Sari la conținut
Forum Roportal
Cristi din prahova

Subiect controversat

Postări Recomandate

Nu suntem, chiar vrei sa stii cum suntem, am mai zis cum sunt, nu sunt Miss Perfectiune, nu imi place ca am kg in plus, dar nici nu slabesc, ca imi plac dulciurile, asta nu inseamna ca sunt un om urat, asta nu inseamna ca defectele mele nu sunt contracarate de calitati. Sunt prea inchisa la ten, mai inchisa si decat tiganii, chestia asta m-a frustrat cand eram mica, faceau glume proaste copiii cand eram mica, dar acum majoritatea fetelor imi invideaza tenul. Cand eram mica, si acum nu puteam pronunta consoane, am un anumit grad de dislexie. Defectele mele cele mai mari astea sunt, asta nu ma face un om urat nici fizic, nici psihic. de defecte nu scapi cu una cu doua, dar un om nu este numai defecte sau calitati. e un ansamblu. E suficienta sinceritatea mea de 2 bani. Nu mai fa ipocriti oamenii, noi nu am zis, sau nu am zis ca nu imi place un om frumos, sau judec omul dupa aspect, dar am capacitatea de a trece peste aceste lucruri.

Kg in plus trebuie date jos, tenul inchis alaturi de parul castaniu si ochii caprui sau negri dau un rezultat foarte atragator. Dislexia e haioasa - in functie de atitudinea celor din jur poate fi un lucru bun. Nimic nu e suficient. De ce va certati in loc sa dezbateti ? In locul lui bydy as inchide topicul pentru ca nimeni nu vrea sa vorbeasca despre asa ceva, doar sa se certe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@1982: da, si nu, acolo incepe. Mie mi-a placut atat de mult o persoana, desi mi se pare urata, dar ca om e superb, si cand ma uit la el, mi se pare un om frumos, defectele le cristalizez.

 

@alone4ever: nu am zis ca sunt un om urat, si eu cred ca trebuie sa se lase oamenii sa se certe, daca tot nu fac nimic rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va dati seama ca eu nu ma cert, cand sunt atacat,iar atunci atac si eu.Stim cu toti cat de mult conteaza fizicul,asta e ,suntem superficiali si ne ghidam dupa aparente,insa: lumea buna este a frumosilor,sunteti de acord?

Editat de 1982

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va dati seama ca eu nu ma cert, cand sunt atacat,iar atunci atac si eu.Stim cu toti cat de mult conteaza fizicul,asta e ,suntem superficiali si ne ghidam dupa aparente,insa: lumea buna este a frumosilor,sunteti de acord?

Sunt de acord. Dar, o chestie - frumosii astia, unii dintre ei, nu au fost tot timpul frumosi, dar, in timp si-au indreptat dintii, si-au reparat tenul, s-au dus la sala, si-au pus lentile de contact. Daca lumea buna poate fi considerata cea potenta financiar, pai cum sa stea urati ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*****************

Exista si oameni cu chip urat,insa ai poti ghici cu ajt. acestuia,ca sunt oameni inteligenti.La fel stau lucrurile su cu oamenii frumosi.Poti spune despre o fata ca are o frumusete angelica,ca seamana cu-n fotomodel,sau dimpotriva,ca aduce cu o papusa barbie.Si frumusetea baietilor este de mai multe feluri: baieti cu o frumusete dura,barbateasca,baieti cu o frumusete "prezentabila"despre care zici in gandul tau:"sigur tipul este avocat,doctor sau vr-un directoras!".Mai exista si frumusetea vulgara,de golan,frumusete pe care o vedem in discoteci, mai ales.Apropo'ati vazut vreodata aurolaci frumosi?sau handicapati frumosi?In schimb,cred ca ati vazut directori frumosi,avocati frumosi,ingineri frumosi,profesori frumosi,sportivi frumosi etc etc.Asadar,putem trage concluzia ca lumea buna este a frumosilor,in general.Dupa parerea mea,exista mai multe sanse ca o persoana care este frumoasa,sa fie mai inteligenta decat una urata.motivele sunt multe,lucrurile sunt f. complexe/complicate. :D :) ;)

*******************

Dar lucrul acesta e stiut, ca inteligenta face pe om sa fie frumos. La fiuzic ma refer.

Si nu vorbesc de adolescenti , la care fizicul inca nu este definit si sunt inca in crestere. La persoanele adulte se poate observa lejer nivelul de intelectualitate dupa aspectul fizic. De asemeni chiar si caracterul omului.

Nu intru acum in detalii. Mai apoi si hainele, care exprima in deosebi starea de spirit momentana cat si cea generala, ajuta o persoana sa arate mai frumos sau mai urat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar lucrul acesta e stiut, ca inteligenta face pe om sa fie frumos. La fiuzic ma refer.

Si nu vorbesc de adolescenti , la care fizicul inca nu este definit si sunt inca in crestere. La persoanele adulte se poate observa lejer nivelul de intelectualitate dupa aspectul fizic. De asemeni chiar si caracterul omului.

Nu intru acum in detalii. Mai apoi si hainele, care exprima in deosebi starea de spirit momentana cat si cea generala, ajuta o persoana sa arate mai frumos sau mai urat.

 

as spune, mai degraba, atragator nu frumos ... inteligenta il face atragator.....din pdv fizic, ca despre asta e vorba... :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

*********

as spune, mai degraba, atragator nu frumos ... inteligenta il face atragator.....din pdv fizic, ca despre asta e vorba... :)

**********

Deci asta inseamna ca te atrag cei intelectuali.;) :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×