa  

39 membri au votat

  1. 1. Sunteti de acord cu folosirea violentei in educatia religioasa?

    • Nu
      36
    • Da
      3


Postări Recomandate

Si ca sa revin la postul tau anterior,ceea ce ai afirmat tu este ca fetele sunt desvirginate la 12-14 ai fortat in fata tuturor. Cum de gandesti una si spui cu totul alta...de asta nu-mi dau seama. :unsure:

Am gandit una, iar apoi am cautat pe net si mi-am dat seama ca e cealalta :haha: ... si tot aceeasi tortura e ... ce mi-e una, ce mi-e alta .... si chiar daca exista doar in cateva triburi africane, totusi exista :flowers:.

 

Ce-i drept, tu cam ai dreptate, nu te contrazic, dar si eu cred ca am :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gandit una, iar apoi am cautat pe net si mi-am dat seama ca e cealalta :scare: ... si tot aceeasi tortura e ... ce mi-e una, ce mi-e alta .... si chiar daca exista doar in cateva triburi africane, totusi exista :haha:.

 

Ce-i drept, tu cam ai dreptate, nu te contrazic, dar si eu cred ca am :unsure:

 

Nu am zis ca nu ai dreptate in sensul ca aceasta practica oribila exista dar poate trebuia sa faci si tu anumite precizari ca sa stie omul despre ce e vorba. Insa spunand ca "la islamisti" se procedeaza asa...asta implica totalitatea musulmanilor (termenul corect btw...islamist nu e denumirea corecta) si lasa impresia ca religia indruma la asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am zis ca nu ai dreptate in sensul ca aceasta practica oribila exista dar poate trebuia sa faci si tu anumite precizari ca sa stie omul despre ce e vorba. Insa spunand ca "la islamisti" se procedeaza asa...asta implica totalitatea musulmanilor (termenul corect btw...islamist nu e denumirea corecta) si lasa impresia ca religia indruma la asa ceva.

 

Ok. Am inteles. Imi cer iertare daca te-am suparat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am gandit una, iar apoi am cautat pe net si mi-am dat seama ca e cealalta :haha: ... si tot aceeasi tortura e ... ce mi-e una, ce mi-e alta .... si chiar daca exista doar in cateva triburi africane, totusi exista :flowers:.

 

Ce-i drept, tu cam ai dreptate, nu te contrazic, dar si eu cred ca am :unsure:

Si dupa parerea ta ce durere induri mai usor ? Muritul de foame la propriu sau mutilarea aia ?

Macar ai avut curiozitatea sa vezi de ce se fac asemenea lucruri ? :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok. Am inteles. Imi cer iertare daca te-am suparat.

Nu vai nu trebuie sa faci asta.Nu m-ai suprat deloc. Eu am vrut doar sa-ti atrag atentia ca unele afirmatii nedocumentate pot fi daunatoare,doar atat.

Don't worry about a thing... :unsure:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Macar ai avut curiozitatea sa vezi de ce se fac asemenea lucruri ? :unsure:

 

Laure,nu cred ca conteaza de ce se fac ci faptul ca se fac.Crezi ca exista vreo justificare pentru asa ceva? Si daca exista...nu cred ca ar fi cineva interesat de motive ci mai degraba in jupuirea de vii a acelor deranjati mintali.Din partea me sa crape cu totii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Laur, nu mai zic nimic pentru ca iar imi sare lumea in cap. Am incheiat discutia asta :scare:

Ba zi, ca nu iti sare nimeni..te apar eu . :unsure:

 

Laure,nu cred ca conteaza de ce se fac ci faptul ca se fac.Crezi ca exista vreo justificare pentru asa ceva? Si daca exista...nu cred ca ar fi cineva interesat de motive ci mai degraba in jupuirea de vii a acelor deranjati mintali.Din partea me sa crape cu totii.

Ba conteaza. Nu tu traiesti in acea saracie lucie in care nici nu ai de unde bea apa.

Tu chiar crezi ca aceia sunt tampiti ?!

Macar stii de ce se face asta ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vai nu trebuie sa faci asta.Nu m-ai suprat deloc. Eu am vrut doar sa-ti atrag atentia ca unele afirmatii nedocumentate pot fi daunatoare,doar atat.

Don't worry about a thing... :(

Ba sunt foarte documentate, in Nigeria si Irak aproximativ 70 % din femeile mature nu au clitoris !!

http://en.wikipedia.org/wiki/Female_genital_cutting

Uite cum vorbesc americanii despre asta:

http://cleveland.indymedia.org/news/2009/06/42120.php

mai ales ca si Europa este oripilata de cazurile in care, fetite nascute in Franta, Irlanda, Uk erau "expediate" "acasa" pentru "operatie"... dat fiind ca legislatia europeana interzice in mod expres asa ceva (practici in randul comunitatilor islamice).

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×